Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kouzelná křepelka a lovec

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna Kouzelná křepelka, která se narodila v lesích na jihu Čech. Její nádherné písně dokázaly vtáhnout každého, kdo je slyšel, do čarovného světa fantazie a snů. Chovala se jako královská princezna a byla ctěna všemi zvířaty v lese. Avšak jednoho dne se objevil lovce, který se rozhodl, že se musí stát vlastníkem této kouzelné zpěvačky. A tak začala Kouzelná křepelka jevit svou silnou vůli na cestě za svobodou a nezávislostí. Toto je příběh jediné Kouzelné křepelky, která se proti svému cti postavila a dokázala, že se nikdy nevzdá svého sna o svobodě.

Kouzelná křepelka a lovec: Pohádka pro dospělé i děti

Kapitola 1: Kouzelná Křepelka

Byla jednou jedna dívka jménem Kateřina, která žila se svým otcem a matkou na kraji lesa. Její největší touhou bylo cestovat a objevovat nová místa. Jednoho dne se jí podařilo najít tajemnou cestu, která vedla přímo do srdce lesa.

Při procházení lesem narazila na malého ptáčka, který jí začal vyprávět o kouzelné křepelce. Podle legendy měla Křepelka čarovné schopnosti a dokázala splnit každé přání.

Kateřina se rozhodla najít Kouzelnou Křepelku a požádat ji o přání. Po několikadenním putování se jí konečně podařilo najít kouzelnou křepelku uvnitř skály ve středu lesa.

Kapitola 2: Lovcem zvaný Jan

Jeden den se v lese objevil lovec zvaný Jan. Byl to statečný muž, který cestoval po celé zemi a bojoval proti nebezpečným zvířatům. Jakmile se setkal s Kateřinou, okamžitě se do ní zamiloval.

Zjistil, že Kateřina hledá Kouzelnou Křepelku a rozhodl se jí pomoci. Společně se vydali na cestu a nakonec se jim podařilo najít kouzelnou křepelku.

Kateřina požádala Křepelku o jediné přání – aby se Jan do ní zamiloval. Kouzelná křepelka jí vyhověla, ale varovala ji, že přání musí být provedeno s opatrností a láskou.

Kapitola 3: Zkouška lásky

Kateřina a Jan se vypravili do města, kde strávili několik krásných dní společně. Jan se stal velmi oddaným a pozorným mužem, který se staral o Kateřinu a plnil jí každé přání.

Nicméně Kouzelná křepelka připomněla Kateřině, že pravá láska se musí budovat na důvěře a respektu. Rozhodla se vyzkoušet Janovu lásku a dala mu těžký úkol.

Musel vyrazit na nebezpečnou misi a získat vzácný druh byliny z nebezpečného hory. Jan se vydal na cestu a nakonec se mu podařilo splnit úkol a získat byliny.

Kateřina a Jan se společně vrátili do lesa, kde Kateřina konečně pochopila, že Janova láska je skutečná a pevná. Oba dva si uvědomili, že největší dobrodružství je být spolu a vytvářet si společné vzpomínky.

Závěr

Tato pohádka nás učí, že pravá láska se musí budovat a že není možné ji získat jen tak na požádání. Je třeba ji opečovávat a pečlivě chránit, protože pouze tak může být trvalá a pevná.

Kouzelná Křepelka a lovec Jan nám ukazují, jak důležité je mít odvahu vydat se na dobrodružství a riskovat pro lásku. Ať už jde o hory, nebo o srdce druhého člověka, stojí to vždy za to.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se dozvídáme o Kateřině, která touží cestovat a objevovat nová místa. Podaří se jí najít Kouzelnou Křepelku, která dokáže splnit každé přání, a za pomoci lovce Jana si přeje, aby se do ní zamiloval. Nicméně Kouzelná Křepelka upozorňuje Kateřinu na to, že láska musí být budována na důvěře a respektu. Jan musí projít zkouškou lásky a získat pro ni vzácnou bylinu z nebezpečné hory. Kateřina a Jan se nakonec přesvědčí, že největší dobrodružství je být spolu a vytvářet si společné vzpomínky. Tato pohádka nás učí, že pravá láska se musí pečlivě chránit, a že je třeba ji budovat a opečovávat, aby byla trvalá a pevná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka