Krátké české pohádky před spaním pro děti

Loke a Zlatovláska (Loke and the Golden-haired Girl)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jedno malé království, kde vládl král, jehož jediným potomkem byla Princezna Zlatovláska. Ta měla vlasy jako zlato a její krása byla známa po celé zemi. Bohužel však tato princezna byla velmi samolibá a nikoho nepřijímala, kdo nebyl stejně krásný, jako ona. Toto vysoké zaměstnání však jednoho dne varovalo našeho hrdinu – Loke, ubohého pastýře, který žil jen ze svého stáda a z malého příjmu. Ale Loke se nenechal odradit a rozhodl se, že musí získat srdce princezny. A tak začíná naše pohádka „Loke a Zlatovláska“.

H2: Loke a Zlatovláska

H3: Úvod

Když se před mnoha lety odehrávala následující pohádka, byla na krocích sedmnáctého století. Bylo to krásné období, plné naděje, ale zároveň i nejistot. Jednoho dne se v jedné malé vísce objevil podivný cizí muž. Nikdo nevěděl, odkud přišel ani co tady hledá. Většina lidí ho brala jako zloděje nebo podvodníka, ale Loke v něm viděl něco jiného. Viděl v něm starého mudrce, který má mnoho moudrosti a znalosti. Ptal se ho na různé věci a on mu vždy ochotně odpověděl.

H3: Popis postav

Loke byl mladý muž, který v této vesnici žil celý život. Měl krátké vlasy a modré oči. Jeho tvář byla plná nevinnosti a odvahy zároveň. Nikdy se nebál nesprávného rozhodnutí a vždy prosazoval pravdu.

Zlatovláska byla krásná dívka s dlouhými vlasy, které se leskly jako zlato. Měla zelené oči a rty jako růže. Byla velmi oblíbená v okolí, ale Loke byl tím jediným, kdo se odvážil jí projevit své city.

Mudrc byl starý muž s dlouhým bílým plnovousem. Měl oči jako zlatý drak a přesně věděl, co se děje. Nikdy neříkal nic nepotřebného, ale vždy radil v nejlepším zájmu ostatních.

H3: Konflikt

Jednoho dne se Loke a Zlatovláska rozhodli strávit čas spolu. Projížděli krajinou a povídali si o všech možných věcech. Brzy se ale dostali k tématu, které způsobilo spor. Loke se jí snažil vysvětlit, že musí pečovat o svou rodinu, nelpět na minulosti a svobodě a musí se postavit zodpovědnosti. Zlatovláska naopak trvala na své nezávislosti a svobodě, což muži uvnitř bolelo.

H3: Rozuzlení

V tom okamžiku přišel mudrc. Podíval se na ně s úsměvem a řekl: „Máte oba pravdu. Láska a svoboda nemusí být v rozporu, pokud najdete rovnováhu.“

Odešel a Zlatovláska a Loke zůstali sami. Po chvíli pochopili, že se milují a že nezávislost a zodpovědnost se mohou skloubit. Začali plánovat společnou budoucnost a později se stali manžely.

H3: Závěr

Byla to krásná pohádka o lásce a o tom, že svoboda a zodpovědnost mohou jít ruku v ruce. Mudrc ji ukázal, že někdy stačí jen najít správnou rovnováhu. Loke a Zlatovláska dokazovali, že láska může překonat všechny překážky. A tak se vesnice opět stala klidným a šťastným místem, kde vládla láska a harmonie.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Loke a Zlatovlásce ukazuje, že láska a svoboda se mohou skloubit a že není nutné, aby mezi nimi vznikaly konflikty. Loke si uvědomil, že musí pečovat o svou rodinu a nést zodpovědnost, zatímco Zlatovláska toužila po nezávislosti a svobodě. Mudrc, který se objevil ve vesnici, jim poradil, aby našli rovnováhu mezi touhou po svobodě a zodpovědnosti. Tento tip jim umožnil najít se a spolu plánovat společnou budoucnost. Pohádka ukazuje, že láska může překonat všechny překážky a že má větší sílu, než člověk očekává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka