Krátké české pohádky před spaním pro děti

1) Pohádka o Lordu Tarbatovi a jeho bratru

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna pohádka o Lordu Tarbatovi a jeho starším bratrovi. Tarbat a jeho bratr byli vždycky nejlepší přátelé a to se nikdy nezměnilo. Každý z nich měl speciální dar, ale společně dokázali nemožné. Jejich příběh se odehrává v kouzelném království plném tajemství a magie. Pojďte si poslechnout, jak nadpřirozené síly a láska mezi bratry dokázaly překonat i nejtěžší překážky.

Pohádka o Lordu Tarbatovi a jeho bratru

Úvod

Byl jednou jeden Lord Tarbat, který žil v krásném zámku na kopci. Měl vše, co si člověk může přát – bohatství, moc, slávu, ale přesto byl nešťastný. Byl sám a toužil po bratrovi, se kterým by mohl sdílet své bohatství a radosti. Lord Tarbat každou noc snil o svém bratrovi, ale vždy se probudil s pocitem prázdnoty.

Lord Tarbat a jeho kouzelný prsten

Jednoho dne se Lord Tarbat procházel po lese a náhodou našel starý prsten. Když ho nasadil, zjistil, že má neuvěřitelné kouzelné síly. Prsten mu umožnil cestovat časem a procházet se po jiných světech.

Jednoho dne se Lord Tarbat rozhodl použít svůj prsten a najít svojí rodinu. Cestoval celou noc a den, ale nikdy nesehnal svého bratra. Rozhodl se tedy vrátit se zpět do svého světa. Když se probudil, byl zmatený a nevěděl, co se stalo.

Lord Tarbat potkává svého bratra

Jednoho dne se Lord Tarbat rozhodl znovu použít svůj prsten a tentokrát najít svojí rodinu za každou cenu. Tento den se mu konečně podařilo najít svého bratra, který žil v chudinské osadě daleko od města. Lord Tarbat byl neuvěřitelně šťastný a slzy štěstí mu tekly po tváři.

Lord Tarbat bratra přesvědčil, aby přišel s ním a žil v jeho zámku. Bratr souhlasil a společně se vrátili do zámku. Lord Tarbat ukázal bratrovi svůj život a vše, co měl. Bratr byl okouzlen a nevěřil svým očím. Lord Tarbat se konečně cítil opravdově šťastný a radostný.

Lord Tarbatova radost

Lord Tarbat naplánoval velkou oslavu, na kterou pozval všechny své přátele a rodinu. Bylo to neuvěřitelné shromáždění lidí, kteří se rádi bavili a tancovali. Lord Tarbat ukázal svému bratrovi svůj zámek a vše, co měl. Bratr byl okouzlen a nevěřil svým očím. Lord Tarbat se konečně cítil opravdově šťastný a radostný.

Závěr

Lord Tarbat pochopil, že opravdové štěstí se skrývá v rodině, přátelství a lásce, ne v bohatství a moci. Jeho prsten byl jen nástrojem, který mu pomohl najít cestu ke štěstí. Tento příběh nám připomíná, že nejdůležitější věci v životě jsou nehmotné a nemohou být koupeny ani prodejny, ale pouze nabídnuty a přijaty.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Lordu Tarbatovi a jeho bratru nám připomíná, že opravdové štěstí se nachází v rodině, přátelství a lásce, a ne v bohatství a moci. Lord Tarbat si uvědomil, že byl nešťastný, protože toužil po bratrovi, se kterým by mohl sdílet své bohatství a radosti. Jeho kouzelný prsten mu umožnil procházet se po jiných světech, ale to mu nepřineslo to, co hledal. Až když se mu podařilo najít svého bratra a sdílet s ním své bohatství, pochopil, co opravdově znamená být šťastný. Pohádka nás také učí, že nejdůležitější věci v životě jsou nehmotné a nemohou být koupeny ani prodejny, ale pouze nabídnuty a přijaty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka