Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh o Démonovu tanci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jednou jeden démon, který měl vášeň pro tanec. Jeho taneční kroky byly neuvěřitelně krásné a přitahovaly pozornost všech, kteří se k němu přiblížili. Avšak, jeden den se jeho taneční vášeň obrátila proti němu a vstoupil do světa temnoty. Příběh o Démonovu tanci vypráví o neuvěřitelném dobrodružství, kterému musí čelit, aby se mohl vrátit zpět do světla a obnovit svou původní krásu.“
H2: Příběh o Démonovu tanci
H3: Jak Démon tančil se smrtí

Byl jednou jeden Démon, jmenoval se Asmodeus a byl zmetek mezi démony. Nikdo ho neměl rád, protože se nedokázal řídit pravidly světa démonů. Asmodeus byl posedlý tancem a každou noc tančil na pódiu v klubu, který mu patřil.

Jeho tance byly neobvyklé, divoké a neuvěřitelně krásné. Lidé, přestože nevěděli, že v klubu tančí démon, byli okouzleni a chodili na jeho představení pravidelně. Asmodeus se bavil, když viděl, jak si jeho taneční show užívají a obdivují.

Avšak jedné noci se na jeho představení objevila Smrt. Asmodeus se podíval na Smrt a uvědomil si, že nechce zemřít. Proto se rozhodl, že bude tancovat s tou nejlepší a nejkrásnější tanečnicí na světě. Asmodeus byl přesvědčen, že díky svému tanci dokáže porazit Smrt a zachránit si tak svůj život.

H2: Tancování s nebezpečím
H3: Asmodeusův plán na poražení Smrti

Asmodeus si tedy najal tu největší a nejkrásnější tanečnici, kterou našel. Byla to dívka jménem Lilien, kterou Asmodeus obdivoval a toužil s ní tančit. Lilien byla ovšem velmi opatrná a bála se tance s démonem, ale nakonec se přece jen nechala přemluvit.

Asmodeus a Lilien spolu trénovali celé dny a noci, aby byli připraveni na zápas s Smrtí. Asmodeusovi lidé připravili obrovskou scénu, která byla plná ohňů a efektů, aby jejich show byla co nejvíce dokonalá.

Konečně nastal den D. Asmodeus a Lilien nastoupili na pódium a začali tančit. Jejich tance byl neuvěřitelný, lidé byli nadšení a okouzleni. Nicméně Smrt se nenechala zviklat. Rozhodla se, že přeruší show a ukončí Asmodeusův život.

Asmodeus se ale nenechal a pokračoval v tanci. Lilien se k němu přidala a tančili spolu tak dokonale, že bylo téměř nemožné je rozlišit. Smrt zůstala zaražená a přemýšlela, jak se s touto situací vypořádat.

H2: Pomoc od nečekaného zdroje
H3: Převzetí kontroly nad smrtí

Když Smrt nevěděla, co dál, do klubu vstoupila drobná zrzavá dívka. Byla to víla, která se snažila zachránit Asmodeusův život. Vzala Smrt do strany a začala s ní jednat.

Víla jí řekla, že Asmodeus je velmi výjimečný démon a že by byla škoda ho ztratit. Smrt se nakonec rozhodla, že Asmodeus bude moct dál žít, pokud bude mít smysl pro humor a nebude si nalhávat, že může porazit smrt.

Asmodeus se tedy stal slavným tanečníkem a obyčejnými lidmi se stáhl do zapomnění. Lidé v klubu; ale i všichni démoni v podzemí, se na něj stále dívali s obdivem a touhou být jako on. Asmodeus však věděl, že jeho tancování bylo vystavěno na hraničním vztahu s pánem smrti a vždycky si měl uvědomovat, že nikdy nemůže být jistý svým životem.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh o Démonovu tanci poukazuje na to, že tancování s nebezpečím může být velmi zajímavé, ale také velmi riskantní. Asmodeusovým snem bylo porazit smrt pomocí svého tance, ale nakonec byl zachráněn pomocí pomoci od víly. Příběh varuje, že se s nebezpečím nedá lehkomyslně skákat a že je důležité si uvědomovat svoje limity. Navzdory tomu, že Asmodeus byl velmi talentovaný, musel ustoupit smrti a ukázat, že mu jde především o být tanečníkem, neboť jinak by zemřel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka