Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak mrakodrap a vlak putují do Pickax hor

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden Jak, který snil o dobrodružství a dobrodružství přišlo hned následující den. Vyrazil na cestu spolu s vlakem do hor Pickax, aby objevil tajemství, na které se celá oblast odvážila. Jak se vydává na cestu plnou nebezpečí a spolu s vlakem překonává každou překážku a nebezpečí, ale zároveň se stává hrdinou celého příběhu. Připojte se k Jakovi na jeho nevídané cestě plné dobrodružství a záhad, uchvátí vás tento pohádkový příběh, který vám vyrazí dech!
H2: Jak mrakodrap a vlak putují do Pickax hor

H3: Vstup do kouzelného světa mrakodrapu

Byl jednou jeden vysoký mrakodrap, který stál na konci obrovského města. Na vrcholu mrakodrapu byl nádherný výhled na celé město, ale nikdy neviděl nic, co by bylo mimo město. Mrakodrap snil o tom, že jednoho dne zjistí, co se skrývá za hranicemi tohoto obrovského města.

H3: Útěk z města

Jednoho dne se mrakodrap rozhodl, že se vydá na dobrodružnou cestu. Vyskočil ze svého stožáru a začal se vzdalovat od města. Cestou se setkal s vlakem, který se právě chystal vyjet mimo město. Mrakodrap se rozhodl, že se do vlaku přidá a společně se vydají do neznáma.

H3: Putování vlakem

Vlak se pomalu rozjížděl a mrakodrap si užíval romantickou jízdu krajinou. Cestou zastavili v malých městech a vesnicích, kde se mrakodrap setkal s mnoha zajímavými lidmi. Protože byl mrakodrap velmi vysoký, lidé se ho báli a při jeho pohledu utekli. Mrakodrap se cítil poněkud smutně, protože si přál být součástí této společnosti a být mezi lidmi.

H3: Příjezd do Pickax hor

Vlak se s mrakodrapem postupně blížil k horskému masivu, který se tyčil v dáli. Mrakodrap měl pocit, že je to konečně to místo, které hledal. Když vlak zastavil na nádraží v blízkosti hor, mrakodrap se rozhodl vydat se do hor na průzkum.

H3: Setkání s moudrým starcem

Mrakodrap se vydal stoupající cestou do hor a brzy se setkal s moudrým starcem, který tam žil. Starý muž mu vyprávěl o tajemstvích hor a ukázal mu nejkrásnější výhledy na okolní krajinu. Mrakodrap byl dojatý a rozhodl se, že se tu usadí natrvalo.

H3: Život v horách

Mrakodrap si zvykl na nový život v horách a postavil si svůj nový domov na vrcholu hory. Očištěný vzduch a krásné výhledy ho naplňovaly radostí a štěstím. Ale nezapomínal na svoji minulost, když za ním sem přijeli lidé, které potkal po cestě. Teď je mu přáli štěstí a nebrali ho jako hrozbu.

H2: Jak jsou důležité životní cesty

Tak si mrakodrap uvědomil, jak důležité jsou životní cesty. Musel odjet z města a projít si spoustou zážitků, aby se dostal tam, kam patří. Teď už ví, že větší města neznamenají vždy lepší život, ale najít si místo, kde je člověku dobře a má ho rád, vede ke štěstí.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se dozvídáme o mrakodrapu, který snil o dobrodružství a objevení světa mimo obrovské město. Jeho cesta od města až po horské masivy přináší poučení o důležitosti životních cest a hledání místa, kde se člověk cítí dobře a přijat. Mrakodrap musel projít mnoha zážitky a setkat se s lidmi, kteří se ho báli, aby se dostal tam, kde patří. Nakonec našel své místo v horách, kde si postavil nový domov a kde najde štěstí. Tento příběh podtrhuje význam hledání vlastní cesty a místa v životě, které nás naplní radostí a štěstím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka