Krátké české pohádky před spaním pro děti

O 12 měsíčkách pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Ctyry kouzelné pohádky o princeznách

Dávno, dávno v jednom koutě světa žila krásná princezna. Byla to princezna zvláštní, protože měla vlastní království, ve kterém vládl její otec. Jednoho dne však království napadl zlý kouzelník a ukradl všechna sluneční světla. Princezna se rozhodla, že musí získat zpět světla, a tak se vydala na dobrodružnou cestu za pomocí svého věrného kouzelníka. Po dlouhé a nebezpečné cestě dorazila k moudré babičce, která jí nabídla pomoc. Svěřila jí tajemství o 12 měsíčkách, kteří jí mohou pomoci získat zpět světla. Princezna získala kouzelné boty a vydala se za měsíčky. Jak dopadne tato dobrodružná cesta princezny? To se dozvíte v této pohádce „O 12 měsíčkách“.

O 12 měsíčkách – Pohádka o magickém lesu a více lidé

Byla jednou jedna krásná země, kde žilo mnoho lidí. Příroda byla plná magie, stromy a květiny rostly jako nikde jinde. Lidé se zde potkávali každý den a měli se velmi rádi.

Magický les

Mezi všemi krásnými místy v této zemi se nacházel magický les. Ten byl plný mystických bytostí a zázračných stromů. Všichni věděli, že by se tam neměli vydávat bez potřebného povolení.

Jednoho dne však jeden z obyvatelů si řekl, že se musí podívat na ten magický les. Nechat si ujít takovou příležitost by pro něj bylo hrozné. Rozhodl se tedy vydat se tam.

Vydal se cestou kolem lesa a najednou zahlédl velkou skupinu lidí, kteří se snažili do lesa dostat. Vypadalo to, že se jedná o turistů.

„Nemůžete tam jít“ zvolal bránící strážce lesa. „Neznáte jeho tajemství a podstatu. Pokud se budete snažit proniknout dovnitř bez povolení, váš osud nebude dobrý“

Turisté však neslyšeli jeho slova, přesto se snažili dostat dovnitř, nevěděli, jak moc nebezpečné to může být. Strážce lesa se musel bránit a když už neměl jinou volbu, promluvil k nim tvrdým, ale spravedlivým hlasem: „Kdo z vás dokáže být trpělivý a vydrží vystát před vchodem do lesa celý rok, toho nechám dovnitř”. Ti, kteří věděli, co je to moudrost, ihned prchli, ale jeden odvážlivý mladý muž trvající na tom, že ví, že se mu les otevře, když bude trpělivý, rozhodl zůstat.

Pomoc od měsíčků

Vydal se tedy kousek od lesa a rozjel si stan. Měl připravené zásoby jídla i pitné vody, a tak si byl jistý, že přežije i celý rok před vchodem do magického lesa.

Aby si zkrátil čas, rozhodl se pouštět se do rozhovorů se sovami, kteří v noci hlídaly les a povídaly si o tom, jaký objev a velké tajemství se ukrývá uvnitř tohoto magického lesa. Jedné noci, když se setmělo, náhle na obloze vyvstala skupina měsíčků.

Měsíčci přiletěli k hlučnému stanu a snažili se pomoci mladému muži celý rok vydržet. Zachránil mu tak jednoho dne život. Opravdu bylo jenom díky měsíčkům, že mohl vydržet celý rok u vstupu do lesa.

Když skončil rok, hovořil s bránícím strážcem a ten mu dovolil dostat se uvnitř lesa. Uvnitř lesa objevil nádhernou zahradu plnou nejrůznějších květin a stromů. S každým krokem se dostával hlouběji a hlouběji do lesa a nakonec dorazil k jezeru s kouzelnou fontánou. Nalil si trochu vody z fontány a rázem pochopil, co bylo skryto v magickém lese – místo plné tajemné magie, kde každý by se mohl naučit, jak lépe žít.

Závěr

Na závěr pohádky doporučujeme učit se od této krátké pohádky lekci o trpělivosti a odvaze.

Pokud budeme trpěliví, poznáme věci, které jsou okolo nás, a objevíme nová tajemství, která jsou skryta v místech, kde bychom to nečekali. Pokud máme dostatek odvahy, budeme schopni vydržet i v dobách, kdy se věci zdají jako neřešitelné a budeme hledat způsob, jak je překonat. Protože odvaha a trpělivost jsou vlastnosti, které v každém z nás skryty jsou.

Ponaučení z O 12 měsíčkách pohádka

Pohádka o 12 měsíčkách nás učí lekci o trpělivosti a odvaze. Jednoho dne se obyvatel rozhodl vydat se do magického lesa, což nebyla dobrá volba, protože tam žili mystické bytosti a zázračné stromy. Strážce lesa řekl lidem, že kdo vydrží před vchodem celý rok, může být dovnitř vpuštěn. Lidé to nechtěli poslouchat, ale jeden odvážný mladý muž se rozhodl vytrvat. Měsíčky, kteří mu pomáhali vydržet, zachránili mu jednoho dne život. Po roce mu strážce lesa dovolil se dostat uvnitř a objevil nádhernou zahradu plnou magie. Lekce z této pohádky je, že pokud budeme trpěliví a odvážní, můžeme objevit nová tajemství a naučit se lépe žít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka