Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o rybářově synovi a zlatém štiku (Tale of the Fisherman’s Son and the Golden Pike)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna chudá rybářská rodina, která žila u malého lesního jezera. Rybář se svým synem každé ráno vyráželi na lov a snažili se co nejvíce chytit, aby měli co jíst. Jednoho dne se však stalo něco neuvěřitelného. Syn rybáře chytil zlatého štiku, který mu měl změnit život navždy. Přečtěte si pohádku o rybářově synovi a jeho dobrodružství s neobyčejným rybou!
H2: Pohádka o rybářově synovi a zlatém štiku

H3: Začátek příběhu

Byla jednou jedna rybářská vesnice, kde se většina lidí živila rybařením. Mezi nimi byl i starý rybář, který měl syna. Syn se jmenoval Jakub a byl velmi šikovný rybář. Už od malička mu otec ukazoval, jak se chytají ryby a jak se o ně musí postarat, aby se jim dobře dařilo.

H3: Jakub a zlatý štik

Jednoho dne se Jakub rozhodl, že půjde chytit ryby daleko od vesnice, kde by nikdo jiný nechodil. Když se dostal k řece, našel velký rybník. Začal házet svůj prut do vody a najednou se mu podařilo chytit zlatého štika!

Jakub byl nadšený, že se mu podařilo chytit takového úlovka. Štik však začal mluvit: „Když mě pustíš zpátky do vody, splním ti tři přání.“ Jakub byl překvapen, že ryba může mluvit, ale rozhodl se vyzkoušet to.

H3: První přání

Jakub si uvědomil, že by si moc přál mít nový domek, ve kterém by bydlel se svým otcem. Tak vyslovil své první přání: „Chtěl bych mít nový dům pro mého otce a mě.“ Zlatý štik odpověděl: „Vaše přání je splněno.“

Když se Jakub vrátil domů, byl zaskočen. Před jejich starým domem stál nový dům, který vypadá velmi moderně a pohodlně. Jakub se radoval, že se mu podařilo splnit si tohle přání.

H3: Druhé přání

Jakub si nyní uvědomil, že by chtěl mít svou vlastní loděnici, kde by mohl opravovat své rybářské vybavení. Tak vyslovil své druhé přání: „Chtěl bych mít svou vlastní loděnici, kde bych mohl opravovat své rybářské vybavení.“ Zlatý štik odpověděl: „Vaše přání je splněno.“

Když se Jakub vrátil k řece, našel tam svou novou loděnici. Byla velká a prostorná a Jakub byl velmi potěšen. Teď mohl pracovat na svých rybářských nástrojích a opravit všechny své sítě a pruty.

H3: Třetí přání

Jakub si nyní uvědomil, že by chtěl mít více ryb, než kdy předtím. Tak vyslovil své třetí a poslední přání: „Chtěl bych, aby se mi podařilo chytit spoustu ryb.“ Zlatý štik odpověděl: „Toto přání není možné splnit. Život není o tom, jak mnoho ryb chytíte, ale o tom, jak si užíváte rybaření.“

Jakub si uvědomil, že má teď všechno, co potřebuje pro spokojený život. Měl nový domek, novou loděnici a mohl si vychutnat svůj rybářský koníček.

H3: Závěr příběhu

Jakub se rozhodl, že bude vždy ctít přírodu a chytat pouze ty ryby, které skutečně potřebuje pro svůj živobytí. Rozhodl se také, že bude mít vždy respekt k životu a přírodě kolem něj. A tak žil Jakub a jeho otec šťastně po zbytek svých dnů.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o rybářově synovi a zlatém štiku nám ukazuje význam pokory, úcty k přírodě a tomu, že není třeba mít mnoho věcí a úspěchů k tomu, abychom byli šťastní. Jakub se rozhodl chytat ryby jen pro potřebu svého živobytí a měl k nim respekt. Jeho přání si splnil pouze tehdy, když si uvědomil, co skutečně potřebuje, a díky svým přáním získal nejen materiální věci, ale také vnitřní uspokojení. Důležitým tématem této pohádky je také to, že je třeba ctít a chránit přírodu, protože to nám může přinést skutečný a trvalý štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka