Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malá Idiva a květiny

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za sedmi horami, za sedmi řekami, žil neuvěřitelně krásný svět zvaný Království Malá Idiva a květiny. Toto království bylo plné stromů, květin a zvířat, která žila v dokonalé harmonii. Všechny obyvatele obklopovala neuvěřitelná krása a zázračné síly, které je chránily a daly jim jasně definované úkoly. V této říši se odehrávala naše pohádka, která bude vyprávět o jedné neobyčejné květině, jejíž osud změnil život nejen jí, ale také každého z občanů Království Malá Idiva a květiny.
H2: Malá Idiva – Cesta za kouzelnými květinami

H3: Vstup do světa Malé Idivy

Malá Idiva byla malá a roztomilá dívka žijící v krásném kraji plném květin. Veškerý svůj volný čas trávila v lese, kde pozorovala krásu přírody a snažila se najít co nejvíce květin, které by si mohla přinést domů. Jednoho dne se rozhodla jít na procházku a najít novou květinu, kterou by mohla přidat do své sbírky.

H3: Setkání s kouzelnou bytostí

Malá Idiva se toulala lesem a hledala květinu, když najednou zaslechla zvláštní zvuk. Byl to tichý šepot, který se snášel z větví stromů. Malá Idiva sebou lehce trhla a rozhodla se jít po zvuku. Jak postupně prošla lesem, zjistila, že zvuk se stále zesiluje. Nakonec došla k místu, které bylo plné květin, které nikdy předtím neviděla.

Malá Idiva byla nadšená a začala si prohlížet květiny. Najednou však zaslechla znovu ten steský šepot. Otočila se a spatřila kouzelnou bytost, která jí náhle řekla: „Ahoj Malá Idivo, vítám tě v mé zahradě květin.“

H3: Tajná zahrada květin

Malá Idiva byla příliš překvapená a nevěděla, co si o této kouzelné zahradě myslet. Kouzelná bytost jí však s úsměvem vysvětlila, že tato zahrada byla skrytá před světem a nikdo kromě ní neví o její existenci.

Malá Idiva byla ohromena krásou květin v této zahradě. Každý květina zde byla jedinečná a nádherná. Ukázalo se, že kouzelná bytost byla správcem této zahrady a nabídla Malé Idivě možnost zůstat zde navždy.

H3: Rozhodnutí Malé Idivy

Malá Idiva však věděla, že by se musela vzdát svého domova a své rodiny. Rozhodla se tedy zůstat v této zahradě jen na několik dní. Během těchto dní si užila krásu květin a učila se od kouzelné bytosti nové věci.

Nakonec však došlo čas zpátky domů a Malá Idiva musela zahradu květin opustit. Kouzelná bytost jí však darovala jeden z květin a slíbila, že se ještě jednou setkají.

H3: Malá Idiva se vrací domů

Malá Idiva se vrátila domů s novým nadšením a znalostmi. Ukázala rodině květinu, kterou jí darovala kouzelná bytost, a popisovala jim krásy zahrady květin. Její rodina byla nadšená a Malé Idive poskytli možnost založit si vlastní malou zahradu.

Malá Idiva si vzala ze svého původu poučení a snažila se přenést krásy zahrady květin i na své nejbližší. A tak se stala nejen zkušenou sběratelkou květin, ale i vynikajícím zahradníkem.

H2: Závěr

Malá Idiva zažila nádherné dobrodružství plné krásných květin a kouzelných bytostí. Získala nové zkušenosti a znalosti, které jí pomohly v jejím dalším životě. A navzdory tomu, že se nezměnila její láska ke květinám, začala vnímat krásu přírody úplně jinak. Její příběh je dokonalým příkladem toho, jak malá dívka může náhodou objevit své skryté schopnosti a získat důležité zkušenosti.

Ponaučení z pohádky pro děti

Malá Idiva je pohádka o dívce, která miluje květiny a přírodu. Poté, co objevila kouzelnou zahradu plnou úžasných květin, se rozhodla zůstat zde na pár dní. I když jí byla nabídnuta možnost zůstat navždy, Malá Idiva se rozhodla vrátit se domů a sdílet se svou rodinou a přáteli krásy, které viděla. S pomocí nových znalostí, které získala v kouzelné zahradě, postavila vlastní malou zahradu a stala se vynikajícím zahradníkem. Malá Idiva ukazuje, jak může malá dívka získat nové zkušenosti a najít své skryté schopnosti, a jak mohou krása přírody a květin obohatit náš život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka