Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak švec překonal ďábla – How the Cobbler Defeated the Devil

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden švec, který se jmenoval Jak. Žil sice chudě, ale byl statečný a srdcem dobrodruh. Jednoho dne se ocitl v nebezpečí, když se mu zjevil sám ďábel a chtěl ho přemoci. Nicméně Jak nebyl lehká kořist. S pomocí svého důvtipu a odvahy se mu podařilo ďábla překonat a zachránit své město. Tohle je příběh o tom, jak Jak švec překonal ďábla a stal se hrdinou celého kraje.

Jak švec překonal ďábla – An SEO Optimized Fairy Tale

Úvod

Byl jednou švec, který měl mimořádné schopnosti při výrobě bot. Jeho zákazníci byli spokojeni se všemi botami, které vyrobil, a jeho jméno se rychle šířilo dál a dál. To si však všiml i samotný ďábel.

Ďábel zavítá do ševcovy dílny

Jednoho dne se ďábel rozhodl navštívit ševcovu dílnu a nabídl mu smlouvu. Ďábel mu řekl, že mu poskytne nesrovnatelné bohatství a slávu, pokud dokáže vyrobit boty, které by dokázaly vydržet po celou věčnost. Švec zpočátku váhal, ale poté se rozhodl podepsat smlouvu.

Švecovu smlouvu s ďáblem se podaří zlomit

Po nějakém čase však švec uvědomil, že jeho dohoda s ďáblem není spravedlivá. Proto se rozhodl smlouvu zrušit a vyrobit boty tak, aby vydržely co nejdéle. Když to ďábel zjistil, rozzuřeně se přeměnil na psa, aby ševce vyděsil a zničil jeho dílo.

Švec ďábla porazí a získává neocenitelnou moudrost

Ale švec nebyl vystrašen a nechtěl, aby ďábel nastolil svou vůli. Byl přesvědčen, že jeho boty byly nejlepší na světě, takže uprostřed noci vzal jednu z bot a hodil ji na ďábla. Ten se rozplynul jako dým. Po nějaké době se dým rozptýlil, a když švec podíval se na místo, kde právě stál, viděl spoustu zlatých mincí.

Jak švec překonal ďábla – an SEO Optimized Fairy Tale ukazuje, že pro dosažení úspěchu je třeba být statečný a nevzdávat se svého přesvědčení. Jeho bohatství a sláva by mohly přijít kdykoliv, ale jeho moudrost a síla pro něj byly neocenitelné.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Jak švec překonal ďábla – an SEO Optimized Fairy Tale nám ukazuje, že pro dosažení úspěchu je třeba být statečný a nevzdávat se svého přesvědčení. Švec se nevzdal své integrity a odmítl neférovou dohodu s ďáblem. Namísto toho se rozhodl vyrobit boty co nejlepší, aby dokázal, že jeho pracovní náplň je jeho nejlepším zdrojem. Když se ďábel rozzuřil a chtěl zničit jeho dílo, švec se nevzdal a dokázal jej porazit svou odvahou a statečností. Jeho odmítnutí se smířit se špatnou dohodou mu přineslo nejen úspěch, ale také neocenitelnou moudrost, kterou získal z boje s ďáblem. Důležitým poučením z tohoto příběhu je, že věřit si a nevzdávat se je klíč k úspěchu, který si lidé zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka