Krátké české pohádky před spaním pro děti

Falešná Sestra a Její Prokletí

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna opice, jejíž jméno bylo Falešná Sestra. I přesto, že byla opice, nebyla zcela obyčejná. Měla totiž moc, kterou nedokázala ovládnout – moc věčného prokletí. Její kletba spočívala v tom, že vždycky bude jednat proti své pravé sestře, kterou nikdy pořádně neznala a ani nevěděla, kdo to vlastně je. Tato kletba ji však doprovázela po celá léta až do chvíle, kdy se začalo dít něco neobvyklého.
H2: Falešná sestra a její prokletí – Pohádka

H3: Úvod – Setkání s Králem

Dnes Vám povím příběh o královně, která se jednoho dne setkala s velmi zvláštním mužem. Mužem s neobvyklým jménem, které se v češtině opravdu nevyslovuje snadno. Král viděl, že královna není na svém místě, protože se snažila nalézt to, co si opravdu přála. Král se rozhodl pomoci královně v jejím hledání. Ačkoliv byla královna krásná a byla jí velimi hodná, měla jedno tajemství, které ji stálo celý život a nyní jí způsobovalo velké trápení.

H3: Královna a její první manžel

Již od svého raného dětství byla královna velmi samostatná. Vyrůstala v chudém domě a musela si na to, co si přála, vždycky moc dřít. Podařilo se jí najít si muže, který jí získal srdce. Byl to nejkrásnější a nejstatečnější muž v celé zemi. Spolu byli velmi šťastní, měli děti a byli zamilovaní, ale poté se stalo něco neuvěřitelného.

H3: Zrada a prokletí

Krásná královna se po několika letech manželství setkala s mužem, který jí nabídl úlevu od všech sedmého měsíce, způsobeného zatěžkávajícími aktivitami. Královna nemohla odmítnout tento dar, ale brzo začala pochybovat o rozhodnutí, které udělala. Muž si ji totiž chtěl vzít jako svou novou manželku a odejít s ní pryč.
Královna to však nemohla dovolit, protože milovala svého prvního manžela příliš moc. Stala se ale vrahem tohoto muže, protože už nevěděla co má dělat.
Od té doby však na ní spočinulo prokletí, které ji provázelo celý život. Byla to falešná sestra a porazila svého muže s vlastním nožem.

H3: Královna a její touha po pomstě

Královna měla pocit, že žije životem plným lží a tajemství a její krásné vzhledy ji již nebyly k ničemu. Žila v touze po pomstě, což jí však způsobovalo ještě větší trápení. Proto se rozhodla, že se začne učit kouzelnictví a bude hledat svého manžela, aby se mohli milovat a být spolu na věky věků.

H3: Královna a její hledání

Královna si půjčila od kouzelníka kouzelnou hůlku, se kterou se vydala na hledání toho, co si přála. Cestovala po celé zemi, aby našla muže svých snů. Byla velmi šťastná, když konečně našla svého manžela. Byl to muž, který jí byl vždycky nejbližší.

H3: Konec pohádky

Královna a její manžel se usadili spolu a byli spokojení. Pohádka ukázala královnino trápení, touhu po pomstě a nakonec i způsob, jakým může být vyřešena jakákoliv situace. Vědomí, že je někdo laskavý, kdo zmůže věci k lepšímu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tato pohádka vypráví o královně, která se snažila najít to, co si opravdu přála. Byla však stále provázena tajemstvím, které ji stálo celý život a způsobovalo jí trápení. Krásná královna se setkala s mužem, který jí nabídl úlevu od všech sedmého měsíce, ale nakonec se muž snažil ji unést a vzít si ji jako svou novou manželku. Královna se rozhodla ho zabít, což na ni uvalilo prokletí falešné sestry. Královna toužila po pomstě, ale nakonec se rozhodla hledat svého prvního manžela. S pomocí kouzelné hůlky se vydala na cestu, aby ho našla. Nakonec se jí podařilo najít muže svých snů a společně žili šťastně až do konce svých dní. Pohádka nám ukazuje, jak nevědomost a touha po pomstě mohou vést k nelítostným činům, ale také jak vědomí, že existují lidé, kteří nám dokážou pomoci a změnit situaci k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka