Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Oslu a o Koníčkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička, kde se každý den odehrávaly báječné příběhy plné zázraků a kouzel. Jedním takovým příběhem je i příběh o malém chlapci jménem O Oslu a jeho věrném koníčkovi. Oba spolu prožili mnoho dobrodružství, napadla je řada nebezpečí a nakonec se stali neodmyslitelnými kamarády. A jak to v nových a dobrodružných příbězích bývá, čekají na ně nová dobrodružství, úkoly a překážky, které musí společně překonat. Takový je příběh O Oslu a jeho věrného koníčka, plný kouzel, vzrušení a nezapomenutelných momentů, které budou uchovány v srdcích malých i velkých čtenářů navždy.
Hluboko v lese žil krásný koníček se svým nejlepším přítelem Oslou. Oba dva byli nerozluční kamarádi a společně trávili své dny. Koníček měl dlouhé bílé vlasy a veliká oči, zatímco Osla charakterizovala jeho výrazné rohy a hladká srst. Oba měli spoustu energie a dobrodružství bylo jejich vášní.

Hledání pokladu

Jednoho dne se Oslu a Koníčkovi zjevil sen o velkém pokladu ukrytém hluboko v lese. Oba se rozhodli, že se na cestu vydají a poklad najdou. Na cestě potkali mnoho překážek a nebezpečí, ale snažili se být odvážní a nepřestávat věřit ve svůj sen. Konečně dorazili ke křižovatce, kde si nebyli jistí, kterou cestou pokračovat.

Setkání s kouzelníkem

Náhle se před nimi zjevil starý kouzelník a nabídl jim pomoc. Oba mu vysvětlili, že hledají poklad a kouzelník se rozhodl, že se je pokusí vést správným směrem. Ukázal jim tajné stezky, které by jinak nikdy nenalezli, a pomohl jim překonat nebezpečné úseky cesty.

Nakonec dorazili k cíli a skutečně nalezli poklad skrytý ve stínu velkého dubu. Byly tam zlaté mince a vzácné kameny, které jim přinášely mnoho bohatství a slávy. Osl a Koníček byli dojati a děkovali kouzelníkovi za jeho pomoc.

Nový domov

S radostí se vydali zpět do svého domova, kde rozhodli, že si postaví nový domek z vybraných materiálů. Spustili se do práce se zanícením a dokonce se jim podařilo dokončit stavbu předtím, než zapadlo slunce. Bylo to stěží uvěřitelné, jak rychle dokázali pracovat.

Proměna

Ale v noci se stalo něco zvláštního. Osla a Koníčka navštívil kouzelník a přeměnil je na lidi. Osl se stal vysoce postaveným úředníkem, zatímco Koníček vynikal svou šikovností a stal se mistrným řemeslníkem. Oba byli velmi úspěšní ve svých nových rolích a získali mnoho poct a úspěchu.

Ale i když byli nyní lidé, nikdy nezapomněli na své kořeny a zůstali věrni svým přátelům a rodině. Navždy si pamatovali svou pouť skrz les a jak se stali nezlomnými přáteli na život a na smrt.

Závěr

Takto skončila krásná pohádka o Oslovi a Koníčkovi, dvou nerozlučných přátelích, kteří prošli společně mnohými dobrodružstvími a nakonec našli svůj štěstí. Ať už jsou jakákoli překážka na cestě, vždycky je možné ji překonat s pomocí přátel a důvěrou v sebe samého.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o krásném koníčkovi a jeho nejlepším příteli Oslu nás učí, že dobrodružství a víra ve své sny mohou vést k hodnotnému pokladu. I když se při cestě vyskytnou obtíže, přátelská podpora a odvaha nás mohou vést ke správnému směru. Kouzelník v této pohádce dokázal dát přátelům pomocnou ruku, a tak se jim podařilo najít cennosti, získat nové zkušeností a překonat výzvy, na kterých mohou lidé růst a rozvíjet své schopnosti. Konec pohádky, kdy se Osl a Koníček stali lidmi a zůstali věrní svým kořenům, nás učí, že přestože se může něco změnit, láska a věrnost k přátelům a rodině jsou nezcizitelné hodnoty, které nesmíme ztratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka