Krátké české pohádky před spaním pro děti

Chudák a boháč

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami žil jednou bohatý muž jménem Chudák. Ano, slyšíte správně, Chudák a boháč v jednom. Jeho jméno bylo posměškem místního lidu, kteří se mu smáli, protože se zdálo, že bez ohledu na své bohatství, nikdy nebyl spokojený a stále toužil po více. Přesto se jednoho dne dozvěděl o kouzelném prameni, který mohl splnit jeho největší sny. A tak se vydal na nebezpečnou cestu, která ho zavedla do velmi neobvyklého prostředí.
H2: Chudák a boháč – Příběh o dvou bratrech s odlišným osudem

H3: Bratři Jan a Jakub

Bylo jednou v malé vesnici, hluboko v českém lesíku, dva bratři, Jan a Jakub. Jan byl boháč, měl rozlehlou hospodu a mnoho pozemků, zatímco jeho bratr Jakub žil v bídě a byl označován jako chudák.

H3: Janovo bohatství

Jan si užíval svého bohatství, cestoval a měl vše, co si přál. Často sám pro sebe říkal, že jeho úspěch je založen na jeho schopnosti plánovat a pracovat tvrdě. Nikdy nezapomněl, kde vlastně pochází a pamatoval si dny, kdy musel shánět peníze na jídlo.

H3: Jakubova bieda

Jakubova bieda byla mnohem větší. Pomalu, ale jistě se propadal do dluhů, musel prodávat svůj majetek, aby dokázal zaplatit základní životní náklady. I přes jeho tvrdou práci, se stále ocitával v bídě a z jakéhokoliv bohatství mu nezbývala ani stopa.

H3: Rozhodnutí o vládce

Jednoho dne se oba bratři setkali se starým mudrcem, který trávil svůj čas v lese. Mudrc se oba zeptal, co by chtěli v životě dosáhnout. Jan hned bez přemýšlení odpověděl, že se chtěl stát bohatým a uznávaným mužem ve své vesnici, zatímco Jakub si přál mít dostatek peněz, aby se nemusel obávat každého dalšího dluhu.

Mudrc na to řekl, že jim splní všechno, co si přejí, ale na jednu podmínku. Rozhodne o tom, kdo po celou věčnost bude vládnout nad jejich vesnicí. Jan bez váhání souhlasil, ale Jakub se daleko víc zpozdil s rozhodnutím.

H3: Pohádka se plní

Splnily se oba přání a Jan si dokonce myslel, že s mudrcem uzavřel velkou dohodu. Jeho bohatství narůstalo a byl uznáván jako jeden z nejbohatších mužů ve vesnici. Nicméně, sváděl tvrdé a nenasytné boje s ostatními podnikateli a důvěrníky.

Na druhé straně Jakubovo přání také vyšlo. Jeho dluhy se přestaly hromadit a dokázal co si přál, žít bez starostí. Unavený z obrovského stresu, který zažil, si všiml, že ve vesnici kolem něj panuje klid. Nikdo se nefláká s vysokými cíli a celá vesnice našla svůj mír.

H3: Vládce vesnice je vybrán

Po nějaké době se však Jakub cítil unavený z života bez významu a rozhodl se stejně jako jeho bratr naplnit mudrovu výzvu. Mudrc se oba znovu setkal, aby vybíral nového vládce. Mudrc se rozhodl pro Jakuba, který měl nový koncept poskytování kvalitních služeb a podpory všem občanům vesnice.

Jan se kazil, jak viděl, jak Jakub přebírá jeho úspěch a moci. Jenže, Jakuba to nijak netrápilo, pokračoval v tom co chtěl dělat, poskytoval kvalitu a zaváděl v novovytvořené vesnici různé vernisáže, festivale a debaty.

Jeho neobyčejný nápad, jenž se stala jen proto, že nikdy neměl strach z chudoby, a vysokých nákladů, umožnil vesnici zažít pravý rozkvět a prosperitu. Ani Jan nezapomněl na základní vztahy a snažil se spojit své bohatství do projektů obnovení a podpory prodeje zemědělských produktů.

H2: Závěr Pohádky

Starý mudrc jen potvrdil to, co jsme již věděli. Život přichází s mnoha různými výzvami a na každé z nich existuje řešení. Pokud se lidé nezačnou starat o svůj vnější svět, okrádají sami sebe o všechny ty mnoho a mnoho krásné příběhy, jaké náš svět poskytuje.

H3: Rediscover Your own Path

Co se z pohádky naučit? Jakub si uvědomil, že věci se neustále mění v závislosti na okolnostech, Lidé musejí ovládat jak emoce, tak kreativní myšlenky. Snažte se vytvářet šťastný svět kolem sebe, být pro druhé pozitivní, jednat na rychlost a být otevřený k tomu, co nesmíte nechat uniknout. Vyberte si svou vlastní cestu a přijímejte své vlastní rozhodnutí, ale nedokážete-li to sami, nebojte se požádat o pomoc, a mnoho a mnoho krásných příběhů se stanou pravdou.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Chudák a boháč“ vypráví příběh o dvou bratrech s odlišnými osudy. Jan byl bohatý a měl vše, co si přál, zatímco jeho bratr Jakub žil v bídě a musel prodávat svůj majetek kvůli dluhům. Poté, co se setkali s mudrcem, udělili oba bratři svá přání a na podmínku, že mudrc rozhodne o tom, kdo bude vládnout nad vesnicí, a Jakub byl nakonec vybrán.

Hlavní myšlenkou příběhu je to, že emoce a kreativita jsou klíčem k vítězství v životě. Pokud se lidé nebojí projevit své vlastní nápady a jednat na rychlost, mohou změnit svět kolem sebe. Všechny překážky jsou jen příležitostí k růstu a rozvoji. Proto si každý musí najít svou vlastní cestu a přijímat svá rozhodnutí, ale pokud je potřeba, měli bychom požádat o pomoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka