Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Tanci Démonů (A Fairy Tale About The Demon’s Dance)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před tím, než se lidé naučili tancovat, existovala legenda o tanci démonů. Skupina vzhledem připomínajících divokých a děsivých tvoření se setkala jednoho letního noci na opuštěném hřbitově a začala tančit pod měsícem. Způsob, jakým se pohybovali, byl tak neuvěřitelný, že se jejich tanečníkům zdálo, že se těla proměňují v magické víry. Pohádka o Tanci Démonů vypráví o tomto záhadném tanci a o jedné mladé a odvážné dívce, která se snaží využít jeho sílu k záchraně svého milovaného.

Pohádka o Tanci Démonů: Vítejte do záhadného světa českých pohádek

Pohádky, ty nás provázejí od dětství a stávají se nedílnou součástí našeho života. Každá země má své vlastní pohádky, které se svým příběhem přenášejí z generace na generaci. A právě takovou pohádkou je i Pohádka o Tanci Démonů.

Příběh začíná v malé vesničce uprostřed lesů na jihu Moravy. Lidé zde žili v klidu a míru, dokud se jednoho dne neobjevila skupina divokých démonů. Ti chtěli s lidmi tancovat a od nich si vybrat nejlepšího tanečníka. Lidé se báli démonů, ale jejich podmínky přijali a připravili nejlepší tanečníka vesnice.

Když démoni přišli na stanoviště, musel jim tanečník předvést svůj tanec. Démoni byli nadšení a rozhodli se, že by měli tanec spolu s lidmi srovnat. Postavili se do řady a začali tancovat. Lidé se snažili držet krok, ale démoni byli příliš rychlí a energičtí. Zoufale se snažili udržet krok s démony, ale nakonec se unavili a museli přestat tančit.

Démoni byli nespokojeni s výkonem lidí a chtěli více. Dohodli se na dalším tanci, tentokrát ale na opačném konci vesnice. Lidé se museli upravit, aby zužitkovali čas a zkombinovali tradiční tance z celého regionu. Démoni však tanci začali poměrně nudně, tak se rozhodli, že musí mít ochutnávací menu naplněno kouzly a nástrahami, aby mohli tancovat naplno a na plné pecky. Lidé se zase snažili udržet krok, ale jejich putování vesnicí bylo plné překážek a čertských nástrah.

Když dorazili na místo, kde se měla konat druhá část tance, cítili se lidé vyčerpaní a bez naděje na úspěch. Démoni se ale rozhodli, že musí ukázat lidem, jak se opravdu tančí. Představili jim svůj taneční styl a lidé se snažili držet krok. Démoni byli spokojeni a dovolili lidem tancovat s nimi. Tanec se přeměnil v uzavřený kruh a všichni se divoce točili a skákali.

Pomalu ale jistě si lidé uvědomovali v jaké nebezpečné situaci se nacházejí. Démoni totiž postupně přestávali dávat pozor a nechávali se unášet hudbou. Jejich tancem uváděli lidi do transu, když se náhle obrovský kohout zničehonic objevil uprostřed kruhu a vykřikl „Na návštěvě je císař!“. Lidé se zhroutili a spustili se na zem rozpadli se a vysypaný zlatý prach kryl celé okolí.

Císař přál dobrému tanci a sledoval všechny jeho kroky. A když tanečníci ztráceli dech, přišel s tajemnou řečí a navodil klid. Lidé vzali své poslední síly a tančili s císařem dál. Alespoň spatřili, co znamená tančit se skutečnými mistry a jak těžké to může být, ale co by udělali pro poučení a nové vědomosti.

Trvalo nejméně deset let, než se všichni lidé z nich zotavili. Někteří z nich tanci už nikdy nedůvěřovali a jiní se už nikdy neodvážili. Pohádka o Tanci Démonů však dává naději, že tanec může být cesta k většímu sebeuvědomění a nalezení nového směru.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Tanci Démonů poučuje o důležitosti sebevyjádření a trpělivosti při zvládání nových věcí. Lidé z malé vesnice se museli naučit nový tanec, který byl složitější než ty, které už znali. Museli se snažit držet krok s démony, kteří byli mnohem rychlejší a energičtější. Lidé se museli učit nové techniky, aby dokázali tančit s démony v harmonii. Přestože to zabralo mnoho úsilí a trpělivosti, nakonec si lidé uvědomili, co znamená tančit se skutečnými mistry. Pohádka také ukazuje, jak důležité je být opatrný a neupadat do transu, když jsme příliš ponořeni do něčeho, co nás naplňuje. Nakonec se ukázalo, že překonávání nových výzev a učení se nových věcí může vést k osobnímu růstu a posunout nás dále v našem životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka