Krátké české pohádky před spaním pro děti

Krásná Polly a její milý rytíř

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna krásná dívka jménem Polly, která žila v království daleko daleko za horami. Polly byla nejen krásná, ale také velice chytrá a statečná. Jednoho dne potkala mladého rytíře, který se zamiloval do jejího nádherného úsměvu a ušlechtilého srdce. Společně prožili mnoho dobrodružství a museli překonat mnoho překážek, aby mohli být spolu. Toto je příběh o Krásné Polly a jejím milém rytíři.“
Krásná Polly a její milý rytíř: Pohádka o lásce, statečnosti a věrnosti

H2: Úvod

Dlouho před naším časem žil v krásné zemi mladý rytíř jménem Jan. Byl to statečný muž, který často brázdil světem a hledal dobrodružství. Jednoho dne se však setkal s krásnou dívkou jménem Polly a okamžitě se do ní zamiloval. Polly byla krásná a milá dívka, která zůstávala u své matky a otce v jejich domě blízko lesa. Jan se snažil neustále získat její přízeň a nakonec se mu to podařilo.

H3: Setkání

Jan se jednoho dne rozhodl projít lesem, kde si chtěl odpočinout od ztěžké válečné práce. Při procházce slyšel Pollyin hlas, jak zpívá a rozhodl se přiblížit k domu. Viděl Polly, jak pracuje v zahradě a ihned se do ní zamiloval. Upoutal její pozornost a začal s ní mluvit. Polly byla překvapená a zároveň zaujatá jeho statečností.

H3: Láska na první pohled

Jan se až do soumraku bavil s Polly a oba si uvědomili, že mezi nimi jiskří. Jan Polly slíbil, že se k ní brzy vrátí a od té doby se jednoho dne v týdnu setkávali. Jan se Polly svěřil, že by chtěl být s ní navždy a Polly na jeho slova odpověděla stejným přáním.

H2: Překážky

Jan se však musel vrátit do války a musel opustit Polly. Polly byla smutná a bála se, co se s Janem stane. Během jeho nepřítomnosti, byla její rodina napadena zlým drakem a ona byla zotročena. Jan se o této události dozvěděl a rozhodl se vrátit do své vlasti, aby zachránil Polly.

H3: Boj s drakem

Jan se rozhodl, že musí porazit draka a zbavit jej vlivu. Vydal se tedy na nebezpečnou cestu a nakonec se dostal až do míst, kde drak sídli. Po těžkém boji nakonec draka porazil a odvezl Polly zpět do jejího domu. Tím se plně prokázal jako statečný rytíř.

H3: Návrat k lásce

Po návratu z války a po odstranění hrozby draků se Jan vrátil k Polly. Byli velmi šťastní, že jsou spolu a Jan se s Polly oženil. Polly a Jan žili šťastné až do smrti.

H2: Závěr

Taková je příběh o Polly a jejím milém rytíři Janovi. Příběh nám ukazuje, že láska a věrnost jsou velmi důležité a že nevíra je vždy špatná volba. Jan dokázal poskytnout ochranu a bezpečí Polly, zatímco Polly poskytla Janovi nezbytnou podporu a lásku. Příběh nás učí, že pokud se naši blízcí setkají s překážkami, měli bychom jim pomoci, abychom je zachránili a ukázali, jak důležití jsou pro nás.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Krásná Polly a její milý rytíř“ nás učí o lásce, statečnosti a věrnosti. Jan, statečný rytíř, se setkal s krásnou Polly a okamžitě se do ní zamiloval. I když se musel vrátit do války, slíbil Polly, že se k ní brzy vrátí a pak se setkávali jednou týdně. Když Pollyova rodina byla napadena zlým drakem a ona byla zotročena, Jan se rozhodl ji zachránit a porazit draka. Po těžkém boji byl Jan úspěšný a odvezl Polly zpět domů. Po návratu z války se Jan oženil s Polly a žili šťastně až do smrti. Pohádka nám ukazuje, že láska a věrnost jsou důležité a že bychom měli pomáhat našim blízkým v případě, že se setkají s překážkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka