Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Smrti Bree

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

V dávných dobách, v prostředí malebných lesů a horských vrcholů, se odehrávala jedna temná a záhadná pohádka. Pohádka vyprávějící o Smrti Bree, bytosti, která podivem nikdy neměla žádné jméno, a přesto se jí tato přezdívka přilepila k tělu jako stín. Smrt Bree byla bájným tvorem, jehož děsivá pověst se šířila až do vzdálených krajů, a prý vydírala návštěvníky a krádeží, ba dokonce i krutými zločiny. Ale kdo byl Smrt Bree a co se tak neuvěřitelného skrývalo za jejími temnými sloupovími? To se dozvíte v této pohádce, která naplňuje srdce záhadou, nádheřou a kouzlem starých pouti. Budete mít odvahu posadit se a vstoupit do nebezpečného světa Smrti Bree?

Pohádka o Smrti Bree

Úvod

Bylo jednou jedno malé městečko v České republice, kde vládla jedna zvláštní bytost. Byla to Smrt Bree. Mnoho lidí se bálo a odsuzovalo ji bez důvodu. Hlavní hrdinka této pohádky, malá dívka jménem Tereza, vypráví příběh o tom, jak se setkala se Smrtí Bree a jak se díky ní naučila neocenit každý okamžik.

Setkání

Jako každý den šla Tereza do školy, ale ten den se cítila neuvěřitelně ospalá a líná. Když dorazila do třídy, jako vždy si zapnula svůj počítač a začala psát. Najednou zjistila, že na obrazovce má okno, které nikdy předtím neviděla. Bylo to okno do světa Smrti Bree.

Tereza byla překvapená, kouzlo se odehrávalo a ona viděla Bree, jak snadno rozebírá životy lidí. Vypadala to práce, jako kdyby ji to bavilo. Tereza byla zděšená, jak si někdo může hrát s životy druhých.

Akce

Po škole se Tereza rozhodla, že musí s Bree mluvit a zeptat se jí, proč dělá to, co dělá. Když dorazila tam, kde ji viděla, všechno bylo pryč. Nebyla tam ani stopa po Bree a Tereza si uvědomila, že ji hledat nemá šanci.

Tereza se však rozhodla, že se s Bree musí setkat, i když ji to stálo obrovskou sílu a čas. Prohledala každý kout městečka, ale Bree byla dál pryč.

Jednoho dne ji Bree přišla navštívit sama. Tereza byla překvapená, že ji najednou vidí. Bree jí však řekla, že se teď objeví jen tehdy, když ho potřebuje nejvíc. Tereza se rozhodla, že chce s Bree mluvit a uspořádala malý večírek. Pozvala své nejlepší kamarády a samozřejmě i Smrt Bree.

Zjištění

Když Bree dorazila na večírek, byla velmi překvapená tím, co viděla. Viděla, jak jsou lidé šťastní, jak se baví a jsou spolu, a uvědomila si, že byla podobná jako ti lidé. Smrt Bree se rozhodla, že již nebude stíhat lidi, aby přijala jejich životy a převezme je sama.

Tereza se naučila, že má chvíli být každá prožitá, protože nevíme, kdy to bude poslední chvíle, kterou můžeme mít. Pohádka o Smrti Bree je příběhem o tom, jak se naučit nevzdávat se a jak přijmout to, co nám život přináší.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Smrti Bree nás učí, že bychom měli využívat každou chvíli, protože nevíme, kdy to bude poslední chvíle, kterou budeme mít. Tereza se setká se Smrtí Bree a vidí, jak snadno rozebírá životy lidí. Tereza se rozhodne s Bree mluvit a zeptat se, proč dělá to, co dělá. Nakonec Bree přestane stíhat lidi a převezme jejich životy sama. Pohádka nás také učí, jak přijmout to, co nám život přináší a nevzdávat se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka