Krátké české pohádky před spaním pro děti

Čertova taneční dvorana – The Devil’s Dance Chamber

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden hrad, který stál na vrcholu kopce až za nejvyššími tajemnými lesy. A ve středu tohoto hradu se nacházela Čertova taneční dvorana. Legenda vypráví, že před mnoha lety se zde konala obrovská slavnost, na kterou byli pozváni všichni obyvatelé okolních vesnic. Jenže na konci večera se z lesa vynořili zlověstní démoni a pozvané hosty odvlekli do noci. Od té doby už nikdo nevstoupil do Čertovy taneční síně a zůstala tak prázdná a zlověstná. Až do dnešních dnů se o ní vypráví strašidelné mýty a legendy, ale možná, že jednoho dne se někdo odváží vrátit se dovnitř a rozbije kouzlo, které zde vládne.
H2: Čertova taneční dvorana – Propojení mezi světy

H3: Pravěký původ

Čertova taneční dvorana je jedním z nejstarších a nejtajemnějších míst v České republice. Podle legendy zde ďábel sám pořádá své taneční slavnosti, kam pozve všechny zlé bytosti z okolí. Tato místnost se nachází v samotném srdci Jesenického vrchu, v oblasti Nízkých Jeseníků.

H3: Trest za sobectví

Příběh vypráví, že kdysi dávno žil v Jeseníkách místní chudý sedlák, který se snažil své bohatší sousedy překonat. Jednoho dne se rozhodl spáchat okradení Čertovy kaple, která stála na vrcholu kopce. Byl to těžký hřích a ďábel to nemohl nechat bez trestu. Proto se rozhodl vyjít vstříc lidskému sobectví a přivedl ho do své taneční dvorany, která byla skrytá hluboko v podzemí.

H3: Tajemné slavnosti

A tak se stalo, že sedlák vstoupil do tajných prostor Čertovy taneční dvorany. Tam se setkal s největšími monstry, které kdy spatřil. Byla to směsice různých zlých bytostí – duchů, víl a čertů, kteří tančili a veselili se po celou noc. Sedlák se s nimi mohl bavit a tancovat, ale věděl, že toto místo není pro lidi.

H3: Propojení světů

Od té doby platí, že každý, kdo se dostane do Čertovy taneční dvorany, už nikdy nebude schopen se vrátit do světa lidí. Tento skrytý svět je plný tajemných míst a setkání s nebezpečnými bytostmi. Čertova taneční dvorana se tak stala spojovacím místem mezi světy, kde lidská sobectví platí vysokou cenu.

H2: Nález tajného místa

H3: Tajemství odhaleno

Avšak toto místo nebylo zcela zapomenuto a dodnes se mnoho lidí snaží najít vstup do skrytého světa. Jedním z těch šťastných byl dědeček místního obyvatele Tomáše, který už jako malý poslouchával příběhy o tajemné Čertově taneční dvoraně.

H3: Odvaha a objev

Dědeček mnoho let pátral po vchodu do této skryté světyně, ale nikdy se mu to nepodařilo. Až jednoho dne se mu podařilo najít puklinu ve skále v srdci Jesenických hor. Zvědavost a touha poznat tajemný svět převážily nad strachem a dědeček se odvážil vstoupit do této záhadné taneční dvorany.

H3: Výprava do temnot

Dědeček Tomáš se vydal na cestu do srdce Jesenického vrchu. Cestou potkal mnoho různých bytostí a musel se s nimi utkat. Nakonec se mu podařilo najít tajemnou cestu, která vedla přímo do Čertovy taneční dvorany.

H2: Závěr příběhu

H3: Cena za touhu poznat tajné místo

Dědeček Tomáš byl od té doby jiným člověkem. Udělal krok do tajemného světa a už nikdy se nemohl vrátit do normálního života. Toto místo mu změnilo život a připomínalo mu, že musí být opatrný a nikdy se neupínat na pozemské věci. Další lidé se pokoušejí najít vstup do této záhadné Čertovy taneční dvorany, ale bez úspěchu. Tomáš si uvědomuje, že toto místo je tajemné a nedostupné a je to, co lidé hledají – propojení s jiným světem.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh o Čertově taneční dvoraně je starobylou legendou z České republiky. Toto místo se nachází v hlubokém podzemí Jesenického vrchu a podle pověsti zde Ďábel pořádá tajemné slavnosti, kam svolává nejstrašlivější bytosti ze všech úhlů světa. Příběh varuje před sobectvím a touhou lidského ducha po zisku bohatství. Sedlák se rozhodl spáchat trestný čin a okrást Čertovu kapli. Byl však potrestán a uvězněn v Čertově taneční dvoraně. Toto místo je propojením mezi lidmi a nebezpečným světem bytostí, a každý, kdo se sem dostane, už nikdy nemůže vrátit zpět. Dědeček Tomáš se jako jediný odvážil vstoupit do této tajemné dvorany, ale cena byla drahá – ztratil spojení s normálním světem a změnil se natolik, že se nikdy nemohl vrátit. Příběh nám připomíná, že touha po penězích a moci může vést k nebezpečí a je třeba být opatrný, pokud chceme proniknout do záhadného světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka