Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hádka opičky a kraba

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou malá opička, která milovala hrát si na pláži. Jednoho dne se jí však přihodilo něco zcela nečekaného. Potkala velkého kraba, který měl velké chelery a dalo se na něj pořádně koukat. Opička s ním navázala nečekané přátelství, a společně prožili mnoho dobrodružství. Ale říká se, že když se dva z různých světů spojí, mohou vzniknout i velké konflikty. A právě takovéto riziko hrozilo i této neobvyklé dvojici. Připravte se tedy na příběh o Hádce opičky a kraba, plný strastí, kouzel a překážek.
Once upon a time in a lush jungle, there lived a mischievous monkey and a crab with a sharp wit. One day, the monkey stole a juicy mango from a tree and was boastful about it to the crab.

Opička krabovi závidí

„Haha, look what I have! The most scrumptious mango in the jungle!“ exclaimed the monkey as he dangled the fruit in front of the crab’s face.

The crab couldn’t help but feel envious of the monkey’s prized possession. Being a crafty creature, he decided to trick the monkey into giving him the mango.

Kraba napadne lstivý plán

„Hey, Mr. Monkey, that mango looks amazing. But, have you ever tasted a honeycomb? They are even sweeter than mangoes. Why don’t we switch our treats for a change?“ said the crab, pretending to be indifferent.

Unsuspecting the crab’s plan, the monkey excitedly exchanged his mango for the crab’s honeycomb. But as soon as the monkey started to relish the sweet taste, the crab pulled the honeycomb back with its claws.

Krab zklame opičku a zasměje se jí

The monkey was left dumbfounded and realized he had been tricked. He felt embarrassed and foolish, while the crab cackled with amusement.

„Ha, ha, ha! You fell for it monkey. How could you be so naive? Never trust a cunning crab like me,“ chuckled the crab.

But instead of feeling angry, the monkey appreciated the crab’s intelligence and recognized that he had been too boastful. He apologized to the crab for his behavior and promised to be more considerate.

Proměna hadky v přátelství

The crab was pleased with the monkey’s humility and forgave him. From that day onwards, the two creatures became close friends.

They would often spend their time exploring the jungle together and sharing their experiences. The monkey learned a valuable lesson that it’s not wise to boast and the crab used his intelligence for good rather than trickery.

Závěr

And so, the dispute between the monkey and the crab ultimately led to a deep friendship. They lived happily ever after, learning from each other’s differences and living in harmony in the jungle.

Ponaučení z pohádky pro děti

Jednou žil v bujné džungli zákeřný opice a rafinovaný krab. Jednoho dne opice ukradla šťavnatý mango z stromu a chlubila se tím krabovi. Krab záviděl opici její posvátnou věc, ale byl dostatečně chytrý na to, aby ji oklamal. Nabídl jí, aby vyměnili posvátné věci, ale krab měl na mysli jen trik. Jakmile se opice dostala ke krabovi, výměna se uskutečnila, ale krab milostivě svůj požitek stáhl pryč. Opice si uvědomila, že byla podvedena, ale místo toho, aby se naštvala na kraba, uznala jeho inteligenci a naopak se mu omluvila za své chování. Krab byl potěšen její pokorou a zapomněl na incident. Od té doby se spřátelili. Zjistili, že rozdíly mezi nimi mohou být přínosem pro vztah a pro život v harmonii v džungli. Opice se naučila cennou lekci, že se nemá chlubit a krab své chytrosti použije pro dobro in místo lstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka