Krátké české pohádky před spaním pro děti

Prokletí tety Rachel

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý kouzelnický les, který byl proklet tajemnou tetou Rachel. Tato prokletí ovlivnilo všechny živé bytosti žijící v lese a zasáhlo i sousední vesnice. Lidé se báli vstoupit do lesa a mnoho zvířat ztratilo své schopnosti. Jednoho dne se však objevil statečný hrdina, který se nezmohl vůči strachu a vydal se do lesa, aby našel a zničil prokletí. Tato cesta však zahrnovala mnoho nebezpečných překážek a kouzelných pastí, které tetu Rachel použila, aby ho zastavila. Připojte se k nám na této neuvěřitelné cestě a zjistěte, zda se hrdina dokáže vypořádat s prokletím tety Rachel a vrátit les zpět do své přirozené harmonie.

Prokletí tety Rachel: Pohádka z českých lesů

Úvod

V českých lesích se odvíjejí mnoho pohádek. Vyprávějí o kouzelných bytostech, zvířatech a vysloveně neblahých silách. Mezi takové silné nepřátele patří také teta Rachel. Ta se síťou svých kouzel škodila lidem a zvířatům v okolí již řadu let. Jak se to všechno začalo a dokázalo se proti ní něco udělat, to se dozvíte dál v této pohádce.

Zrod zla

Teta Rachel byla všechno jiné než sympatická postava. Měla na čapkách prach a kouzla. Žila v malé chaloupce hluboko v lese, daleko od lidí – ti by ji stejně jen nerozuměli. Byla nevrlá a pyšná. Svoje tajné kouzelnické zkušenosti držela v tajnosti před ostatními. Proto nikdo nevěděl, co všechno dokáže. Její tajné kumpány byly zvláštní a nebezpečné, pro všechny bylo lepší, pokud ji měli co nejdál.

První oběť

Teta Rachel ráda trávila svůj čas rozdáváním kouzel, které byly často velmi škodlivé. Jedné noci se rozhodla, že si i zvířat v lese udělá své oběti. Navolala tedy své kumpány a začalo to. Čertíci, vlci a myši byly terčem jejích podlostí. Kouzelnice používala svá nejsilnější kouzla a jejich účinky nedokázal překonat nikdo. Všechna zvířata z lesa byla zděšena a ukryla se doma, v doupatech nebo v hnízdech.

Inspirace

Teta Rachel se ráda inspirovala různými zdroji, hrála si s kouzly a tvořila si svět, jaký jí vyhovoval. Měla kouzelnou knihu plnou neobvyklých zaklínadel a technik, které jen ona sama uměla používat. Stala se tak mocnou, že chodila kolem jakoby nebyla nikomu nic dlužná. Čertové se jí dobře vysmívali, probodávali ji výčitkami a ukazovali jí, jak může zle stihnout. A těch případů bylo více, než si kdo představit dokázal.

Hra s ohněm

Když teta Rachel nepovolila se svými kouzly, museli se jí lidé vzdálit. Nepřestávala však riskovat a zkusila na výběr další kouzlo – zázračné a celkově největší. Rovnou si vybrala kouzlo oheň. Postavila si hrníček na stůl, donesla zvláštní salát dovnitř a rozpálila hrníček pořádně ohněm. Vše se smíchalo, až vznikla kouzelná tekutina. Poté na ni teta Rachel ukázala kouzelné slovo abrakadabra a celá chaloupka se pohádala. Jenonohý Hařabák byl u snažení o kouzla vidět a tak začal tuto situaci celou sledovat.

Boj o lepší svět

Lidé z okolí se rozhodli situaci s teta Rachel řešit. Vzali věci do svých rukou a začali se bránit. Žádali pomoc od kouzelníků vyššího řádu, domácích zvířat a přírodních sil. Postavili se jim a bojovali tvrdě. Po dlouhých dnech, kdy se zdálo, že bitva je již prohraná, se podařilo vyslat posily. V čele byla setkání zástup draků. Ti svoje kouzelnické schopnosti využili a podařilo se jim teta Rachel porazit. Les se tak konečně dostal zpod zlého kouzla a lidé i zvířata mohli žít v klidu.

Závěr

Z této pohádky si můžeme odnést, jak moc je potřeba mít se silnými silami respekt. Koketování s kouzly nefunguje, s tím se setkala i teta Rachel. Máme mnoho různých sil uvnitř nás a měli bychom si hledat inspiraci v pozitivním světle. A víme, že i ten nejsilnější mocipán to má jednou stoprocentně nějak blízko ke dni D.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Teta Rachel byla mocná a zlá kouzelnice, která škodila lidem i zvířatům v lese. Svoje kouzelnické schopnosti tajila před ostatními a často se inspirovala z neobvyklých zdrojů. Navolala si kumpány a začala škodit zvířatům pomocí svých silných kouzel. Lidé se rozhodli situaci řešit a začali se bránit proti ní, žádali pomoc od kouzelníků, zvířat a přírodních sil. Po dlouhých dnech boje se podařilo vyslat posily v čele se setkáním draků, kteří porazili teta Rachel. Z této pohádky si můžeme odnést, jak moc je potřeba mít se silnými silami respekt, a hledat inspiraci v pozitivním světle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka