Krátké české pohádky před spaním pro děti

Proroctví Vševěda: Jak opouští Asgard (The All-Father’s Prophecies: How He Leaves Asgard)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou v Asgardu, říši bohů a valkýr, moudrý všeznalý Bůh Vševěd. Ten znal všechny osudy, všechny tajemství a všechny příběhy, které se v říši bohů odehrávaly. Avšak jednoho dne se stalo něco neobvyklého. Proroctví Vševěda se naplnilo a Bůh Vševěd se musel rozhodnout, zda zůstane v Asgardu a zachrání říši bohů před zkázou, nebo se vydá na nebezpečnou cestu. Jaké rozhodnutí učinil a co se mu na cestě stalo? To se dozvíte v této pohádce s názvem „Proroctví Vševěda: Jak opouští Asgard“.
H2: Proroctví Vševěda: Jak opouští Asgard

H3: Úvod

Vševěd, moudrý a mocný bůh byl jedním z nejdůležitějších bohů Asgardu. Byl zdrojem moudrosti a proroctví, které pomáhaly bohům a lidem naklonit osud na svou stranu. Ale neznámé nebezpečí hrozilo Asgardu a všechny bohy. Vševěd věděl, že musí opustit Asgard a najít způsob, jak ochránit svoje mravní vlastnosti a svou moudrost před temnou silou, která mu hrozila. Jeho proroctví měla ukázat cestu a vytvořit novou naději pro osud světa.

H3: Proroctví o neznámém nebezpečí

Vševěd, boh moudrosti a proroctví, měl neuvěřitelnou schopnost předvídat budoucnost. Jeden den se zaposlouchal do hlasu univerza a uslyšel tajemná slova, která mu měnila osud. „Tvůj osud je nyní v ohrožení. Temná síla se chystá zmocnit světa. Musíš opustit Asgard, najít úkryt a ochránit svou moudrost a mravní vlastnosti před těmi, kteří by je mohli použít k zlu. Pokud to neuděláš, přineseš nevratné následky.“

H2: Proroctví návratu

H3: Výprava k Hnízdě Draka

Vševěd věděl, že musí hledat nový domov. Po poradě s ostatními bohy se rozhodl, že navštíví starobylé hnízdo draka na Zemi. Tam by mohl najít bezpečí a ochranu pro své briliantní myšlenky a vlastnosti, které byly neodmyslitelně spojené s jeho božskou energií. Tak se vydal na nebezpečnou cestu k Hnízdu Draka.

Po týdnech cestování dorazil Vševěd ke starobylému hnízdu draka. Drak, majestátní a mocný tvor, byl ohromen jeho moudrostí a proroctvím a přivítal ho s největší úctou. Vševěd zůstal v Hnízdě Draka po několik let, kdy se stával blízkým přítelem draka a učil ho všem svým vědomostem a okouzlující moudrosti.

H2: Proroctví o Vševědově návratu

H3: Temný lord a jeho armáda

Ale jednoho dne, když byl Vševěd pryč na svém velmi tajném úkolu, Temný Lord se se svou armádou zla zaútočil na Hnízdo Draka. Drak, vystrašený a bezradný, si vzpomněl na slova Vševěda. „Měj trpělivost, neboť den mých válek ještě nenastal. Ale až přijde, budu připraven.“ Drak pochopil, že toto byla chvíle, na kterou se Vševěd připravoval – chvíle, na kterou čekalo celé světové osudové kolo.

H3: Vševědův návrat

Vševěd se vrátil z nebezpečného úkolu a našel Hnízdo Draka v plamenech a Draka smrtelně zraněného. S velkým smutkem nad přítelovou ztrátou se Vševěd rozhodl bojovat proti Temnému Lordovi a pomstít smrt svého přítele. Sestavil armádu ze svých nejmoudřejších a nejsilnějších bohů, aby bojovali proti Temnému Lordovi a jeho armádě zla.

V bitvě se Vševěd ukázal jako opravdový hrdina. Použil svou moudrost a proroctví k ochraně svých bohů a kmene. Pomohl jim k vítězství nad Temným Lordem a jeho armádou zla. Vševěd si uvědomil, že nikdy neměl opustit svůj domov a nejlepší moudrost a vlastnosti, které má, má být v současné době v Asgardu.

H2: Proroctví Vševěda

H3: Poselství naděje

Po vítězné bitvě proti Temnému Lordovi se Vševěd s ostatními bohy vrátil zpět do Asgardu. Všiml si, že jeho domov se změnil a osud se posunul do jiné fáze. Vševěd pochopil, že jeho bitva ještě nekončí a že musí uchovat svou moudrost a proroctví v Asgardu a chránit je, aby se neopakoval osud Hnízda Draka.

Člověk více než kdy jindy potřebuje naději, aby mohl překonat budoucí problémy. Proroctví Vševěda byla nadějí pro osud světa. Pro všechny, kteří si chtějí zachovat svoji moudrost a mravní vlastnosti v dnešním světě, je zpráva, kterou Vševěd přináší, velmi potěšující a optimistická. Proroctví Vševěda nás ujišťuje, že i když se jednou ocitneme v nejtěžší situaci, nikdy nesmíme ztratit naději na lepší zítřek.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce „Proroctví Vševěda: Jak opouští Asgard“ se dozvídáme, že moudrost a proroctví jsou velmi cenné a chránit je je důležité. Vševěd musel opustit Asgard, aby ochránil své mravní vlastnosti a moudrost před temnou silou, ale nakonec si uvědomil, že nejlepším místem pro ně je Asgard. V bitvě proti Temnému Lordovi Vševěd ukázal svoji sílu a statečnost a nakonec se s ostatními bohy vrátil zpět do Asgardu. Proroctví Vševěda nám dává naději pro budoucnost, že i když se potýkáme s problémy a nebezpečím, nikdy nesmíme ztratit naději na lepší zítřky. Moudrost a proroctví jsou nástroje, které nám mohou pomoci v nejtěžších situacích a chránit je a uchovat je pro budoucí generace je velmi důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka