Krátké české pohádky před spaním pro děti

The Watchful Eye of Heimdall

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno před královstvím divokých lesů a planin, existovala legenda o mocné strážkyni Heimdallu. Její oko bděle drželo ochrannou pohotovost nad zemí a hlídalo před nebezpečím. Lidé se stali závislými na této přítomnosti a žili v poklidu díky jejímu bdělému pohledu. Avšak jednoho dne, kouzelný svět se ocitl pod útokem temných sil a Heimdallovo oči musí být mnohem více sledovány a chráněny než kdy předtím. Tato příběh stojí za to vyprávět, protože ukazuje, že ať už je více nebezpečí, vždy existuje naděje, že bdělý pohled Heimdalla zachrání svět.

Hlídající oko Heimdalla: Čarovný příběh o strážcích bohů

Před dávnými časy byl ve světě bohů hlavní strážce, jehož jméno bylo Heimdall. Byl to mocný božský strážce s ostrým zrakem a sluchem, který nikdy nespával a býval nazýván hlídajícím okem bohů. Byl pověřen tím, aby ochraňoval Asgard, království bohů, před hrozbami zvenčí. Jeho ostré smysly mu umožňovaly vidět daleko za hranice království a slyšet i nejtišší zvuky.

Když Heimdall po celé dny hlídal Asgard, často si povídal s obyčejnými lidmi, kteří přicházeli ke stěnám království. Byli zvědaví, jak vypadá svět bohů a co se tam děje. Heimdall rád poslouchal jejich příběhy a snažil se jim odpovědět na jejich otázky.

Jednoho dne přišel k hradbám Asgardu malý chlapec, který se jmenoval Jakub. Byl to odvážný a zvídavý chlapec, který se chtěl dozvědět vše o světě bohů. Heimdall si ho všiml a rozhodl se mu ukázat království bohů a zvířata, která v něm žijí.

Heimdall a Jakub prošli celým královstvím a viděli mnoho neobvyklých věcí. Viděli velkého oře, který nesl na zádech božský dům, mohutného býka, který pláchnul řeku, když překročil most Bifröst, který spojoval Asgard se světem lidí, a majestátního koně Sleipnira, který mohl běžet na nebeských obloze stejnou rychlostí jako blesk.

Jakub byl nadšený, že může vidět království bohů, ale Heimdall mu připomněl, že musí zůstat zodpovědný a musí být opatrný na to, co říká a čeho se ptá. Heimdall mu vysvětlil, že některé božské bytosti, jako Loki nebo Hela, byly nebezpečné a nechtějí, aby se o nich lidé dozvěděli.

Když se Jakub s Heimdallem vrátil na hradby Asgardu, Heimdall se na chvíli otočil stranou, protože slyšel zvláštní zvuk. V tu chvíli Jakub uviděl bledou postavu, která se pokoušela skrýt za rohem. Chtěl se jí zeptat, kdo je, ale Heimdall ho varoval, aby nebyl příliš zvědavý.

Náhle se z úkrytu objevil malý zlodějíček, který ukradl věci od bohů. Jeho jméno bylo Huginn a Heimdall věděl, že se musí rychle postavit proti němu, než vypadne z jeho bezedné kapsy a způsobí problémy.

Heimdall řekl Jakubovi, aby zůstal na hradbách a dál si povídal s obyčejnými lidmi. Sám se rozjel na koni Sleipnirovi, aby dostihl malého zlodějíčka.

Huginnovi se podařilo ukrást zlatou jablko, které patřilo bohyni Idunovi, a co je ještě horší, ukradl i křišťálovou kouli ze zahrady bohů. Heimdall věděl, že pokud se mu nepodaří zastavit zloděje, mohou být následky katastrofální.

Díky své rychlosti a ostrému zraku Heimdall dostihl Huginna a v boji mu podařilo zisky vrátit zpět bohům. Z toho se Jakub těšil a Heimdall s ním sdílel tajemství, které se skrývá za hradbami Asgardu.

Když se Heimdall vrátil na hradby, Jakub se zeptal, co se stalo. Heimdall mu odpověděl, že musel nastolit pořádek a ukázat Huginnovi, že je Asgard chráněn hlídajícím okem bohů.

Jakub se divil, jak moc je ostražitý a silný velitel Heimdall. Ale Heimdall mu vysvětlil, že je to nutné, aby bohové věděli, že se mohou na něj spolehnout, když je třeba ochraňovat Asgard.

Tímto končí dobrodružství malého Jakuba, ale jeho příběh ukazuje, jak důležitý je Heimdallův dohled a ochrana Asgardu. Jeho ostré smysly a neúnavná ostražitost jsou klíčové pro ochranu světa bohů před hrozbami a nepřáteli.

Autor: Anonymous

Obrázek od Freepik.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh Heimdalla, hlavního strážce bohů, ukazuje, jak je důležité ochraňovat Asgard před hrozbami zvenčí. Heimdall má ostrý zrak a sluch a je nazýván hlídajícím okem bohů. Jednoho dne potká malého chlapce Jakuba, který se chce dozvědět vše o světě bohů. Heimdall mu ukáže Asgard a zvířata, která v něm žijí. Ukáže mu však také, že musí být opatrný a nechtějí, aby se lidé dozvěděli o nebezpečných božských bytostech jako Loki nebo Hela.

Jakub uvidí zloděje, který ukradl zlaté jablko a křišťálovou kouli, a Heimdall se vydá proti němu. Své rychlosti a ostrému zraku díky koni Sleipnirovi mu podaří získat zpět ukradené věci. Příběh ukazuje, jak důležité je, aby byli bohové chráněni, a jak moc je Heimdallův dohled a ochrana Asgardu potřebná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka