Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kletba tetičky Rachel (Aunt Rachel’s Curse)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Kletba tetičky Rachel je klasická česká pohádka o zlé tetičce, která kletbou připraví svého nevlastního syna o největší životní šanci. Příběh vypráví o mladé chudé dívce, která se poté, co ztratila rodiče, ocitla ve velkém nebezpečí. Však se ukáže, že dcera dobrého a hodného muže není osamocená v nebezpečí, když jí na pomoc přijde kouzelný prsten a nově nabyté kouzlo, které ji bude chránit a pomáhat. Pohádka je plná magických bytostí, záhad, intrik a romantiky, což ji dělá jedním z nejoblíbenějších českých pohádek.

H2: Kletba tetičky Rachel (Aunt Rachel’s Curse)

H3: O tvrdohlavé tetičce Rachel

Byla jednou jedna tetička Rachel. Žila v malé vesničce na kraji lesa. Všichni ji měli rádi, byla to dobrá a přátelská žena, ale měla jednu velkou chybu – byla strašně tvrdohlavá. Když si něco usmyslila, nedbala na názory ostatních a trvala na svém.

H3: Prokletí, které tetičku Rachel postihlo

Jednoho dne tetička Rachel spatřila cizince, který se plížil po lese. Vypadalo to, že se snaží něco najít. Těsně předtím, než zmizel z dohledu, zakřičela na něj: „Co tu děláš? Tady nic nenajdeš!“. Cizinec se na ni obrátil a pronesl: „Prokletí na tebe padne, tetičko Rachel!“. A skutečně, od té chvíle se na tetičku Rachel sesypalo neštěstí. Byla to kletba, kterou musela snést.

H3: První zkouška

Jednoho dne se tetička Rachel rozhodla, že si naloží ovoce ze své zahrady a prodá ho na trhu v sousední vesnici. Když však dorazila na trh, zjistila, že tam už její sousedé prodávají své produkty a nikdo si u ní neobjednává. Rozhodla se tedy, že zůstane alespoň do konce dne a vyčká na lepší příležitost. Bohužel se však počasí zhoršilo a lidé začali couvat domů. Tetička Rachel nakonec neměla prodej ani na náklady a musela zbytek ovoce dát do koše.

H3: Druhá zkouška

Tetička Rachel se velmi těšila na návštěvu svých přátel. Připravila pro ně vynikající večeři a svůj nejoblíbenější dort. Bohužel, když přišli, zjistila, že není dostatek jídla pro všechny. Musela tedy dát část svého dortu svému psu Chlupovi, aby bylo pro hosty alespoň něco.

H3: Nakonec tetička Rachel pochopila

Po mnoha dalších úspěšných a neúspěšných pokusech tetička Rachel konečně pochopila, že kletba cizince je skutečná a že musí jednat opatrně a trpělivě, aby se jí zbavila. Musela se naučit naslouchat svým blízkým a brát v úvahu jejich rady. Nakonec se jí podařilo kletbu zlomit a vrátit se ke svému původnímu životu.

H2: Jak se vyhnout Kletbě tetičky Rachel?

H3: Naučte se být trpěliví a poslouchat ostatní

Většina lidí si své blízké ráda poslechne a bere v úvahu jejich rady. Pokud máte tendenci být tvrdohlaví, naučte se naslouchat a brát v úvahu i názory druhých lidí. Tím si získáte jejich důvěru a pochopení.

H3: Nenechte se ovládat hněvem

Když se hněváme, dokážeme říkat a dělat věci, které bychom jinak nikdy neudělali. Pokud se snažíte vyhnout kletbě, musíte se naučit své emoce kontrolovat a udržovat pozitivní myšlenkový postoj.

H3: Nečinte nic zbytečně

Často můžeme padnout do pasti zbytečných a neuvážených rozhodnutí. Pokud si nejste jisti něčím, raději si počkejte a nechte věci dozrát. Pokud se neuspěcháte, budete mít vždy větší šanci na úspěch.

H2: Závěr

Tak to byla tetička Rachel a její prokletí. Pamatujte si, že i když jsou kletby a prokletí fikcí, jsou také analogií k mnoha skutečným a každodenním situacím. Naučte se naslouchat svým blízkým, kontrolovat své emoce a nečinit nic zbytečně. Ať už budete mít prospěch z těchto rad nebo ne, mějte vždy na paměti, že jen trpělivost a vytrvalost je cesta k úspěchu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento pohádkový příběh vypráví o tetičce Rachel, která byla tvrdohlavá a nevěřila v názory ostatních lidí. Jednoho dne jí cizinec nařkl z prokletí, které ji následně postihlo. Tetička Rachel začala mít neštěstí. Když se jí zhoršil prodej na trhu a přišla o své ovoce, nebo když musela dát svoje jídlo psu, aby měla dostatek pro své hosty, pochopila, že musí naslouchat radám druhých lidí a být trpělivá. Až poté se jí podařilo prokletí zlomit a vrátit se ke svému normálnímu životu. Z této pohádky můžeme poučit, že je důležité naslouchat druhým, zvládat své emoce a nečinit zbytečná a neuvážená rozhodnutí. Jen tak můžeme dosáhnout úspěchu a vyhnout se kletbám ve svém životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka