Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Ďáblově tanečním sále (A Fairy Tale about the Devil’s Dance Chamber)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, ale opravdu velmi dávno, se odehrála Pohádka o Ďáblově tanečním sále. Toto je příběh o kouzelné místnosti, kde ďábel hostil své taneční plesy. Lidé se báli vstoupit do této místnosti a být v pokušení, ale jeden muž se rozhodl odvážit a vypořádat se s ďáblem. Co se stane? To se dozvíme v této pohádce…
H2: Pohádka o Ďáblově tanečním sále: Jak hloubka lidských touh uspokojila samotného Ďábla

H3: Jak se naskytla příležitost navštívit samotného Ďábla?
Dávno, dávno před naším dnem žil mladý a statečný muž jménem Janek. Byl to vesnický klučina, avšak s velkým srdcem a ještě větším touhám. Ve vesnici ho lidé přezdívali Janek Létající, protože vždy toužil létat, svobodně a beztrestně, jak jako pták. Jednoho dne se Janek rozhodl, že se vydá na cestu, aby splnil své sny.

H3: Setkání s Ďáblem
Janek putoval po lese a hledal cestu k Dalšímu městu. Najednou spatřil tajemnou a nebezpečnou cestu, která vedla středem temného hvozdu. Janek se nezalekl a vydal se po této cestě, nevědom, co jej čeká. Po chvíli pochodu zaslechl podivné zvuky a značně zjistil, že se blíží ke kouzelnému tanečnímu sálu.

H3: Popis Ďáblova tanečního sálu
Otevřely se mu dveře a Janek se ocitl v místnosti, která jej zaujala nejvíce ze všeho, co kdy viděl. Byl to taneční sál, a jaký! Křišťálové lustry se třpytily na stropě, podlaha byla vyrobená z mramoru a zdi byly zdobené zlatem, stříbrem a drahokamy. V sále se dělo cosi neuvěřitelného. Muži a ženy tančili neuvěřitelně krásné tančí, na které bylo příjemné pohledět.

H3: Zlověstné tajemství Ďáblova tanečního sálu
Janek se rozhodl, že poslední tanec nebude pouze přihlížejícím. Nakonec, to byl důvod, proč tam vůbec přišel. Přistoupil ke dvojici, která právě tancovala a lákala jej, aby se jim připojil. Věděl, že přijetí jeho žádosti nebude lehké. Musel však tušit, do jaké míry je ochota zapomenout na veškeré ostatní věci skutečně velká.

H3: Cesta domů a odplaty
Janek se probudil v houští vedle cesty. Zdálo se, že jeho pobyt v Ďáblově tanečním sále byl pouhým snem. Léčka však byla spuštěna a byla pouze otázkou času, kdy se budou proplétat všechny nitě života do jednoho osudu. Janek navzdory svých úspěchům v životě se nemohl vyrovnat s touhou po tančení. Mnozí lidé by mu záviděli a měli rádi jeho společnost, ale nikdo nevěděl, že jde o dávný slib.

Janek se rozhodl naposledy navštívit Ďábla. Opět se objevil v tanečním sále, ale tentokrát se již na něm podílel jako frustrace navyšovala. Ocitl se v plném středu zamilovanosti a úplného zapomnění. Podařilo se mu vykouzlit nevím jaké tance a pobytem v prostředí, ve kterém pravý kousek nespočíval, strhl brzy pozornost krutá a neúsměvná důslednost.

H2: Závěr
Jak se následně ukázalo, vůbec nedosáhne každý svých snů. Janek zemřel mladý, bez toho, aniž by si uvědomoval, jak moc se dopustil chyby. Byla to chyba, kterou neodpustil ani jeden z posvátných světců. Ostatně svět je plný chyb, ale této příběh našeho hrdiny ukazuje, co může být následkem touhy po něčem, čehož nelze dosáhnout.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tato pohádka ukazuje, že touhy lidí jsou někdy příliš velké a nesplnitelné. Hlavní hrdina Janek Létající toužil po létání, ale nakonec přijal nabídku od samotného Ďábla, aby tančil v jeho tanečním sále. To ho sice uspokojilo, ale příliš ho to stálo. Jeho frustrace a neuspokojené touhy nakonec vedly k jeho smrti. Pohádka tím ukazuje, že je důležité být opatrný a nesnažit se dosáhnout nemožného, protože může mít vážné následky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka