Krátké české pohádky před spaním pro děti

Prokletí tetičky Rachel (Aunt Rachel’s Curse)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo to kdysi dávno v české vesničce, kde všichni obyvatelé o tetičce Rachel vyprávěli jako o čarovné bytosti. Tato záhadná žena žila osaměle v malém domku na okraji lesa a lidé nemohli učinit nic jiného, než se divit, když viděli, že ji nic nepoznamenává. Jednoho dne se však rozšířila zpráva, že tetička Rachel kletba postihla. A tak začala jedna neuvěřitelná pohádka o Prokletí tetičky Rachel.
H2: Prokletí tetičky Rachel

V dávných dobách žila v malé vesnici tetička Rachel. Byla to stará a nevzhledná žena, kterou místní děti bály. Jednoho dne však z jejího domu vysvitlo světlo a z pod ní se začalo šířit nádherné zpěv. Kdo by si pomyslel, že tetička Rachel umí tak krásně zpívat. Lidé z vesnice se začali scházet u jejího domu a poslouchat ji. Všichni byli uchváceni jejím zpěvem a začali se s ní bavit.

H3: Příchod cirkusu

Jednoho dne do vesnice přijel cirkus. Bylo to příjemné zpestření pro místní obyvatele, kteří se rádi bavili. Vystoupení byla úchvatná a lidé se bavili a smáli se. Najednou se ale stalo něco zvláštního. Jedna z klaunů se zastavil přímo před tetiččkou Rachel a začal se na ni usmívat. Všichni se divili, protože věděli, jak se děti tetičky Rachel bály. Klaun si však nevšímal ostatních lidí a stále se na tetičku Rachel usmíval.

H3: Prokletí

Tetička Rachel se začala divit, proč na ni klaun tak upřeně kouká. Najednou klaun vytáhl z kapsy podivný zelený prsten a podal ji tetičce Rachel. Ta si ho strčila na prst a najednou se nad ní rozhostil tajemný pocit. Všichni se divili, co se to s ní děje. Najednou tetička Rachel zakřičela a klaun jako by zmizel jako mávnutím kouzelného proutku. Od té chvíle na tetičku Rachel padlo prokletí, které ji nenechalo ani na krok.

H3: Dům plný květin

Tetička Rachel se od té doby měnila. Už nezpívala tak nádherně jako dřív a přestala chodit na cesty za vesnici. Náhle se začala zajímat o květiny. Začala si pěstovat různé druhy květin v zahradě a v domě jich měla plno. Lidé si začali všímat, že tetička Rachel je najednou o mnoho starší a zaseknutější než dřív.

H3: Návrat klauna

Jednoho dne se však klaun opět vrátil. Tentokrát už neměl ani kouzelný prsten ani kouzelný proutek, ale přesto měl na tetičku Rachel velký vliv. Té se začaly dít podivné věci a nikdo se nedivil. Když ale za ní začali přicházet lidé, kteří chtěli vědět, co se s ní děje, vypukla skutečná panika. Tetička Rachel upadla do kómatu a nikdo nevěděl, jak ji zachránit.

H3: Prokletí rozlomeno

Večer klaun ve vesnici zamířil na kopec, kde měl svůj stan. Tam si natáhl kouzelný proutek a podal si na něj kouzelný prsten. Najednou se jeho oči začaly měnit a jeho hlas získal jiný tón. Byl to magik, který svým kouzelným kroužením putoval po světě a hledal lidi, kteří by mohli být jeho učedníky. Klaun si přitáhl tetičku Rachel a začal s ní pracovat. Všichni se divili, jak se bývalá nevzhledná tetička stává krásnou a štíhlou ženou. Klaun jí dal jeho kouzelný prsten a prokletí bylo rozbito.

H2: Závěr

Tetička Rachel se po této zkušenosti už nikdy nevrátila k tomu, jakým byla dřív. Žila šťastně a užívala si každou chvíli. Místní obyvatelé na ni vzpomínali s úsměvem a všichni byli šťastní, že se jí podařilo vymanit se ze svého prokletí.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádky „Prokletí tetičky Rachel“ se dá vyčíst, že nevzhledný a odsuzovaný člověk může mít skryté talentní schopnosti, které mohou měnit životy a přinést radost všem lidem okolo. Je třeba respektovat a hledět na to, co je uvnitř, a ne soudit pouze podle vnějšího vzhledu. Také lze vidět, že kouzelné prsteny a proutky nejsou všechno, co je potřeba k tomu, aby se něco změnilo – důležitá je osobní práce a usilování o vlastní lepší já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka