Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o sněžném drakovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden krásný a chladný den, kdy se v horách objevil ohromný sněžný drak. Jeho oslnivá bílá šupinatá kůže se třpytila na slunci, a jeho chápavé pařáty byly silnější než kdokoli si mohl představit. Avšak, drak nebyl jenom obyčejný tvor. Byl to kouzelný tvor, který se stále měnil a přizpůsoboval své okolí. A tak začíná naše Pohádka o sněžném drakovi.
Pohádka o sněžném drakovi – Když království potřebuje hrdinu

Hlavní postavou této pohádky je princezna Anežka, která žila ve svém malém království, kam lidi moc nechodili. Její otec byl hojně obdivován a měl mnoho přátel, ale Anežka byla velmi osamělá. Každý den se jí zdály sny o krásném a mocném rytíři, který by ji ochránil a ukázal jí svět. Ale žádný z rytířů, které ji otec představil, jí nebyl sympatický. Anežka si přála někoho skutečně mimořádného.

Když jednoho dne král oznámil, že se země zmítá pod extrémním mrazem a sněhem, byla princezna Anežka udivena. Byla zvyklá na slunce a zeleň, takže si nedokázala představit, jak by sníh mohl být takový problém. Král vysvětlil, že se jedná o náhodné jev, který se objevuje každých sto let a který zakořenil ve spárech mocného sněžného draka, který sídlí na hřebeni nejvyšší hory v zemi.

Anežka najednou dostala svou příležitost ukázat, že je hrdinka. Řekla otci, že chce odcestovat na hřeben hory a poprat se se sněžným drakem. Král se jí nejprve bránil, ale nakonec souhlasil a přikázal vybavit ji vším potřebným.

Cesta na hřeben hory byla zrádná a dlouhá, ale Anežka nějakým způsobem přežila a nakonec dorazila na cíl. Uprostřed sněhové vánice se srazila se sněžným drakem. Vypadalo to, že to není moc podnětná bitva – princezna Anežka stála proti rozzuřenému monsttru, na kterém nikdy předtím nebyla. Přesto se nevzdala a rána po ráne pokračovala ve svém úsilí.

Nakonec se jí podařilo sněžného draka ovládnout. Zjistila, že se jedná o velmi citlivé zvíře, které může být velmi nebezpečné, pokud je ponecháno svévoli. Anežka se rozhodla jeho sílu pojmout pod kontrolu, aby mohla ochraňovat své království před rouhavými vetřelci.

Anežka se vrátila do svého království jako skutečná hrdinka. Všichni, které potkala na své cestě, si ji obzvlášť oblíbili a vážili si jí jako ochránkyně a vůdce. Postavila svého vlastního sněžného draka, aby mohla být vždy připravena na nebezpečí, a pro království byla jedním z nejvýznamnějších hrdinů historie.

Pohádka o sněžném drakovi ukazuje, že v každém z nás je něco mimořádného – něco, díky čemu můžeme být hrdiny, když království potřebuje hrdinu. Je to příběh o přátelství, odvaze a dobrém srdci, které se nikdy nevzdává. Je to inspirace pro nás všechny, aby jsme v sobě objevili svou sílu a mohli tak pomoci druhým, kteří to možná potřebují více než my.

Ponaučení z Pohádka o sněžném drakovi

Pohádka o Sněžném drakovi ukazuje, že každý má něco mimořádného a díky tomu může být hrdinou, když je to nejvíce potřebné. Hlavní postavou je princezna Anežka, která se cítí osamělá a touží po skutečném hrdinovi. Když král ohlásil extrémní mraz a sníh, Anežka se rozhodla se s ním poprat a ukázat, že je hrdinka. Toto rozhodnutí ukázalo odvahu a sílu dobrého srdce. Anežka se poučila z bitvy se sněžným drakem a pochopila, že nebezpečí může být ovládáno, a že i ty nejúžasnější věci mohou být velmi citlivé. Tato pohádka je inspirací pro lidi, aby si uvědomili, že mají sílu být hrdiny a pomoci těm, kteří to potřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka