Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malí Idovi a květiny

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý chlapec jménem Malí Idovi. Žil v malebné vesničce uprostřed rozlehlých luk a zářících květin. Každé ráno se Malý Idovi probouzel s úsměvem na tváři a vyrazil do přírody, aby objevil nové tajemství a poznal novou květinu. Jeho největší touhou bylo vlastnit zahradu plnou krásných květin. Jaké tajemství a dobrodružství čeká na Malého Idoviho? To vám poví tato kouzelná pohádka.
Hlava 1: Malý Idové a jeho vášeň pro květiny

Malý Idové byl malý chlapec od malého městečka na kraji lesa. Byl to kluk, který měl v oblibě přírodu a tajemství, které přinesla. Nejvíce si ale užíval všeho, co se týkalo květin. Byl obklopen květinami na všech stranách, od chalupy svých rodičů až po les, který byl jeho pravidelným domovem. Květiny byly jeho vášní, a tak se stalo, že se rozhodl naučit se vědět více o nich. Každý den prozkoumával nové druhy květin a studoval jejich charakteristické vlastnosti.

Hlava 2: Malý Idové a jeho první zahrada

Jednoho dne se Malý Idové rozhodl vysadit svou vlastní květinovou zahradu. Požádal své rodiče, aby mu dali malý pozemek kousek od jejich domu, aby si tam mohl vysadit své květiny. Malý Idové se učil o každé rostlině, kterou chtěl do své zahrady zasadit. Chtěl mít zahradu plnou květů, které se budou navzájem doplňovat a budou krásně uspořádané. Začal dělat plán své zahrady, kde bude každá rostlina uložena a jak se bude vyvíjet.

Hlava 3: Malý Idové a jeho první soutěž o nejlepší zahradu

Malý Idové si byl jistý, že jeho zahrada bude ta nejkrásnější. Proto se rozhodl zúčastnit soutěže o nejlepší zahradu v kraji. Musel ukázat svou zahradu lidem, kteří byli odborníky na květiny. Byl trochu nervózní, ale věděl, že jeho zahrada představuje to nejlepší, co dokázal vytvořit.

Hlava 4: Malý Idové a vítězství v soutěži

Když skončila soutěž, Malý Idové byl nervózní. Nechtěl odcházet, aniž by věděl výsledek. Potom se organizátoři oznámili. Malý Idové vyhrál! Jeho zahrada byla nejkrásnější ze všech. Byl šťastný, ale nechtěl, aby si ostatní mysleli, že je to kvůli penězům nebo něčemu jinému. Chtěl ukázat, jak moc mu tyto květiny znamenají a jak dlouho na nich pracoval.

Hlava 5: Malý Idové a jeho zahrada dnes

Malý Idové se stal odborníkem na květiny. Jeho zahrada, kterou kdysi vysadil, se rozrostla do velkých rozměrů. Nyní má květinovou zahradu větší, než když začínal svou vášní. Lidé přijíždějí z celého světa, aby viděli jeho zahradu. Malý Idové zůstal demokratický, sympatický a prošel řadou těžkostí, než se stal tím kým je dnes. Zůstal skromným chlapcem, který se rozhodl učit se o květinách a přinášet krásu do tohoto světa. V ostatních lidech probouzí naději a víru v to, že každý z nás může najít svou vášeň a následovat ji!

Ponaučení z pohádky pro děti

Malý Idové byl chlapec s vášní pro květiny. Vysadil si svou vlastní květinovou zahradu a snažil se z ní udělat krásné místo. Rozhodl se zúčastnit soutěže o nejlepší zahradu v kraji a jeho práce byla oceněna. Dnes má květinovou zahradu větší, než když začínal. Malý Idové zůstal skromný a sympatický chlapec s vášní pro květiny, který nás učí, že každý z nás může najít svou vášeň a následovat ji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka