Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hody na Aegirově dvoře

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna princezna, která žila na krásném zámku uprostřed lesů. Její jméno bylo Hody a byla neuvěřitelně krásná. Všichni okolo se jí klaněli a nikdo neváhal o ni bojovat. Nicméně, zatímco Hody byla zamilovaná do svého královského života, netušila, že se blíží nebezpečí, které jí může zničit. A tak začíná naše pohádka o Hody na Aegirově dvoře…
Hody na Aegirově dvoře: Pohádka o princezně a jejích tanečních rozlučkách

Hody na Aegirově dvoře se blížily a princezna Lucie byla plná očekávání. Jako každý rok se konaly taneční rozlučky, kdy si princezna mohla naposledy zatančit s přáteli a vybranými muži z okolních království. Bylo to tradiční setkání, které se konalo na přání krále Aegira a rozzářené oči princezny svědčily o tom, že se na tuto chvíli těší až několik týdnů.

Hody na Aegirově dvoře byly pro krále Aegira velmi důležité, protože se tak mohl na neformální úrovni setkávat s významnými hosty a posilovat tak vztahy mezi královstvími. Letos byl mezi hosty i mladý princ Karel, potomek panovníka sousedního království. A právě kvůli tomuto hostu se princezna Lucie cítila nervóznější než obvykle. Princ Karel byl sice pohledný a slušný mladík, ale princezna Lucie měla od dětství srdce zamilované do jiného muže, o kterém se dozvěděla, že by tento rok mohl na hody přijít.

Hody na Aegirově dvoře byly již tradičně velmi honosné. Král Aegir připravil pro své hosty širokou škálu jídel a nápojů, které byly podávány v královské jídelně, ozdobené zlatem a stříbrem. Mezi hosty byli významní vládci a šlechtici z okolních zemí, kteří se setkali právě kvůli tanečním rozlučkám princezny Lucie.

Princezna Lucie si však nebyla jistá, zda bude moci s těmito hosty tancovat. Cítila se malinko zbytečná vedle své krásné sestry a jejích přátel, kteří měli daleko větší zkušenosti s tancem. A když se na chodbě zpoza závěsu vynořil princ Karel, princezna Lucie cítila, jak jí srdce buší až v krku.

Karel přišel k princezně s úsměvem na tváři a poté, co ji uctivě požádal o tanec, se spolu odebrali do velké taneční síně. Princezna Lucie se cítila uvolněnější, když mohla tančit s někým, koho znala. Avšak v jejím srdci bylo škoda, že si nemůže zatančit s jejím tajným milencem, o kterém si myslela, že na hody nepřijde.

Ať tak nebo onak, princezna Lucie byla stále středem pozornosti hostů a hovořila s nimi o různých tématech. Přišel dokonce jeden z nejbohatších mužů v zemi, aby se jí představil a nabídl jí ruku ke sňatku. Princezna Lucie však raději mluvila o královstvích a o tom, jak bude v budoucnosti spravedlivě vést své království.

Zanedlouho přišel čas k tanečním rozlučkám. Princezna Lucie uviděla svého tajného milence, jak stojí opodál a sleduje ji. Vydala se za ním a společně tančili skoro do rána, než se rozloučili s hosty a odešli do svých pokojů.

Princezna Lucie měla úsměv na tváři a věděla, že taneční rozlučky na Aegirově dvoře byly jedny z nejlepších, které kdy zažila. Byla ráda, že mohla tančit s někým, kdo jí věřil a podporoval ji, a že mohla také zatančit s někým, koho má ráda. A tak se při úsvitu vydala na procházku po zahradě a užívala si svůj poslední den na Aegirově dvoře.

Hody na Aegirově dvoře se konaly každoročně, ale princezna Lucie si uvědomila, že každý rok byly jiné a zvláštní. Byly to chvíle plné radosti, plné setkání s novými přáteli i vzpomínkami na ty staré. Byl to nezaměnitelný zážitek, který princezna Lucie nikdy nezapomene.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o hodech na Aegirově dvoře vypráví příběh princezny Lucie, která se těšila na každoroční taneční rozlučky. Tento tradiční zvyk je důležitý pro krále Aegira, protože se tak mohl setkat s významnými hosty a posilovat mezi nimi vztahy. Na letošních rozlučkách byl také prince Karel, který princeznu Lucii dělal nervózní. Princezna byla na rozpacích kvůli svému srdci zamilovanému do jiného muže, o kterém se dozvěděla, že může na hody přijít.

Hody na Aegirově dvoře byly honosné a král Aegir se snažil své hosty co nejlépe hostit. Princezna Lucie si připadala malinko zbytečná a nesmělá při tanci vedle své sestry a jejích přátel s větší zkušeností. Nicméně, když se prin Karel přiblížil a požádal ji o tanec, cítila se více uvolněně. Přesto v jejím srdci zůstávala touha zatančit si s jejím tajným milencem.

Přestože princezně byla nabídnuta ruka ke sňatku od jednoho z nejbohatších mužů v zemi, ona namísto toho mluvila o spravedlivém vedoucím svého království. Nakonec se rozjeli taneční rozloučky a princezna se spolu se svým tajným milencem tančila skoro do rána.

Pohádka o hodech na Aegirově dvoře nás učí, že i když se těšíme na něco velmi, mohou se na cestě vyskytnout překážky. Nicméně, měli bychom věřit sami sobě a přijmout výzvy. Také nás učí, že i když jsou z různých vrstev, můžeme si najít pochopení i mezi lidmi bohatšími či vlivnějšími než my. A nakonec, můžeme si najít lásku na nejneočekávanějších místech, ale musíme se snažit a být otevření novým vztahům a zkušenostem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka