Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kvetiny malých víl

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylinkový les obývají drobné víly, které se nazývají Kvetiny malých víl. Jejich domovem je květinová zahrada plná krásných květů, kde tráví většinu svého času. Avšak když se pusinkoví vějířové houby objeví na obzoru, začínají jejich dobrodružství a příběhy plné kouzel, tajemství a nebezpečí. Jedna z víl, jménem Květka, vstoupí do největšího dobrodružství svého života a stane se hrdinkou tohoto pohádkového příběhu.

Kvetiny malých víl – Pohádkový příběh o kráse květin a lásce

Zrození květin

Dávno dávno žily v hlubinách českých lesů malé víly. Tyto víly měly zvláštní schopnosti – mohly měnit barvu květů a díky nim zachraňovaly lesy před neúrody. Jedné noci se jedna z víl rozhodla vytvořit nové květiny. Vzala do ruky kouzelnou hůlku a rozproudila magickou sílu. Země se začala nadzvedávat a vydávat neuvěřitelné květiny. Usnula nad nimi a s ním se jim podobnou namalovala na křídla. Tyto květiny dostaly název „Kvetiny malých víl.“

Královský zámeček

Jednoho dne se do sousedství lesů přistěhovala královská rodina. Jejich zámeček stál na kopci a měl nádherný výhled na celou krajinu. Otec krále se rozhodl, že dá v lesích postavit honosnou zahradu, ale místní květiny mu nestačily. Proto si našel zloděje, který měl ukrást Kvetiny malých víl. Když byly květiny ukradeny, lesy začaly chřadnout. Víly, které prozradily, když se o tom dozvěděly, se rozhodly květiny vrátit zpět do lesa.

Cesta do městečka

Víly se rozhodly, že květiny planě vrátí do lesa, ale cesta byla plná nebezpečí. Musely překonat mnoho překážek, které jim stály v cestě. Musely se skrýt před zlými lidmi, kteří by je mohli poznat. Musely si najít cestu skrz bažinu a uprostřed lesa se musely vyhnout temným a nebezpečným místům. Když dorazily do městečka, kde byl zloděj, musely se vypořádat se sluhou, který hlídal vchod do zámku.

Bitva o Kvetiny malých víl

Víly se rozhodly bojovat za Kvetiny malých víl. Vytvořily si plán, jaké kouzla použijí. Jedna z víl vzala do ruky kouzelnou hůlku a začala kouzlit. Z bílého obrysu se staly nádherné květiny s živými barvami. Král i zloděj byli ohromeni. Král pochopil, že tyto květiny jsou důležité pro celou krajinu a přestal stěhovat půdu. Zloděj si vzpomněl na vílu, která mu pomohla ukrást květiny, a rozhodl se květiny vrátit do lesa.

Závěr příběhu Kvetiny malých víl

Když víly vrátily květiny zpět do lesa, začal les prokvétat. Květiny začaly měnit barvu a les získal nový nádech. Král vyhlásil, že lesy budou chráněny a že se o ně bude starat celé království. Víly se vrátily zpět do svých chatek, ale víla, která stvořila květiny, zůstala na zemi a začala se zamilovávat do prince. Po dlouhém čekání se její sen stal skutečností a oba dva se stali manžely. Květiny malých víl nadále kvetly a všechny víly si mohly užít krásu, kterou vytvořily.

Tento pohádkový příběh o kráse květin a lásce vyprávělý v češtině nás učí, jak důležité je chránit přírodu a jak moc mohou květiny ovlivnit celou krajinu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Květiny malých víl“ nás učí, že máme chránit přírodu a její krásu. Malé víly byly schopny zachraňovat lesy před neúrodou, protože uměly měnit barvu květů. Navíc stvořily nové květiny, které dostaly název „Květiny malých víl“. Poté, co král chtěl postavit honosnou zahradu a neuspokojila ho místní květina, najal zloděje, který ukradl Květiny malých víl. Lesy začaly chřadnout, proto malé víly chtěly květiny vrátit do lesa, což však byla nebezpečná cesta. Musely překonávat mnoho překážek a bitvu o Květiny malých víl. Po návratu Květin malých víl do lesa, les prokvétal a získal nový nádech. Král pochopil, že lesy jsou důležité pro celou krajinu a že se o ně bude starat celé království. Víla, která stvořila květiny, se zamilovala do prince a poté se stala jeho manželkou. Pohádka nás učí, že květiny jsou důležité a mohou ovlivnit celou krajinu, ale také nás učí, že musíme chránit přírodu a její krásu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka