Krátké české pohádky před spaním pro děti

Princezna Kwan-Yin a její magický prsten (The Princess Kwan-Yin and Her Magical Ring)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Žijeme v době plné zázraků a magie, kdy se lidská přání mohou splnit během okamžiku. A právě v této době se odehrává naše pohádka o Princezně Kwan-Yin a jejím magickém prstenu. Kwan-Yin se narodila do královské rodiny v daleké Asijské říši, kde byla již od narození obklopena luxusem a proslulou krásou. Ocitala se však v konstantním střetu s konzervativními představiteli královského dvora, kteří v ní neviděli nic víc než zhýčkanou princeznu bez hodnot. Jednoho dne ovšem přišla na její cestu magická bytost, když se ztratila v okolí královského paláce. A právě její dar Princeznu Kwan-Yin osudově změní.
H2: Princezna Kwan-Yin a její magický prsten (The Princess Kwan-Yin and Her Magical Ring)

H3: Legendy o Princezně Kwan-Yin

Princezna Kwan-Yin je jedna z nejznámějších postav čínských legend. Její příběh se pojí s jejím magickým prstenem, který jí pomáhá při náročných životních situacích.

H3: Původ Princezny Kwan-Yin

Podle legendy byla Princezna Kwan-Yin dcerou boha. Narodila se na světě s úkolem šířit lásku a dobrotu. Svého otce však zklamala, když se rozhodla oženit se s obyčejným smrtelníkem.

H3: Magický prsten Princezny Kwan-Yin

Princezna Kwan-Yin měla magický prsten, který jí pomáhal v obtížných situacích. Dokázal proměnit vodu vínem, zázrakem uzdravil nemocné a mohl dokonce způsobit záznam v čase.

H3: Pohádka o princezně Kwan-Yin

Jednou se Princezna Kwan-Yin rozhodla pomoci chudé rodině, která neměla co jíst. Nalila vodu ze studny do svého prstenu, který okamžitě proměnil vodu v sladké víno. Chudí lidé se najedli a byli velmi vděčni.

Jindy se Princezna Kwan-Yin rozhodla navštívit svého bratra, který byl velmi nemocný. S pomocí svého magického prstenu dokázala bratra uzdravit. Ten byl nesmírně vděčný a slíbil jí, že se brzy setkají zase.

Když Princezna Kwan-Yin zjistila, že jí někdo ukradl prsten, velmi se rozčílila. Věděla, že prsten může být použit k špatným účelům. Proto se vydala najít zloděje a vrátit svůj magický prsten zpět.

H3: Závěr

Princezna Kwan-Yin a její magický prsten jsou dodnes symbolem lásky, dobroty a pomoci. Její příběh ukazuje, že dokáže pomoci i v nejtěžších životních situacích. Pokud se cítíme sám, neočekávejme pomoc jen od svých blízkých, ale věřme, že se s naší pomocí setkáme i s lidmi, které neznáme.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o princezně Kwan-Yin zdůrazňuje důležitost lásky a pomoci pro druhé. Její magický prsten symbolizuje sílu pomoci a léčení a ukazuje, že i malý kousek pomoci může udělat velký rozdíl v životě druhých lidí. V příběhu se také zdůrazňuje, že se nemůže spoléhat jen na své blízké, ale že jsou mezi námi i lidé, kteří nám mohou pomoci, i když je neznáme. Princezna Kwan-Yin nás také učí, jak důležité je chránit své cennosti, jako je naše důvěra, láska a dobrota, aby nedošly do špatných rukou a mohly pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka