Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bree a hvězdy na nebi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá holčička jménem Bree, která milovala pozorování hvězd na nebi. Každou noc se s nadšením koukala do temnoty nad sebou a snila o tom, co by se mohlo skrývat za těmi lesklými bodci na obloze. Jednoho večera se však stalo něco neobvyklého, co změnilo Breein život navždy…
H2: Bree a Hvězdy na Nebi

Byla jednou jedna Bree, krásná a chytrá dívka. Bree milovala hvězdy a noci, kdy se ticho rozprostíralo po celé krajině. Mnoho let Bree snila o tom, jak by mohla jednoho dne odletět k nebesům a tancovat mezi hvězdami.

H3: Bree a Její Touha

Bree se neustále ptala lidí, jak by mohla dosáhnout svého snu. Chtěla vědět, jak by mohla létat a tancovat v nekonečném vesmíru. Ale všichni jí odpovídali, že to není možné.

Bree nevzdávala naději. Pokaždé, když se koukla na nebe, viděla hvězdy a slyšela, jak jí volají. Byla si jistá, že může udělat něco pro to, aby se k nim dostala.

H3: Bree a Tajemný Kouzelník

Jednoho dne se Bree rozhodla vydat na pouť do okolních vesnic. Chtěla najít někoho, kdo jí může pomoci dosáhnout jejího snu. Když dorazila do nejvzdálenějšího města, potkala tajemného kouzelníka.

Kouzelník jí řekl, že může splnit její sen, pokud dokáže projít zkouškami. Bree byla ochotná udělat cokoliv, jen aby se dostala k hvězdám.

H3: Bree a Zkoušky

Kouzelník jí dal první úkol. Bree musela vystoupit na nejvyšší horu v okolí a potom zpět. Bree neměla problém s fyzickým výkonem, ale cesta byla dlouhá a nebezpečná. Bree však nebyla typ, který by se chtěl vzdát.

Když dorazila zpět, kouzelník jí dal další úkol. Musela prokázat svou odvahu a potopit se do hlubin ledové řeky. Bree se musela potopit pod led, dokud nedosáhla dna řeky. Byla tam chvíli a pak vylezla zpět na povrch.

Poslední úkol byl nejtěžší. Bree se musela vydat do lesa a najít Zlatou Jablko. Jablko bylo ukryté někde daleko a nikdo nevěděl, kde přesně. Bree byla často unavená, ale nikdy se nevzdávala. Nakonec našla jablko a odnesla ho kouzelníkovi.

H3: Bree a Její Sen se Splnil

Kouzelník jí řekl, že její odhodlání a touha jsou nejmocnější kouzla na světě. Bree se náhle ocitla na nebi a hvězdy se rozsvítily kolem ní. Vzala si jednu z hvězd a tančila mezi nimi.

Od té doby byla Bree každou noc na nebi, tancující a létající mezi hvězdami. Lidé, kteří ji znali, viděli, jak její záře přichází ze země i z nebe.

H2: Závěr

Bree nevzdala svůj sen, přestože jí všichni říkali, že je nemožné. Díky svému odhodlání a setrvačnosti dokázala překonat všechny překážky a splnit si největší touhu svého srdce.

Tato pohádka nás učí, že snažení se o svůj sen a nevzdávání jsou nejdůležitější vlastnosti, které můžeme mít. Pokud budeme věřit a pracovat tvrdě, tak se nám může splnit cokoliv, co si přejeme.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Bree a Hvězdy na Nebi“ nás učí, že nevzdávání se svých snů a touha po jejich splnění jsou velmi důležité vlastnosti, které mohou vést k úspěchu. Bree snila o tom, jak by se mohla jednoho dne dostat na nebe a tancovat mezi hvězdami. Ačkoliv se jí lidé v okolí posmívali a tvrdili, že to není možné, Bree nevzdávala svého snu.

Jednoho dne potkala tajemného kouzelníka, který jí dal tři úkoly, které musela splnit, aby se dostala na nebe. Bree překonala všechny překážky a nakonec se jí sen splnil.

Tato pohádka nás učí, že pokud budeme mít vytrvalost a budeme bojovat o své sny, tak se nám může splnit cokoliv, co si přejeme. Nechtějme se vzdát a vždy mějme naději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka