Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh muže, kterého si ďábel obliboval (The Story of a Man Whom the Devil Befriended)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zvláštní pověst o muži, který si získal přátelství s největším darebákem v celé existenci – Ďáblem. Tato neobvyklá a děsivá příhoda se stala v srdci Českého království a zná ji každý, kdo se přiblížil k tomuto kouzelnému koutu světa. Puštěte se do zvláštní a nebezpečné cesty plné tajemných zvratů a dobrodružství. V této klasické pohádce „Příběh muže, kterého si ďábel obliboval“ se dozvíte, co se stane, když se smrtelník rozhodne hrát si s ohněm a uzavřít smlouvu s nejtemnější silou, která kdy existovala.
H2 – Představení příběhu
H3 – Co je to ďábel?
H3 – O kom bude náš příběh vyprávět?

Představení příběhu

Drazí přátelé, dnes Vám přinášíme zajímavý příběh, který se odehrává v malé vesnici za městem. V této vesnici žil jeden muž jménem František, který byl velmi úspěšným obchodníkem. Měl krásný dům, velkou zahradu a překrásnou rodinu. Ovšem jeden svůj velký úspěch František nedlužil svému tvrdému pracovnímu výkonu, ale tomu, že měl přítele, jakým byl ďábel.

Co je to ďábel?

Ďábel je v křesťanství označení pro anděla, který zradil Boha a stal se jeho protivníkem, šířícím zlo po celém světě. V mnoha tradicích je ďábel vnímán jako bytost, která svádí lidi ke hříchu a následně je potrestává.

O kom bude náš příběh vyprávět?

Náš příběh bude vyprávět o muži jménem František, který si s ďáblem začal povídat. Na začátku si František myslel, že s ním mluví jen sám se sebou, ale brzy zjistil, že to není pravda. Ďábel se mu snažil dát rady, jak nejlépe podnikat, jaké investice dělat a jak získat co nejvíc peněz. František měl pocit, že se mu daří a že si s tím může poradit. Postupem času se však ukázalo, že to, co ďábel Františkovi radil, nebylo úplně v pořádku.

H2 – První výhoda přátelství s ďáblem
H3 – Františkova úspěšná kariéra
H3 – Je to skutečně jen jeho výkon?

První výhoda přátelství s ďáblem

Františkova úspěšná kariéra

František se stal velmi úspěšným. Začal podnikat s ďáblem na své straně a zdálo se, že nic nemůže zastavit jeho rychlý vzestup. Všechny jeho investice vycházely, jeho obchody rostly a on sám se stal velmi bohatým mužem. František si myslel, že jeho úspěch je jen důsledkem jeho vlastního tvrdého pracovního výkonu. Ale to byl první velký omyl.

Je to skutečně jen jeho výkon?

Všechny jeho úspěchy byly spojeny s ďáblem. Ten mu pomohl s investicemi, zajišťoval pro něj výhodné obchody a jeho rady mu pomohly při rozhodování. František si neuvědomoval, že právě díky ďáblovi se mu daří a že by bez něj neměl tolik úspěchu.

H2 – Druhá výhoda přátelství s ďáblem
H3 – Neobyčejná krása jeho zahrady
H3 – Františkova krásná rodina

Druhá výhoda přátelství s ďáblem

Neobyčejná krása jeho zahrady

František měl kromě své práce rád i zahradničení. Díky časovému vytížení se mu na zahradě moc nestíhalo a byla spíše trochu zanedbaná. Ďábel mu ale nabídl pomoc s jejím úprkou. František s radostí souhlasil a s ďáblovou pomocí se mu podařilo zahradu dokonale upravit. Stala se z ní nádherná oáza, která byla v okolí proslulá. Lidé si ji přišli prohlédnout a později se k Františkovi sjížděli jako k turistické atrakci.

Františkova krásná rodina

František měl nejen nádhernou zahradu, ale i nádhernou rodinu. Jeho manželka byla velmi krásná a jeho děti byly zdravé a chytré. I toto byl důsledek jeho přátelství s ďáblem. Ten mu totiž také nabídl pomoc s rodinou. Františkovi děti byly zdravější a mnohem chytřejší, manželka byla nádhernější než kdy předtím. Všechno to bylo díky ďáblovi.

H2 – Poslední výhodou přátelství s ďáblem
H3 – Františkova vysněná loď
H3 – Největší rozhodnutí v životě

Poslední výhodou přátelství s ďáblem

Františkova vysněná loď

František si již dlouho přál vlastnit vlastní loď. Měl pocit, že by jeho rodině a jemu samotnému přinesla velkou radost. Ďábel se mu nabídl, že mu s touto věcí pomůže. František přijal a spolu s ďáblem si loď postavili. Stala se z ní vyjímečná krása. Lidé, kteří ji viděli, byli z ní uchváceni.

Největší rozhodnutí v životě

František přemýšlel o tom, co se stane, když jednoho dne ďábel odejde. Jak bude mít bez něho vše pod kontrolou? Ďábel mu nabídl, že mu může být navždy nablízku. Stačí, když mu prodá svou duši. František neváhal. Pro něj bylo přátelství s ďáblem mnohem důležitější než cokoliv jiného.

H2 – Osud Františka
H3 – Ztráta všech jeho cenných věcí
H3 – Jeho konečné osvobození

Osud Františka

Ztráta všech jeho cenných věcí

Po podpisu smlouvy s ďáblem se všechno začalo nějakým zvláštním způsobem měnit. František najednou začal ztrácet své bohatství, ztrácel přátele a rodinu. Jeho zahrada zevšedněla, loď odplula a jeho rodina se od něho odklonila. Ďábel mu dal mnoho, ale vzal mu ještě více. František si uvědomil, že cenu, kterou zaplatil, byla příliš vysoká.

Jeho konečné osvobození

František si uvědomil, že musí něco udělat. Musí se zbavit ďábla a vrátit si svůj život zpět. Ďábel nebyl ochotný jen tak odejít, ale František nakonec v této bitvě zvítězil. Znovu se spojil s rodinou, úspěšně vedl své podnikání a založil neziskovou organizaci, která pomáhala ostatním. Byl konečně šťastný a žil život, jaký si vždycky přál.

Závěr

Takto bychom mohli ve stručnosti popsat tento příběh. Příběh muže, který si oblíbil ďábla, nám dává ponaučení, že není dobré se spoléhat na to, co nám někdo slibuje. František si myslel, že s ďáblem má perfektního kamaráda, který mu pomůže získat veškeré úspěchy. Bohužel se všechno změnilo a František ztratil svůj život. Nakonec se však dokázal postavit na své nohy a získat zpět vše, co ztratil.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento příběh vypráví o muži jménem František, který si za přítele zvolil ďábla. Díky ďáblovi se mu dařilo ve všech oblastech života – měl úspěšnou kariéru, nádhernou zahradu, krásnou rodinu a dokonce si postavil vysněnou loď. František však neuvědomoval si, že všechno toto mu bylo dáno právě díky ďáblovi a že by bez něj nikdy neměl takový úspěch.

Na konci se František rozhodne prodat svou duši ďáblovi a navždy s ním zůstat. Avšak po podpisu smlouvy všechno ztrácí – bohatství, rodinu, přátele. Nakonec se však Františkovi podaří porazit ďábla a získat zpět to, co ztratil.

Tento příběh nám ukazuje, že není dobré spoléhat se na to, co nám někdo slibuje, a že všechna naše úspěšné činy by měly být výsledkem našeho vlastního tvrdého pracovního výkonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka