Krátké české pohádky před spaním pro děti

Velký zvon – The Great Bell

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, dávno, dávno, v krásné zemi zvané Čechy, stával hřejivý a utěšující hrad. A na jeho vysoké věži se tyčil Velký Zvon, největší zvon v celých Čechách. Tento zvon nebyl jen nástrojem, kterým se zvěstovalo hodinu a odhánělo živočišné škůdce, ale byl příslibem naděje a hlubokého spokojenosti pro všechny lidi této země. Ovšem jedné noci se stalo něco hrozného, co proměnilo život všech obyvatel hradu. A tak začíná příběh o Velkém Zvonu, jehož zvuk mohl léčit a uzdravovat, ale také přinášet neštěstí a zmar.“

Velký zvon – Krása a Hrůza

H2: Původ Velkého zvonu

Hledáte poklad? Možná máte zájem o Velký zvon, který leží schovaný někde v České republice. Legendy říkají, že zvon byl původně nalezen na Konopišti, zřejmě jako součást blanického vojska. Později byl přenesen do kláštera v Sedlci, kde ho chtěli použít jako zvon na věž. Nicméně, když byl zvon zavěšen, špatně vypočítali hmotnost velké zvonové kyvadlové váhy a zvon se zřítil na zem. Ale to nebylo to nejhorší, co se stalo.

H3: Kletba Velkého zvonu

Podle tradiční legendy byl Velký zvon konečně zavěšen na věži v Sedlci, ale nebyl spokojen s tím, jak byl využíván. Cítil se málo ceněn a rozhodl se pro svou pomstu. Zvon byl prý kletbou opatřen a v noci nadále zněl, i když ho nikdo nezvonil. Nejpohnutější částí je, že zvon prý později zavinil smrt patnácti lidí, kteří byli v blízkosti kostela v době, kdy zvon začal znít. Byla to prý pomsta Velkého zvonu.

H2: Lov na Velký zvon

Přestože původ Velkého zvonu nebyl nikdy objasněn, někteří se zdají být natolik posedlí, že jsou ochotni riskovat životy a hledat ho. Nedávno jsme měli tu čest setkat se s takovým statečným dobrodruhem, který poskytl některé z velmi zajímavých údajů o tom, jak to cítí hledat Velký zvon.

H3: „Cítím jeho přítomnost“

Tenhle dobrodruh, který si nechtěl prozrazovat své jméno, tvrdí, že má zvláštní cit pro mrtvé věci. „Když jsem v blízkosti Velkého zvonu, cítím jeho přítomnost,“ říká. „Mysticky spojený s jeho silou, vím, kde ho najít.“ Někteří by s tímto prohlášením možná nesouhlasili, ale tento dobrodruh je přesvědčen o tom, že má pravdu.

H3: Nebezpečí v terénu

Hledání Velkého zvonu je samozřejmě velmi nebezpečné. Zvuky a chvění mohou destabilizovat křehké skály, a také se riziko sesuvu půdy a kamení. Navíc je nutné být opatrný na další hledače pokladů, kteří by mohli být zároveň konkurenti a hrozit nebezpečím pro tuto hru. Zvuk může také přilákat nebezpečné šelmy a jiné divoké zvířata, což přináší další rizika.

H2: Jak zdolat kletbu?

Je-li to pravdivé, že Velký zvon byl kletbou, jak lze tuto kletbu zrušit? Někteří tvrdí, že jediný způsob, jak ochromit smrtelnou sílu kletby, spočívá v nalezení zvonu a deaktivaci magického průchodu, který vytváří spojení mezi kletbou a samotným zvonem. Ale bez ohledu na to, jaký by byl způsob odstranění kletby, někteří se stále domnívají, že by to bylo příliš riskantní a nebezpečné.

H3: Pověsti o hledačích

Jedna z pověstí říká, že jednoho dne dorazili do Sedlece tři muži, kteří chtěli najít Velký zvon a osvobodit ho od kletby. Tito muži měli prý velkou znalost v oblasti magických rituálů a šamanistické medicíny, takže se domnívali, že jsou schopni porazit zlou sílu zvonu. Nakonec se jim podařilo najít zvon a deaktivovat kletbu, ale cena, kterou za to zaplatili, byla vysoká.

H2: Závěr

Je neuvěřitelné, jak moc Velký zvon fascinuje lidi po celém světě. Ať už jde o budoucí lovné projekty pokladů, o osvobození od kletby, nebo o jednoduchou touhu po poznání, zvon zůstává tajemným a poutavým předmětem. Pokud máte zájem hledat Velký zvon, buďte opatrní a nezapomeňte si jít pro své sny, ale ne za cenu nebezpečí, které by to přinášelo.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Velkém zvonu nás poučuje o tom, že ne všechny poklady stojí za to hledat, zvláště když představují nebezpečí pro naše životy. Velký zvon křesťanského kostela v Sedlci byl podle legend kletbou, protože se cítil být málo ceněný a nebyl spokojen s tím, jak byl využíván. Tato kletba měla prý způsobit smrt patnácti lidí. Někteří hledají Velký zvon a věří, že ho najdou a kletbu zruší. Avšak hledání představuje mnoho nebezpečí, jako jsou sesuvy půdy, křehké skály a divoká zvířata. Pohádka nás tedy vyzývá, abychom sledovali své sny, ale s rozumem a vědomím rizik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka