Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka princezna a půl království

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou krásná princezna jménem Pohádka, která žila v království plném zázraků a pohádkových bytostí. Avšak nebyla bezstarostná, protože vládce sousedního království usiloval o polovinu jejího království. Snažil se jí dosáhnout různými způsoby, ale princezna nevzdávala své království tak snadno. A tak začala vzrušující pohádka, plná nebezpečí, lásky i dobrodružství, kdy princezna musí najít způsob, jak zachránit své království a zároveň se zamilovat.
Pohádka princezna a půl království

Hlavním hrdinou této pohádky je princezna Tereza. Žije v krásném a bohatém království, které jí však přestává stačit. Touží po dobrodružství a chce poznat nové světy. Jednoho dne ji napadne, že by si mohla najít půl království, které by jí patřilo a kam by mohla vládnout.

Hledání půl království

Princezna Tereza se tedy rozhodne vydat na cestu hledání půl království. Na jeho hledání se vydává společně se svým věrným průvodcem – čarodějem Markem. Nechce totiž riskovat, že by se v cizích zemích ztratila.

Na své cestě potkávají mnoho překážek. Musí se uplatit, aby projeli některými královstvími. Někde hrozí nebezpečí pirátů, jinde se musejí utkat s draky. Přesto se ale princezně Tereze daří najít půl království, které hledala.

Tohle půl království se nachází v hlubokém lese. Na jejím území žije řada zvířat a rostlin, o kterých si princezna dříve ani netroufala snít.

Záchrana půl království

Princezna Tereza se rozhodne, že toto půl království je to, co hledala. Chce mu vládnout a touží po jeho prozkoumání. Najednou ale zjistí, že se půl království dostalo do nebezpečí. Nějací zloději se totiž rozhodli z neznámých důvodů způsobit škody jak na přírodě, tak i na živých bytostech.

Princezna Tereza proto vymyslí plán, jak půl království zachránit. S pomocí svého průvodce – čaroděje Marka, kouzelných bytostí a zvířat, se jí podaří zloděje zastavit a půl království zachránit.

Návrat do domovského království

Když je půl království zachráněno a zabezpečeno, princezna Tereza se musí vrátit do svého domovského království. Tam ale zjistí, že se během její dlouhé cesty mnoho změnilo. Ti, kteří jí kdysi byli blízcí, se na ni nyní nedívají s láskou jako dříve. Cítí se osamělá a ztracená.

Nakonec ale princezna Tereza pochopí, že na svých cestách nalezla nové přátele a zážitky, které už jí nikdo nemůže vzít. A navíc – našla si samo sebe a cítí se naplněná. To je pro ni důležitější než jakékoliv bohatství.

Závěr

Tato pohádka o princezně Tereze ukazuje, jak důležité je odvážit se opustit svoji pohodlnou zónu a jít za svými sny. A i když na své cestě potkáš mnoho nebezpečí, nikdy by ses neměl vzdát. S každou překážkou se totiž posouváš dál a nabýváš zkušeností, které tě později mohou zachránit.

Ponaučení z Pohádka princezna a půl království

Pohádka „Princezna a půl království“ ukazuje, že důležité je odvážit se opustit svoji pohodlnou zónu a jít za svými sny a touhami, i když to může být nebezpečné a obtížné. Na cestě za svým cílem se mohou objevit překážky a nebezpečí, ale tato zkušenost nás může posunout dál a naučit novým dovednostem. Tereza hledá své místo ve světě, ale po návratu do svého domovského království zjišťuje, že se mnoho změnilo a cítí se ztracená. Nakonec však pochopí, že na svých cestách nalezla nové přátele a zážitky, které už jí nikdo nemůže vzít. A nejdůležitější je, že si našla sama sebe a cítí se naplněná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka