Krátké české pohádky před spaním pro děti

Chudý mlynářův syn a kocour

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chudý mlynář a jeho syn. Žili spolu v malém, skromném mlýně uprostřed zelených luk a lesů. Zatímco mlynář dřel den co den, jeho syn si jen tak prozpěvával a snil o lepším životě. Jednoho dne však do jejich života vstoupil kocour, který byl schopen splnit všechna jejich přání. Jak to celé dopadne, se dočtete v následující pohádce…


Chudý mlynářův syn a kocour | Pohádka

Chudý mlynářův syn a kocour

Jak to začalo

Byl jednou chudý mlynář a měl jen jednoho syna. Mlynář byl velmi smutný, protože neměl žádné peníze a jeho syn musel chodit do lesa pro dřevo, které by mohl prodávat, aby mohl rodinu uživit.

Kocour s kouzelnou silou

Jednoho dne si syn našel na cestě kocoura. Ten mu řekl, že má kouzelnou sílu, díky níž mu může změnit život k lepšímu. „Když mě budete mít rád a dáte mi pár bot, posloužím vám jako váš sluh,“ řekl kocour. Syn souhlasil, dal kocourovi boty a ten mu ukázal svoji kouzelnou sílu.

Kocour jako bohatý námořník

Kocour se proměnil v bohatého námořníka a šel na loď. Na lodi poté přemluvil kapitána, aby přistál na ostrově, kde bylo plno myší. Kocour si tam postavil domek a začal lapit myši. Ty pak nosil na loď, kde byly prodávány jako luxusní kožešiny. Brzy se stal velmi bohatým.

Kocour pomáhá synovi

Jednoho dne se námořník vrátil domů jako bohatý muž a začal pomáhat synovi. Koupil mu nové oblečení a dal mu peníze, aby mohl koupit nový mlynářský stroj, který by jim umožnil mlet více obilí. Díky tomu se mlynář a jeho syn stali velmi úspěšnými a bohatými.

Závěr

Díky pomoci kocoura se mlynář a jeho syn stali velmi bohatými a úspěšnými. To dokázalo, že láska a pomoc jsou velmi silné síly, které mohou změnit osud lidí. A tak mlynář a jeho syn žili šťastně až do konce svých dní.

Klíčová slova:

Chudý mlynářův syn, kocour, pohádka, láska, pomoc, bohatství, úspěch


Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Chudý mlynářův syn a kocour“ ukazuje, že láska a pomoc jsou velmi silné a mohou změnit osud lidí. Mlynářův syn se ukázal být hodným a důvěřivým, když poslal kocourovi boty, a na oplátku se setkal s kocourem, který mu ukázal svou kouzelnou sílu. Kocour se proměnil v bohatého námořníka a celou rodinu zbohatlíci. Kocour také pomáhal mlynářovu synovi tím, že mu poskytl peníze na investice do nových mlynářských strojů. Pohádka posiluje důležitost pomáhat druhým v jejich cestě za úspěchem a bohatstvím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka