Krátké české pohádky před spaním pro děti

Chudý chlapec v hrobě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chudý chlapec, který sotva uživil sebe a svou rodinu. Jednoho dne se mu však stalo neuvěřitelné – dostal se do hrobu! Co ho tam čekalo a jak se to celé stalo, to se dozvíte v této poutavé pohádce o Chudém chlapci v hrobě.
Hluboko v lese byl malý chudý chlapec, který se jmenoval Tomáš. Jeho rodina měla velké finanční potíže a museli se vystěhovat z jejich domova. Tomášův otec zemřel nedávno a Tomáš se musel spoléhat na svou matku a starší sestru, aby zajistili obživu pro rodinu.

Když Tomáš viděl, jak jeho rodina bojuje o přežití, rozhodl se, že bude hledat práci, aby mohl přispět k rodinnému rozpočtu. Procházel se po vesnicích, ale nikde nemohl najít práci. Všude byl odmítnut, protože byl příliš mladý nebo neměl dostatečné zkušenosti.

Nakonec se rozhodl jít do hory, kde se prý nacházel zázračný hrob, o kterém si lidé vyprávěli. Hrob měl být plný pokladů a každý, kdo by se ho odvážil otevřít, by se stal bohatým. Tomáš si myslel, že pokud najde tento hrob, mohl by pomoci své rodině a už by nemusel hledat práci.

Po několika dnech putování se Tomáš konečně dostal k hrobu, který byl ukryt na samotě uprostřed lesa. Když se k němu blížil, slyšel náhle hlas. Byl to strašidelný hlas, který mu říkal: „Tomáši, neotevírej tento hrob, je zatracený!“ Tomáš se vyděsil, ale nechtěl odejít. Chtěl najít poklady a pomoci své rodině.

Když se konečně odvážil hrob otevřít, zjistil, že uvnitř nebylo nic než černá díra a nic víc. Tomáš byl zdrcený. Toužil po penězích a dostat rodinu z finančních problémů. Chtěl něco změnit.

Ale když se chtěl obrátit na odchod, v polomrkvlém gluchu uslyšel znovu onen hlas: „Tomáši, byl jsi varován. Nyní budeš navždy uvězněn v tomto hrobě!“ Tomáš se vyděsil a snažil se co nejrychleji utéct z hrobu. Ale na jeho štěstí to byl jenom sen. Probudil se v lese, kde na dřevo čekali jeho matka a sestra. Byli pyšní na jeho snahu a chtěli mu pomoci najít práci.

Tomáš si uvědomil, že hledání snadného řešení nikdy nevyřeší jeho problémy. Musel si uvědomit, že bohatství a peníze nejsou všechno. Byl vděčný za svou rodinu a jejich podporu. Tomáš se rozhodl neustupovat a hledat práci dál, ale tentokrát s jinou mentalitou. Byl si jistý, že s podporou své rodiny dokáže překonat co nejdříve těžké období.

Tak Tomáš pokračoval v životě jako dřív. Možná nebyl bohatý, ale měl co nejméně starostí a žil úspěšně se svou rodinou. Když se vracel domů každý den, uvědomil si, že jeho hrozný sen mu dal lekci, kterou nikdy nezapomene. Udělal sice chybu, ale právě ona ho naučila, že jenom tvrdá práce a boj s tímhle horším se dá na dlouhé dráze uspět. Důležité je chápat, že skutečné bohatství spočívá v jejich přátelství, rodině a zdraví.

Konec.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh ukazuje, že hledání snadného řešení nikdy nevyřeší problémy a že bohatství a peníze nejsou všechno. Tomáš se rozhodl hledat poklad v hrobě, ale nakonec zjistil, že uvnitř nebylo nic než černá díra. Teprve poté si uvědomil, že musí pracovat tvrdě a být trpělivý, aby mohl pomoci své rodině a překonat finanční obtíže. Důležité je chápat, že skutečné bohatství spočívá v přátelství, rodině a zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka