Krátké české pohádky před spaním pro děti

Baldův konec – The End of Baldur

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jeden královský syn jménem Baldur, který se pyšnil krásou svých vlasů. Jeho vlasy byly zlaté a lesklé jako slunce na obloze. Avšak tato krása byla osudná a přivedla na něj nebezpečí. V této pohádce se dozvíte o osudu Baldura a o tom, co znamenal jeho konec – Baldův konec.
H2: Baldův konec – Tragický osud Boha Světla
H3: Úvodní kapitola: Život Baldura

Baldur byl bohem světla a nejmladším synem boha Odina. Narodil se po boku svého bratra Hödra, který byl hluchoněmý a jednooký. Baldur byl naopak velmi krásný a silný, s vlasy zlatavými jako slunce a očima modrými jako obloha. Byl milován lidmi i bohy a proslul svou spravedlivostí a moudrostí.

Lidé jej uctívali jako boha světla a naděje, který za každého počasí přinese slunce a radost. Jeho zrození bylo pro všechny znamením nového života a naděje.

H3: Kapitola 1: Záhada Baldurova konání

Jednoho dne se však stalo něco nečekaného – Baldur se začal chovat velmi podivně. Byl neustále smutný a zřejmě v něčem trpěl. Nikdo nevěděl, co se mu přihodilo a proč tak kornoutí.

Bohové se rozhodli najít Baldurovu tajemnou nespokojenost a pomoci mu překonat své problémy. Avšak každý, kdo se pokusil zjistit Baldurův problém, se setkal s nezdarem.

Nakonec se ale Odin rozhodl podniknout cestu do podsvětí, aby obešel Hélino rozhodnutí, že tam nesmí žádný živý člověk. Podsvětí bylo domovem mrtvých a Héla, vládkyně podsvětí, měla moc ovládat vše, co se tam dělo.

H3: Kapitola 2: Nález Baldura

Když se Odin a jeho družina dostali do podsvětí, narazili na bohatý palác, kde seděla Héla. Odin jí řekl o svých problémech a Héla se nejprve zdála velmi nedostupná.

Ale když se Odin zavázal, že učiní dary, Héla mu dovolila vidět Baldura. Odin se ale musel zavázat, že učiní dary.

Baldur byl nalezen v podzemí – stál tam s malým chlapcem. Odin mu řekl, že se snaží najít jeho problém a pomoci mu. Baldur se usmál, ale zdálo se, že jeho myšlenky jsou někde jinde.

H3: Kapitola 3: Baldurův konec

Když se Odin vrátil společně s Baldurem do Asgardu, byla z toho velká slavnost. Lidé i bohové byli šťastní, že je Baldur zpět a že může zase spravovat světlo svými silami.

Avšak zanedlouho se stalo něco hrozného – Loki, boh otravný a bláznivý, se rozhodl využít své síly, aby zničil Baldura. Loki přemluvil Hödra, aby na Baldura hodil otrávenou šipku. Höd se bohužel nechtěně nechal zmanipulovat, a tak hodil šipku přímo do Baldurova srdce. Baldur okamžitě padl mrtev.

Začal tedy žal a smutek, který zasáhl celé okolí. Dokonce i bohové se museli sejít, aby projednali situaci a nalezení řešení. Nakonec se dohodli, že Baldurův osud by měl být zapsán jako tragicky osud boha světla, který se musel obětovat pro dobro světa.

H2: Závěr
H3: Baldův konec – Příběh, který varuje před zradou

Příběh Baldura zůstal až do dnešní doby živý a nezapomenutelný. Kromě toho mnoho lidí vidí v této tragické události symbol utrpení a oběti, která nás má varovat před zradou a nenávistí.

Budeme si muset uvědomit, že jakýkoliv čin v našem životě může mít velmi závažné důsledky a může nás provázet i po mnoho let. Učme se tedy z příběhu Baldura a dokážme podělit se o naše obavy a tajemství s druhými, abychom nikdy nebyli sami v těžkých chvílích.

Ponaučení z pohádky pro děti

Baldur, the god of light and the youngest son of Odin, was loved by all the people and gods for his wisdom and justice. However, one day he started behaving strangely and was constantly sad. None could figure out what was wrong with him.

Odin decided to go to the underworld to find the reason behind Baldur’s sorrow. Odin and his companions finally found Baldur in the underworld, standing with a little boy. Odin told him that he was trying to find out what was wrong with him and help him. Baldur smiled, but his mind seemed to be elsewhere.

When Odin and Baldur returned to Asgard, there was a huge celebration as everyone was happy to have Baldur back. But soon, Loki convinced Höd to throw a poisoned arrow at Baldur’s heart. Baldur died instantly, causing grief and sadness around him.

The story of Baldur’s tragic fate warns us against betrayal and hatred. We should learn from the story that any action in our life can have severe consequences and that we should not keep our fears and secrets to ourselves.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka