Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kůň s kouzelným hřebenem (The Horse with the Magic Mane)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna země plná kouzelných tvorů a magických předmětů. V této říši žil kůň s kouzelným hřebenem, jehož zázračné účinky nikdo nezůstal lhostejný. Každý, kdo si nechal hřívu rozcuchat tímto magickým artefaktem, byl okamžitě obdařen krásným zdravým hříváním. Avšak, pozor! Tento kůň a jeho kouzelný hřeben se nezdržovali s lidmi bez důvodu. Přečtěte si jejich pohádkový příběh o dobrodružstvích, lásce a vítězstvích.
H2: Kůň s kouzelným hřebenem – Pohádka o kouzelném koni

H3: Jak začala pohádka o kouzelném koni

Byl jednou jeden statečný mladý princ, který toužil po dobrodružství a po tom, aby se stal nejpřednějším rytířem všech království. Jednoho dne se rozhodl, že se vydá na nebezpečnou cestu za tajemstvím, o kterém už slyšel mnoho vyprávění. Tou tajemstvím byl kůň s kouzelným hřebenem.

H3: Hledání kouzelného koně

Princ podnikl dlouhý a nebezpečný výpravu za hranice království, kde se údajně nacházel kůň s kouzelným hřebenem. Cestou musel překonat mnoho překážek a bojovat s nejrůznějšími zrádci a nestvůrami.

Konečně dorazil do malé vesnice, kde se nacházel kůň s kouzelným hřebenem. Než však mohl koně najít, musel podstoupit těžké zkoušky a splnit mnoho úkolů. Nakonec se mu to podařilo a dostal se k samotnému koni.

H3: Setkání s kouzelným koněm

Princ si přál od koně s kouzelným hřebenem, aby mu dal svou sílu a schopnosti. Kůň mu vysvětlil, že mu čaroděj zapřísahal, aby své kouzlo nikomu nepředal. Princ nebyl ochoten přijmout tuto skutečnost a prosil koně, aby mu pomohl.

H3: Získání kouzelné síly

Kůň se nakonec rozhodl, že princ si zaslouží jeho sílu a schopnosti. Podal mu kouzelný hřeben a řekl mu, aby si s ním utřel oči. Když to učinil, došlo mu, že vidí všechny tajemství světa. Měl nyní neuvěřitelnou sílu a moc, a mohl se stát nejspíše nejmocnějším rytířem na celém světě.

H3: Návrat do království

Princ se s kouzelným koněm rozloučil a vydal se zpět do svého království. Nikdo mu nevěřil, že získal neuvěřitelnou sílu a schopnosti, dokud se neobjevil v aréně a nevysvobodil království ze spárů zlého draka a jeho družiny.

Od té doby byl princ uznáván jako nejmocnější rytíř na celém světě, a nikdo si nesměl dovolit mu postavit se na cestu. Kůň s kouzelným hřebenem byl stále v jeho službách a pomáhal mu chránit všechny obyvatele království. A tak se z malého prince stal skutečný hrdina, o kterém se vyprávějí legendy dodnes.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce „Kůň s kouzelným hřebenem“ se dozvídáme o statečném princovi, který se vydá za tajemstvím nejlepšího koně na světě. Princ se musí vypořádat s mnoha nepřáteli a překážkami na cestě, než konečně dorazí do vesnice, kde se kůň nachází. Musí projít zkouškami a splnit úkoly, než se setká s koněm. Když se setká, prosí ho o svou sílu a schopnosti, což mu kůň nechce dát, protože to čaroděj zapřísahal. Nakonec se však kůň rozhodne, že princ si zaslouží jeho moc a podá mu kouzelný hřeben. Princ má nyní všechny schopnosti a síly koně, které použije k tomu, aby vysvobodil své království ze spárů zlého draka a jeho družiny. Od té doby se stal nejmocnějším rytířem na světě a dokázal chránit všechny obyvatele království. Tuto pohádku můžeme brát jako inspiraci k tomu, abychom bojovali za to, co je správné, a aby se nikdy nevzdávali, i když nám situace připadnou nesnadné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka