Krátké české pohádky před spaním pro děti

Poklad zlatníka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jeden zlatník, který žil v malé vesnici na okraji lesa. Kromě těžké práce s kovem měl zlatník ještě jedno tajemství – věděl totiž o pokladu, skrytém někde v lese. Tomuto pokladu se říkalo Poklad zlatníka a jeho klenoty měly být hodnotné až za hranicemi lidské představivosti. Poklad však nebyl snadno dostupný a zlatník nechtěl, aby k němu přišel někdo zlodějským způsobem. Proto se rozhodl svůj tajemný poklad chránit až do dne, kdy se objeví ten pravý, kdo si jeho hodnotu skutečně zaslouží.
H2: Poklad zlatníka – Krása skrytá ve vyprávění

Pohádky jsou úžasné historie, které se rozdmýchají v naší mysli a následně v srdci, a poklad zlatníka je jednou z nich. Tato klasická pohádka má kořeny v říši snů, ale také nás učí o tom, jak snaživá práce a odvaha mohou být odměněny největším pokladem na světě.

H3: První setkání s pokladem

Příběh začíná s drobným chlapcem, který se jmenoval Tomáš. Tomáš byl šikovný, ale také velmi chudý. Jeden den, když se procházel po pláni, objevil hliněný džbán. Byl velmi opatrný a otřel prach z něj. Měl děsivé tušení, že by to mohla být past na lidi. Avšak, když se podíval dovnitř, zaslechl jas a viděl nekonečný les zlatých mincí.

Byl to poklad zlatníka. Tomáš si uvědomil, že má před sebou mnoho nebezpečí, ale také příležitost najít své bohatství. Rozhodl se, že se do toho pustí a vybral pár mincí k testování před cestou domů.

H3: Tomášova odvaha

Tomáš se vydal na cestu zpět domů a k jeho štěstí, byl opatrný při kroku a překonávání překážek během cesty. Uvědomoval si, že poklad zlatníka byl pravděpodobně svědčením královského důvěřování a chráněným důmyslnými pastmi.

Když dorazil domů, ukázal svým přátelům pár mincí. Herbart byl zvědavý, odkud se Tomáš dobývá zlato. Tomáš miloval svého kamaráda, ale byl si vědom, že když by mu řekl, kde poklad vlastně našel, bude to příliš nebezpečné.

H3: Herbartův chamtivost

Herbart se rozhodl, že by chtěl získat více zlata a vyzval Tomáše, aby ho vzal k místu, kde našel jeho první mince. Tomáš byl opatrný a váhal, ale nakonec se stal dostatečně silným, aby Herbartovy nabídky odmítl.

Herbart však nevzdával a našel si dalšího partnera, s nímž se rozhodl soupeřit Tomáše, aby se dostali k pokladu zlatníka. Ovšem ani jeden z nich nevydal Tomášovi, kde byl poklad vlastně nalezen, a tak se plán brzy rozplynul.

H3: Tomášova věrnost

Tomáš byl odhodlaný ukrýt poklad zlatníka a chránit ho před těmi, kteří by přišli o něj. Rozhodl se, že nejlepší cestou k úspěchu je uchovat poklad v tajnosti. Dovolil si jenom maličkost, když si půjčil několik zlatých mincí a zaplatil za své základní potřeby.

Během tohoto období si Tomáš uvědomil, že poklad zlatníka byl symbolem zisku, ale také nesl skutečnou hodnotu v jeho srdci, protože věděl, že dokázal překonat strach a obcházet pasti, aby našel skutečné bohatství.

H2: Poklad zlatníka – Nejpůsobivější závěr

Tomášova skromnost a odvaha nyní inspirovaly mnohé lidi, kteří hledali své bohatství. Nikdy nepřestal věřit v dobrotu, a proto přinášel rádost nejenom svému životu, ale i životům těch, kteří ho okolo obklopovali.

Ve svém stáří, když se Tomáš podíval zpět na svůj život a všechno, co dokázal, zjistil, že poklad zlatníka pro něj byl více než jen množství zlata. Byl to důkaz jeho odvahy a věrnosti, a to bylo pro něj nejcennější zboží.

Konec.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Poklad zlatníka nás učí, že tvrdá práce a odvaha mohou být odměněny největším pokladem na světě. Tomáš, malý chlapec, objevil poklad zlatníka, ale byl si vědom nebezpečí, které to přináší. S odvahou se mu podařilo překonat pasti a ukryl poklad tak, aby ho nikdo nemohl najít. Jeho skromnost a bytostné bohatství inspirovaly mnohé lidi, a když se na svůj život podíval zpět, zjistil, že poklad pro něj byl důkazem jeho odvahy a věrnosti. Skutečné bohatství se tak nachází v našem srdci, ne v množství zlata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka