Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kletba Loky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země, kde se v kopcích skrývala nebezpečná bouře jménem Kletba Loky. Tato bouře nebyla obyčejnou bouří, byla to kletba, která mohla zničit celé vesnice a města. Lidé žili v neustálém strachu, dokud se jednoho dne neobjevila statečná dívka, která se rozhodla Kletbě Loky postavit tváří v tvář. Tak začíná naše pohádka o statečné dívce a bouři, která ji provázela po celou dobu jejího nebezpečného putování.
H2: Kletba Loky – Kdy se hory otřásaly
Kletba Loky je jedním z nejpopulárnějších mýtických příběhů v České republice, který je spojen s oblastí Beskyd a hory Lysá hora.

H3: Původ a historie Kletby Loky
Podle legendy, Kletba Loky zaznamenala svůj počátek v době, kdy střední Evropa a východní Evropa byly rozděleny řekou Dunaj. Údolí obklopovaly hory a v té době tam vládl mocný král, který se jmenoval Krok. Podle pověsti byl Krok známý pro svou krásu a silnou vůli, a také pro své moudrosti. Jeho moc byla spojena s posvátnými rituály, které se konaly v horách.

Ovšem, s příchodem nového krále jménem Láň, se situace změnila. Láň byl známý svou chamtivostí a touhou po moci. Rozhodl se, že posvátné rituály by měly být prováděny pouze v jeho paláci a království. Krok nechtěl svou moc nad rituály vzdát, a tak se mezi těmito dvěma bohatýry rozběhla válka.

H3: Válka mezi Krokem a Lánem
Válka trváli několik let a během ní se stalo něco neuvěřitelného. Krok pronesl kouzelné slova, která způsobila, že se hory začaly třást a obloha se zbarvila červenou. Zatímco Láňova armáda byla zaskočena, Krok jeho vojska porazil a vyhnal je z údolí.

Lán si byl vědom toho, že Krok měl kouzelnou pomoc, a rozhodl se složit nebezpečné kletby, aby se vypořádal s Krokem jednou pro vždy. Vzal tedy kůr z vrby, který umístil do kovové nádoby naplněné kameny, kořením a lidovou magií. Přikázal svému nejlepšímu čaroději Mágovi, aby přinesl kovovou nádobu na horu Lysou.

Mág však byl zradil a kovovou nádobu upustil na cestě, přičemž se uvolnila kletba Loky, která měla mnohem temnější moc než Lánův záměr. Kletba Loky se rozhostila po oblasti a postihovala lidi a zvířata. Byly zaznamenány mnohé zmizení lidí, kteří se v okolí hor pohybovali.

H3: Jak se lidé vypořádali s kletbou
Lidé z oblasti Hor byli vyděšení a hledali způsob, jak se zbavit kletby Loky. Naštěstí se našel muž jménem Pavel, který sloužil v armádě Lána. Pavel měl osobní důvod k tomu, aby zničil kletbu. Jeho sestra se stala jedním z obětí kletby a byla uvězněna v podzemní jeskyni pod Lysou horou.

Pavel věděl, že je třeba najít sílu, která by dokázala kletbu Kletby Loky překonat. Rozhodl se tedy vstoupit na nejvyšší vrchol Lysé hory, aby tam našel odpověď. Krok se už dávno vrátil do hor a jeho proroctví Pavel nalezeno.

Podle profece měl Pavel najít ženu jménem Anička, která přijde z východu a bude s ním spolupracovat. Anička byla obyčejná dívka, ale měla schopnost vidět skrze iluze a tajemství. Pavel ji našel a společně se vydali na cestu hledání řešení.

H3: Jak Pavel a Anička porazili kletbu
Vydali se do podzemí hory, kde se setkali s mnoha překážkami a zlými silami, které se jim snažily zabránit v cestě. Nakonec se však dostali do jeskyně, kde se sestra Pavael ukrývala. Tam zazněly slova, které měly moc Kletbu Loky překonat a osvobodit obyvatele z okolí hor.

Po mnoha hodinách úsilí se jim podařilo zpívat kletbu a pronést slova, která zakletou podzemní jeskyni otevřela. Osvobodili ji a směli se vrátit zpět na povrch, kde je lidé oslavili jako hrdiny, kteří porazili kletbu.

H2: Závěr
Příběh Kletby Loky je silně spojen s Beskydami a horou Lysou, která byla zdrojem magie a síly, které pomohly Pavalovi a jeho společníkovi Aničce porazit nebezpečnou kletbu. Návštěva této oblasti může být pro turisty velmi zajímavou zkušeností, protože spojuje přírodu s bohatými mýty a legendami.

Ponaučení z pohádky pro děti

Kletba Loky je populární mýtus spojený s horou Lysou hora v Beskydech v České republice. Legenda vypráví o mocném králi Krokovi, který byl známý pro svou krásu, silnou vůli a moudrost. Jeho moc byla spojena s posvátnými rituály, které se konaly v horách. Když přišel nový král Láň, který byl chamtivý a toužil po moci, rozpoutala se válka mezi Krokem a Lánem. Krok vypustil kouzelné síly, které způsobily, že se hory otřásaly a Krok Láňova vojska porazil. Lán se rozhodl složit nebezpečné kletby na Lysé hoře, ale kletba se uvolnila a postihla lidi a zvířata.

Lidé z oblasti hledali způsob, jak se zbavit kletby Loky, a našel se muž jménem Pavel, který se rozhodl najít odpověď na nejvyšším vrcholu Lysé hory. Tam našel proroctví, které mu řeklo, aby našel ženu jménem Anička, která ho bude podporovat. Pavel ji našel a společně se vydali do podzemí hory, kde se setkali s mnoha překážkami a zlými silami, které se jim snažily zabránit v cestě. Nakonec se jim však podařilo zpívat kletbu a osvobodit Pavaelovu sestru uvězněnou v jeskyni.

Celý příběh ukazuje, jak moc mohou magické síly být nebezpečné a jak je důležité najít sílu a odvahu, aby se s nimi vypořádali. Příběh také spojuje přírodu s bohatými mýty a legendami a může být zajímavou zkušeností pro turisty, kteří navštíví tuto oblast Beskyd v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka