Krátké české pohádky před spaním pro děti

Květiny malých vílíků (Flowers of Little Fairies)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bychom nyní rádi vyprávěli pohádku o Květinách malých vílíků. Tyto kouzelné květiny rostou v neuvěřitelně krásné zahradě, kterou hlídají malé vílky. Není snad člověka, který by nechtěl jednou spatřit tuhle zahradu a setkat se s vílami, kteří zde sídlí. Co se však skrývá za tímto neuvěřitelným místem? Zůstaňte naladěni, abyste se dozvěděli více o téhle pohádce plné magie, tajemství a zázraků.
once written, this text would need to be translated into Czech by a native speaker

H2: Květiny malých vílíků

Příběh začíná v malém lese, kde bydlely malé vílíky. Tyto vílíky byly velmi zvláštní. Oproti ostatním vílám a skřítkům byly tyto malé bytosti velmi plaché a stydlivé.

Avšak vílíci byli také velmi nadaní. Uměli například jedním pohledem okouzlit každou květinu. A protože květiny byly blízké srdcím těchto malých vílíků, rozhodly se, že dají dohromady unikátní sbírku těch nejkrásnějších květin v celém lese.

H3: Začátky sbírky

Malé vílíky se rozhodly, že sbírka Květin malých vílíků bude obsahovat jen ty nejkrásnější květiny, které se veškerým ostatním bytostem v lese budou líbit.

Sbírka začala první jarní den, když malé vílíky vyrazily do lesa hledat ty nejkrásnější květiny. První, co našly, byla malá bílá květina s delikátními okvětními lístky. Vílíci se shodli, že tato květina bude první květinou, kterou do sbírky zařadí.

H3: Květina pro každou příležitost

Postupně, den za dnem, malé vílíky hledaly další a další květiny, aby sbírka mohla být co nejkrásnější. Našly květiny oranžové, žluté, červené a dokonce i modré barvy. Byly tu květiny s velkými a malými okvětními lístky, s jemnou vůní a krásnými tvary.

A každá květina byla určena pro jinou příležitost – na oslavu narozenin, svatby, k oslavení letního slunovratu nebo jen pro potěšení oka. Malé vílíky se snažily najít květinu pro každou příležitost a nechybělo jim ani trochu fantazie.

H2: Tajemství Květin malých vílíků

Jenže sbírka Květin malých vílíků skrývala tajemství. Žádná jiná bytost v lese nevěděla, jaké květiny tyto malé víly tak pečlivě hledají a uskladňují. A malé vílíky to také moc netěšilo. Chtěly, aby se celému lese líbila jejich sbírka a aby všichni viděli, jak jsou krásné tyto květiny, které zde rostou.

Proto se malé vílíky rozhodly, že uspořádají velkou slavnost. Na této slavnosti pozvou všechny bytosti z lesa, aby mohly vidět Květiny malých vílíků.

H3: Velká slavnost

A tak přišel den velké slavnosti. Malé vílíky dokončily poslední úpravy na svých květinách a celý les se těšil na velké setkání. K této slavnosti se sjeli všichni – skřítkové, víly i ostatní bytosti z lesa.

A když se slavnost dostala do plného proudu, malé vílíky přestaly trápit starosti a užívaly si společnosti ostatních bytostí. A najednou si všimly, že všichni obdivují květiny, které sbíraly malé vílíky.

H2: Úspěch Květin malých vílíků

Malé vílíky byly šťastné. Teď mohly konečně ukázat celému lese, jaké krásné květiny dokázaly najít a jak těžce na nich pracovaly. A to, že se Květiny malých vílíků líbí všem, bylo pro tyto malé bytosti také velkým úspěchem.

A tak se může říci, že Květiny malých vílíků byly nejen sbírkou nejkrásnějších květin v celém lese, ale také příběhem o úsilí, odhodlání a vůli ukázat svou práci celému světu.

Vílíci od té doby sbírají další květiny a každý rok uspořádají velkou slavnost, aby dokázali všem, jak krásné květiny v lese rostou a jak důležité je mít po boku právě tyto malé vílíky.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Květinách malých vílíků nám přináší příběh o plachých, ale nadaných bytostech, kteří se rozhodnou vytvořit sbírku nejkrásnějších květin v celém lese. Se snahou najít květiny pro každou příležitost a s tajemstvím svého úsilí se malé vílíky rozhodnou uspořádat velkou slavnost, aby mohly ukázat svou práci celému lese. Úspěch této slavnosti a obdiv ostatních bytostí z lesa je nejen velkým úspěchem pro malé víly, ale také uznáním jejich práce a snahy. Pohádka nám ukazuje důležitost odhodlání, úsilí a vůle ukázat svou práci světu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka