Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kocour Buš a jeho kouzelný sen

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dávno v kouzelných lesech plných tajemných bytostí a kouzelných skřítků, žil Kocour Buš. Tento rozverný a zároveň užaslý kocour se věnoval užívání si života a objevování nových dobrodružství. Jednoho dne však narazil na zvláštní květinu, která mu připravila nejúžasnější zážitek jeho života – kouzelný sen. Co se v něm stalo? To se dozvíme dál v našem pohádkovém příběhu.

Kocour Buš a jeho kouzelný sen

Jednou žil v malé vesničce v České republice malý kocour jménem Buš. Byl to obyčejný kocourek, a přesto měl velké sny. Nechtěl být jen obyčejným domácím mazlíčkem, chtěl poznat celý svět a zažít něco neobvyklého.

Bušův sen

Každou noc si Buš představoval, jak prochází krásnou krajinou, poznává nové lidi a zvířata a zažívá neuvěřitelná dobrodružství. A jedné noci se mu sen splnil.

Setkání s kouzelným ptákem

Najednou se ocitl v kouzelném lese, který neznal. Měl by se vrátit domů, ale rozhodl se prozkoumat nové místo. Když tak procházel lesem, uviděl zvláštního ptáka, který se mu ozval: „Vítej Buši, těším se na tvoji společnost.“

Buš byl překvapen a zeptal se ptáka, jak ho zná. Pták mu odpověděl: „Já jsem kouzelný pták, který přináší štěstí a splní přání těm, kteří jsou dostatečně odvážní, aby ho vyjádřili.“

Bušovo přání

Buš neměl žádné pochyby, co chce. Chtěl procestovat celý svět. Kouzelný pták se usmál a řekl: „Přání je splněno, stačí, když mi věříš a následuješ mě.“

Kouzelný let

Pták bouchl křídly a po chvíli se ocitli v oblacích. Buš nevěděl, co se děje, ale byl nadšený a šťastný, že konečně zažívá svůj sen.

První zastávkou byla Francie. Buš si prohlížel Eiffelovu věž, Louvre a další památky. Poté přiletěli do Itálie, kde ochutnal nejlepší pizzu na světě. Navštívili také Řím a Florencii.

Po náročném programu se odebrali na odpočinek na pláži v Karibiku. Buš si užíval slunce a písčité pláže a proplétal se palmami.

Odpočinek s kouzelnými rybami

Na pobřeží našli kouzelnou jeskyni a rozhodli se ji prozkoumat. Byla tam nádherná vodní nádrž a pták řekl Bušovi, aby tam vstoupil. Když se tam dostal, viděl tam kouzelné ryby, které se mu začaly kolem dokola motat. Buš se tak uklidnil, že usnul.

Probuzení z kouzla

Buš se probudil ze svého kouzelného snu a byl zase zpátky v posteli. Rozhlédl se po pokoji a uvědomil si, že byl jenom sen. Byl zklamaný, že ztratil svou dobrodružnou cestu. Ale pak si vzpomněl na kouzelné ryby a na to, jak se uklidnil. Snažil se to přenést do svého běžného života a krásné zážitky si uchovávat v paměti. A uvidíme, třeba se jednou jeho sen splní a dostane se na další dobrodružnou cestu.

Závěr

Bez vize a snění by nám chyběla motivace. Pokud si však suočíme s tím, že náš sen přichází, musíme být také dostatečně odvážní, aby jsme ho zaměřili. Jakmile se to stane, dosáhli jsme nejvyššího úspěchu. Uzavíráme oči a vidíme tuto cestu, míjesto a lidi, kteří jsou s námi. Sen nám dává směr.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tato pohádka nám ukazuje, jak je důležité mít sny a plány, co chceme dokázat. Hlavní postava Kocour Buš snil o tom, že chce poznat svět a prožít neuvěřitelná dobrodružství. S pomocí kouzelného ptáka se mu jeho sen splnil a procestoval celý svět. Zároveň nás pohádka učí, že abychom mohli dosáhnout svých snů, musíme být dostatečně odvážní a důvěřovat své intuici. Ačkoli se Buš po probuzení ze svého kouzelného snu cítil zklamaný, podařilo se mu najít vnitřní klid a uklidnění, jaký zažil ve své kouzelné cestě. Nakonec si uvědomil, že i když se jeho sen nedostal do reálného světa, může si uchovávat krásné vzpomínky a nápady, jak svůj sen dostat do reality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka