Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Ďáblův tanci (Fairy Tale about The Demon’s Dance)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byly jednou jednoho letního večera, kdy se nebe zbarvilo rudě a větřík začal svištět mezi stromy. Lidé se ukrývali ve svých chaloupkách, nebo přišli do hospody, aby se společně se strachem zahřáli u piva. Ale v jedné malé vesničce, kde žil jen pár odvážlivců, se dělo něco zvláštního. Z lesa se začaly ozývat zvuky, jako by se v něm něco zdvihalo a tančilo. Lidé se báli, ale zvědavost byla silnější. A tak za těch temných chvilí začala nebezpečná a kouzelná pohádka o Ďáblův tanci…
Pohádka o Ďáblův tanci

Hlavní postavou této pohádky je samotný ďábel, který se rozhodne uspořádat velký tanec. Tento tanec se má konat na jednom z největších hradů v Čechách.

Hlava I: Ďábel plánuje tanec
Ďábel se rozhodne uspořádat velký tanec a potřebuje si najmout dvorního hudebníka. Proto vyšle všem hudebním mistrům v Čechách výzvu, aby přišli hrát na jeho tancovačku. Kdo se nezúčastní, tomu ďábel provede tolik neplech, že se mu bude chtít skrýt pod peřinou.

Hlava II: Výzva k tanci
Výzva ďábla k tanci se dostane i k jednomu muzikantovi, který se rozhodne zúčastnit se tance. Tento muzikant má však velmi zvláštní talent – dokáže hrát na kde co, co na první pohled vypadá jako odpad.

Hlava III: Přípravy na tanec
Po příjezdu k hradu se muzikant seznámí s ostatními hudebníky. Ti se ho ale posmívají, když vidí, že na svůj koncert přinesl i kuchyňské nádobí a jiné zvláštnosti. Muzikant ale stojí o své a řekne jim, že s tímto nástrojem dokáže hrát krásnou hudbu.

Hlava IV: Tanec ďábla
Konečně se začne ďáblova tancovačka. Hudebníci začínají hrát a svírají se různá kouzla. Muzikant se nebojí a začíná hrát na své kuchyňské nádobí a jiné zvláštnosti. Hudba se začne rozléhat po celém hradu a ďábel, který je také velkým milovníkem hudby, začne tančit jako nikdy předtím.

Hlava V: Nevšední konec
Po dlouhé době tančení se ďábel rozhodne odpočinout a pozve muzikanta ke stolu. Muzikant si posadí vedle ďábla a přitom si vezme své kuchyňské nádobí. Ďábel se podivuje, že dokáže na takovýchto nástrojích hrát tak krásně. Muzikant mu odpoví, že krása hudby spočívá v umění a talentu, nikoli v nástrojích.

Hlava VI: Morálka příběhu
Tato pohádka nás učí, že krása může být nalezena v nečekaných místech a že umění a talent se neztrácejí jen proto, že se někdo posmívá na síle něčeho, co je na první pohled odvrácené od běžného. Občas je třeba spojovat netradiční nástroje a nápady, aby se dosáhlo krásy.

Závěr
A tak se ďábel a muzikant dál ptali, proč by měli být omezováni tím, co většina považuje za normální. Zatočili se do nejhlubších zákoutí hudby a tančili tanec, který nikdo nikdy předtím neslyšel. A celý hrad se třásl v jeho rytmu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Ďáblův tanci nás učí, že krása se může objevit v nečekaných místech a že talent nedovolí, aby nás omezily předsudky. Muzikant se nenechal odradit ze svého neobvyklého talentu a dokázal z kuchyňských nádobí vytvořit krásnou hudbu. Ďábel a ostatní hudebníci nevěřili, že by to bylo možné, ale muzikant si stál za svým a ukázal, že krása hudby spočívá v umění a talentu, nikoli v nástrojích. Je důležité nechat se inspirovat a neustále hledat nové cesty k zážitku krásného umění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka