Krátké české pohádky před spaním pro děti

Duběnky pohádka o prasátkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná vesnice, zvaná Duběnky, která se nacházela uprostřed tajemného lesa. V této vesničce žilo pět malých prasátek, které se snažily najít si své místo pod sluncem. Každé z nich mělo svůj sen a své přání, ale také velkou odpovědnost. To, co je čekalo na cestě k jejich snům, se však ukázalo být mnohem těžší a nebezpečnější, než si dokázali představit. Jak to s nimi dopadne? To se dozvíte v pohádce o prasátkách z Duběnek.
Duběnky Pohádka o Prasátkách: Jak se Narodila Nádherná Vesnice

H2: Předehra

Byl jednou jeden král, který si přál mít co nejkrásnější krajinu na světě. Proto poslal svého nejlepšího architekta do lesa, aby našel nejlepší stromy a postavil království. Architekt tam narazil na tři bratry prasátky, kteří byli unaveni z cestování a chtěli někde usadit se. Architekt se je rozhodl pustit do svého království, ale oni potřebovali místo pro sebe.

H3: První prasátko stavělo dům ze slámy

První prasátko se rozhodlo postavit dům ze slámy. Byla to lehká a rychlá stavba a prasátko se radovalo, jak dobře tato stavba vypadala. Ale zároveň si uvědomilo, že taková stavba může být snadno zničena, takže hledalo nové místo.

H3: Druhé prasátko stavělo dům z větví

Druhé prasátko mělo lepší myšlenku a rozhodlo se postavit dům z větví. Vypadalo to lépe než dům ze slámy a mělo lepší výhled. Ale opět zjistilo, že tento dům může být snadno zničen, takže také hledalo jiné řešení.

H3: Třetí prasátko stavělo dům z cihel

Třetí prasátko, nejlépe informované ze svých bratrů, se rozhodlo postavit dům z cihel. Bylo to náročné a pomalé, ale výsledek stál za to. Tento dům byl velmi pevný a odolný, takže si prasátko mohlo užít svůj nový domov.

H2: Konfrontace

Král si všiml prasátek a rozhodl se, že by je rád viděl v království. Přišel je navštívit a zjistil, že všechny tři prasátka tam žijí. Král se rozhodl prasátku s dům z cihel ukázat novou vesnici v Dubénkách. Prasátko souhlasilo a tak se vydali na cestu.

H3: Setkání s vlky

Cestou se setkali s vlky, kteří se rozhodli, že prasátka pojídají. V zápase mezi vlkem a prasátkem s dům ze slámy rychle zjišťujeme, že ten dům snadno spadne. Vlk spáchal brutální útok na slámový dům a prasátko uprchlo k ostatním.

H3: Dům ze dřeva

Druhé prasátko mělo lepší šanci, ale opět bylo zranitelné a vlk ho snadno zničil. To třetí prasátko, které bylo doma, se rozhodlo, že musí chránit své bratry a viceversa. Hledalo jednoduché ale trvanlivé řešení a vymyslelo plán, jak vítězství nad vlkem získat.

H2: Řešení

Prasátko šlo na trh, kde koupilo horkou vodu a následně strčilo vlka do kotle s vroucí vodou. Tohle ho ihned zabilo a jejich problém byl vyřešen. Prasátko s cihelným domem bylo nyní přesvědčeno, že peníze za pevný dům stojí za to. Král viděl, jak prasátka dobře fungují a rozhodl se, že tato vesnice je to, co potřebuje v jeho království.

H2: Závěr

A tak se narodila nádherná vesnice v Dubénkách. Prasátka užívala svých krásných, nových domovů a král měl nové, šťastné občany. Všichni byli rádi, že se zachránili od vlků a společně si užívali pohodu svého nového domova.

Ponaučení z Duběnky pohádka o prasátkách

Pohádka o Prasátkách: Jak se Narodila Nádherná Vesnice ukazuje, že když se rozhodneme investovat více práce a úsilí do našich snů, můžeme dosáhnout většího úspěchu a spokojenosti. První a druhé prasátko se rozhodly postavit jednoduché důmky, ale ty byly snadno zničitelné. Třetí prasátko se rozhodlo postavit dom z cihel, což bylo mnohem náročnější, ale výsledek stál za to. Když se ukázalo, že vlci ohrožují jejich domy, tato prasátka spolupracovala a vyvinula plán, který jim umožnil porazit svého nepřítele. Tato spolupráce a odhodlání přinesly krásnou a úspěšnou vesnici v Dubénkách a ukázaly, že tvrdá práce a spolupráce mohou přinést velké výsledky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka