Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jízda Passaconawaye ke hvězdám (Passaconaway’s Ride to the Stars)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a zlých čarodějnicích. Tato pohádka vypráví o strhujícím dobrodružství indiánského náčelníka Jízda Passaconawaye, který se vydal na cestu ke hvězdám. Zdá se to nemožné, ale Passaconaway si rád proklepl hranice toho, co se dá a nelze udělat. Jeho odvaha a odhodlání ho provedly skrze tajemné kameny, kolem dravých zvířat a až na hranici nebeského světa. Tuto nezapomenatelnou cestu přinášíme ve vaší oblíbené češtině. Připravte se na velký skok do neznáma s Jízdou Passaconawaye ke hvězdám.
Odhadovaná doba čtení: 5 minut

H2: Passaconawayova jízda ke hvězdám – Moderní Pohádka

H3: Nástup koně nevyslyší, Passaconaway putuje do vesmíru

Dávno, dávno před naším letopočtem, žil mocný šaman jménem Passaconaway. Byl uznáván v celé zemi a lidé se k němu obraceli s různými problémy. Jednoho dne, když byl s rodinou a přáteli na letním slavnostu, se Passaconaway rozhodl, že chce vidět víc než jen zemi. Chtěl vidět hvězdy, což pro něj bylo neuvěřitelně vzrušující.

Šamanův kůň, kterému se říkalo Náděje, byl plachý a neochotný dovolit Passaconawayi, aby na něj nasedl. Nicméně, Passaconaway byl odhodlaný plnit svůj sen a nakonec se rozhodl použít své schopnosti šamana ke svému prospěchu. S pomocí svých magických mantr a zpěvů, přesvědčil koně, aby mu umožnil dostat se na jeho záda.

H3: Cesta první – Setkání se souhvězdím Velkého vozu

Passaconaway stoupal do nebe a jeho kůň rozmáchlými kroky překonával stovky mil v těchto jediných okamžicích. Pozoroval krásné krajinu pod ním a ptáci kolem něj mu pěli písně. Když se začal tma, začaly hvězdy zářit jasněji než kdy dříve. Passaconaway trávil celou noc sledováním nebeských objektů. Když dorazil k souhvězdí Velkého vozu, zastavil se a obdivoval jeho krásu.

H3: Cesta druhá – Překonání řeky mléka

Celý následující den, Passaconaway cestoval dál. Při své cestě se setkal s mnoha bytostmi, jako jsou draci, víly a i jednorožci. Když se setmělo, dorazil k řece mléka. Řeka se vlnila a měla bílou barvu jako mléko. Passaconaway si uvědomil, že pokud přejde řeku, bude potřebovat silné kouzelné síly. Proto spustil magickou mantru a kůň mu pomohl přeskočit řeku. Byl si jist, že nikdy nezapomene na ten pohled. Byla to nejkrásnější cena, jakou kdy viděl.

H3: Cesta třetí – Vítězné setkání s hvězdami

Po dalších několika dnech cesty dorazil Passaconaway na konečné místo svého putování – místnost hvězd. Byl to krásný prostor, plný zářících hvězd a barevných plamenů. Setkal se zde s královnou hvězd, neuvěřitelně krásnou bytostí, hnědovlasou a s drahokami zavěšenými na rameni. Královna hvězd byla zvědavá, proč Passaconaway dorazil do této oblasti. Passaconaway ji upřímně odpověděl, že chtěl vidět hvězdy a dozvědět se víc o tajemství vesmíru.

Královna hvězd ho uvítala a ukázala mu neuvěřitelné tajemství vesmíru. Byla to nádhera, jakou Passaconaway nikdy předtím neviděl. Byl fascinován množstvím zářících hvězd. Královna hvězd mu odešla a Passaconaway zůstal v této místnosti ještě několik hodin, byl fascinován a objevoval stále nové krásy.

H3: Návrat zpět k zemi a rozdání darů

Když se chtěl Passaconaway vrátit zpět na zem, přemýšlel o tom, jak by měl přenést všechny své zkušenosti a poznatky z cesty do své země. Rozhodl se, že bude používat své magické schopnosti, aby rozšířil vzdělání a moudrost do celé země.

Když se konečně vrátil na zem, rozdával své poznatky lidem a učil je o kráse vesmíru. Lidé byli ohromeni, Passaconaway se stal legendou a budoucí generace mu budou věnovat velkou úctu.

H2: Poselství Passaconaway

Každý, kdo viděl svět kolem sebe jinak, jako Passaconaway, by si také měl uvědomit, že pravda, moudrost a krása mohou být nalezena v nejneobvyklejších situacích. Pamatujte si, že nic není nemožné, pokud máte sílu v srdci a víru v sebe.

Závěr:

Passaconawayova cesta k hvězdám byla nejen úžasnou a nezapomenutelnou zkušeností pro něj, ale také byla pro hrst lidí vzorem, jak být odvážný a zvědavý na nové věci a jak znovuobjevit krásu světa kolem nás. Jeho poselství odkazuje na to, že pokud má člověk v srdci sílu, může položit všechny překážky a projít těm nejvíce nezvyklým situacím s odvahou a vírou v sebe.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Passaconawayova jízda ke hvězdám“ nás učí, že krása a moudrost mohou být nalezeny v neobvyklých situacích, pokud máme silné srdce a víru v sebe. Passaconaway chtěl vidět hvězdy, ačkoli jeho kůň nebyl ochotný ho nechat nasednout. S pomocí magických manter a zpěvů ho přesvědčil, aby mu umožnil cestu do vesmíru. Cestou se setkal s mnoha překážkami, včetně řeky mléka, ale s magickými schopnostmi překonal všechny překážky. Uviděl nádhernou královnu hvězd a naučil se tajemství vesmíru, aby poté sdílel své poznatky s ostatními lidmi. Passaconawayova cesta ukazuje, že pokud máte sílu v srdci a víru v sebe, můžete položit všechny překážky a objevit krásu světa kolem nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka