Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příhody syna rybáře

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jistá rybářská rodina, která žila u malé vesnice u řeky. V této rodině žil jediný syn, kterému se říkalo Janek. Jednoho dne se Janek vydal na svou obvyklou rybářskou výpravu, ale náhle spatřil zvláštní záblesk v řece. Plný zvědavosti se rozhodl vyzkoumat, co se skrývá pod hladinou a od té chvíle se jeho život navždy změnil. To byla úvodní kapitola jeho fantastických příhod a dobrodružství, které se staly známými jako Příhody syna rybáře.
H2: O Příhodách Syna Rybáře

H3: Úvod

Příběh, který se vám chystám vyprávět, se odehrává v malé rybářské vesničce na území České republiky. Hlavní postavou našeho příběhu je mladý syn rybáře, který se již od dětství naučil milovat moře a vše, co s ním souvisí. Dnes vám přináším jeho příběh, plný dobrodružství, nástrah a milostného putování.

H3: Zrod eposu

Jednoho dne se syn rybáře rozhodl, že se vydá na rybolov. Vyrazil s lodí na moře a přestože po nějaké době ryby chytil, musel brzy kvůli bouři zakotvit na opuštěné pláži. Když se probudil, zjistil, že tuto pláž nezná a musí najít cestu zpět domů.

H3: První výzva

Postavil se na nohy a rozhodl se projít po pláži, abychom byli hlavním postavou posunuti kupředu v příběhu. Dlouho šel, a když už začal mít hlad, objevil kousek odtud malou jeskyni. Vstoupil dovnitř, kde potkal starého muže, který na něj hovořil slovy: „Kdo jsi mladý muži, a kam se vydáváš?“

H3: Druhá výzva

Syn rybáře řekl, že hledá cestu zpět do svého domovského města, ale starý muž mu oznámil, že se až do rána nemůže vydat na další cestu. Syn rybáře byl zaskočen a ptal se, kde může strávit noc. S tímto problémem mu starý muž pomohl tím, že mu nabídl nocleh v této malé jeskyni, což se pro syna rybáře zdálo být jako ten nejlepší nápad.

H3: Třetí výzva

Než se odebral k spánku, požádal ho starý muž o jednu věc – aby se mu v noci nepodíval do jeho kouzelné truhly, nebo se stane neštěstí. Syn rybáře si to na srdce vzal a slíbil, že žádnou truhlu neotevře. Když usnul, byl ale vysvobozen z tohoto slibu cizí silou a podíval se do kouzelné truhly, odkud vzal zlaté jablko, kterého si nevšiml, že tam bylo uložené. V té chvíli se mu zjevil zlověstný duch.

H3: Zápas se zlem

Duch mu oznámil, že mu musí sloužit až do své smrti. Syn rybáře byl v šoku a zeptal se, jestli by si ho duch nechtěl raději vzít ještě v noci. Duch se smál a řekl mu, že mu to neumožní nezbytně potřebná síla, ale že by se mu mohl rovnat v tom, aby mu sloužil. Syn rybáře si to vzal k srdci a rozhodl se, že udělá cokoliv, co mu bude přikázáno.

H3: Konec zla

Následujícího dne duch zmizel a syn rybáře se rozhodl pokračovat v cestě zpět domů. Když dorazil na břeh, zjistil, že se mu nejvíce po cestách, které vedly podél moře. Rozhodl se pro tuto cestu a celou ji dlouhé hodiny přemýšlel o svých zážitcích s duchem a o zlatém jablku, které si vzal ze truhly.

H3: Triumf nad nástrahou

Až když při cestě potkal dívku, do níž se zamiloval a vzal ji jako svou drahocennou společnici, soustředil se opět na cestu. Přišli však na pláž, která byla mnohem vzdálenější, než si mysleli, a museli se rozhodnout, jak dál pokračovat. Nakonec se rozhodli pro nejtěžší z možností – proplout mezi velkými útesy.

H3: Šťastné zakončení

Díky neohroženosti a odvaze dokázali projít těmito nástrahami a dorazili zpět domů. Syn rybáře a jeho dívka pak žili spolu šťastně až do svého konce. A právě tato epická cesta se stala základem legendy o Příhodách syna rybáře, která se do dneška vzpomíná, a která bude inspirovat nové a nové generace nadšených posluchačů.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh o Synovi Rybáře vypráví o mladém muži, který čelil mnoha výzvám a nástrahám na své cestě domů. Poté, co se ztratil při rybolovu, našel pomoc u starého muže, který ho nasměroval k dalším dobrodružstvím. Syn Rybáře se musel vyrovnat s nebezpečím a podvodem od zlého ducha, který mu vynadal, že si vzal zlaté jablko z jeho kouzelné truhly. Když se vrátil okolnostem, vyzval ho další výzva – propadat mezi útesy, aby se dostal domů. Nakonec se Syn Rybář vrátil pohodlně se svou dívkou a žili šťastně až do své smrti. Z této legenda mohou lidé vzít poučení, že na každé cestě jsou překážky, ale s odvahou, věrností a využíváním sil, které jsou k dispozici, se mohou překonat a dosáhnout úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka