Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ivan Carevič a kouzelná třetí sestra (Tsarevich Ivan and the Enchanted Third Sister)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Zlatovláska a tři medvědi (Czech version of Goldilocks and the Three Bears)

Byla jednou jedna krásná princezna, která měla tři sestry. Tyto sestry byly velmi mocné, ale jedna z nich byla v kouzelných silách největší. Tato sestra měla schopnost proměnit se v libovolný předmět a dokázala ovládnout i samotnou přírodu. Její jméno bylo Carevič Ivan a v této pohádce se dozvíte, jak se setká s třetí sestrou a jak se svou odvahou a laskavostí dokáže překonat nejrůznější překážky.
H2: Ivan Carevič a Kouzelná Třetí Sestra: Pohádka o Lásce a Pravdě

H3: Ivan Carevič a Jeho První Cesta

Ivan Carevič byl mladý a krásný princ, který byl milován všemi lidmi v jeho zemi. V jednom okamžiku se však jeho život obrátil vzhůru nohama, když jeho otec, král, zemřel. Jeho matka se znovu vdala a nový král nebyl rád, že Ivan Carevič je tak populární. Začal ho týrat a bezdůvodně ho posílal na nebezpečné mise, doufaje, že se mu konečně něco stane. Ivan se rozhodl, že musí najít způsob, jak utéct a najít nové kouzlo.

Jednoho dne se Ivan setkal s kouzelnou třetí sestrou, která mu nabídla pomoc. „Vezmu tě na svou vlastní cestu,“ řekla mu. „Ale musíš mi slíbit, že budeš pravdivý ke mně a vyzkoušíš každé kouzlo, které ti nabídnu.“

Ivan souhlasil a spolu vyrazili na cestu. Cesta byla dlouhá a plná nebezpečí, ale díky kouzlům třetí sestry se dokázali před nebezpečím chránit a pokračovat dál. Postupně se stali blízkými přáteli a Ivan se jí začal svěřovat se svými tajemstvími a problémy.

H3: Kouzelné Kameny a Kruhy

Po mnoha dnech cesty dorazili ke kouzelným kamenům. Třetí sestra řekla Ivanovi, že kameny jsou magické a že se jimi musí projít, aby se dostali na druhou stranu. Ivan byl nervózní, ale třetí sestra ho ujišťovala, že si s ním nic nestane, pokud bude pravdivý.

Když projeli kameny, ocitli se v kruhu před tajuplným vodopádem. Třetí sestra mu ukázala, co má udělat a Ivan poslechl. Po vstupu do kruhu se ocitl v těle někoho jiného. Třetí sestra mu řekla, že to je pravda, a pokud bude pravdivý, nikomu se nestane nic špatného.

Pak Ivan spatřil tři obří hady, kteří ho chtěli přepadnout. Třetí sestra mu poradila, aby se neohrožoval ručně, ale aby použil kouzlo. Tak udělal a přemohl hady.

H3: Důležitost Pravdy

Když Ivan a třetí sestra dorazili na hrad, byl Ivan potěšen, když ho král přijal. Král ho však poslal na nebezpečnou misi, aby se ho zbavil. Ivan se snažil, ale bylo to těžké a třetí sestra mu pomáhala svými kouzly. Nakonec se Ivan vrátil do královského hradu a přiznal pravdu. Král byl překvapen, ale byl rád, že Ivan byl pravdivý.

Jako odměnu mu král dal svou dceru za manželku a Ivan se stal novým králem. Ivan si však uvědomil, že nejvíce miloval třetí sestru. Proto se rozhodl, že se z ní stane jeho královnou a spolu vládli království v harmonii a štěstí.

H2: Závěr

Pohádka o Ivanovi Carevičovi a Kouzelné Třetí Sestře je příběh o lásce, pravdě a věrnosti. Ivan se naučil, jak důležité je být pravdivý a obdivovat krásu vnitřního charakteru. Díky třetí sestře se naučil, jak důležité je mít silného partnera v životě, kdo vám pomůže překonat překážky a dokáže vás chránit před nebezpečím. Tato pohádka je skvělým příkladem toho, že v životě potřebujeme lidi, kteří nás dokáží posouvat vpřed až do úspěchu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Ivanovi Carevičovi a Kouzelné Třetí Sestře je příběhem o důležitosti pravdy, lásky a věrnosti. Ivan se naučil, že je důležité být pravdivý a ocenit krásu vnitřního charakteru. Třetí sestra mu ukázala, jak důležité je mít silného partnera v životě, kdo vám pomůže překonat překážky a dokáže vás chránit před nebezpečím. Ivan byl odměněn za svou pravdivost a stal se novým králem. Nakonec si uvědomil, že nejvíce miloval třetí sestru a řekl jí, že se stane jeho královnou. Tato pohádka nás učí, že v životě potřebujeme lidi, kteří nás dokážou posouvat vpřed k úspěchu, a že pravda a láska jsou naprosto nezbytné pro šťastný život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka