Krátké české pohádky před spaním pro děti

Břišník a smrtelný Nářek

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna legenda o království, v němž žil magický tvor zvaný Břišník. Byl to zázračný tvor se zvláštní mocí léčit smutek a bolest. Jeho magická moc přilákala pozornost smrtelného Nářeku, který byl nadaný temnou silou a hledal způsob, jak ji přemoci. Jaké osudy osudu čekají na Břišníka a Nářek v tomto napínavém pohádkovém příběhu? Přečtěte si dál, abyste se dozvěděli!

Břišník a smrtelný Nářek: Příběh o ztrátě a návratu

Úvod

Když přichází smrt, nic nezůstává tak, jak bylo. Také nevěsta Břišník se musela naučit tento fakt přijmout. Její příběh je příběhem o ztrátě a bolesti, o touze po návratu a naději na lepší zítřky.

První setkání

Břišník byla krásná mladá dívka s dlouhými hnědými vlasy a zářivýma očima. Žila v malé vesnici na okraji lesa, kde pomáhala své matce s pečením chleba a starala se o ovce. Jednoho dne se vydala na procházku do lesa, kam ji přitahoval zpěv ptáků a vůně květin. Když dorazila k malému rybníčku, spatřila stojícího muže s bledou tváří a zářivýma očima. Jeho jméno bylo Nářek a pocházel z jiného světa. Břišník se do něj okamžitě zamilovala.

Láska na první pohled

Břišník a Nářek se každý den setkávali u rybníka a hovořili o všem možném. Břišník cítila, že jejich vztah je jiný než ostatní. Nářek jí řekl, že patří do světa mrtvých a že by se neměli vídat, ale Břišník nedokázala přijmout myšlenku, že by ho mohla ztratit. Nářek ji slíbil, že se budou vidět, dokud ji neunikne dech.

Vítězství lásky

Břišník a Nářek strávili spolu mnoho šťastných dnů. Když se však u jedné návštěvy Nářek neobjevil, Břišník se rozplakala a cítila, že ji opouští naděje. Touha po návratu se stala tak silnou, že se rozhodla Nářka hledat. Cesta vyžadovala mnoho úsilí a Břišník se musela vyrovnat s mnoha překážkami, ale nakonec se dostala na konec světa mrtvých a tam našla Nářka.

Návrat k životu

Břišník a Nářek se setkali jako kdysi, ale Nářek jí vysvětlil, že už se nemohou vidět, protože by to narušilo rovnováhu mezi světem živých a mrtvých. Břišník se rozhodla vrátit se do světa živých, ale když se probudila, zjistila, že uplynulo velké množství času a všechno se změnilo. Její matka zemřela, vesnice byla zničena a nikdo nevěděl, kde by Nářek mohl být.

Nové začátky

Břišník se musela naučit žít s bolestí ztráty a hledat nové začátky. S pomocí svého nadání a síly lásky pro Nářka se postavila na vlastní nohy a začala cestu vstříc novému životu. Věřila, že se s Nářkem jednou znovu setká, ať už ve světě živých nebo mrtvých.

Závěr

Břišník a Nářekův příběh je důkazem síly lásky a návratu. I když jsou náročné situace, naše touhy a přání mohou být sílou, která nás povede zpět na cestu k návratu. Proto je důležité přijmout ztrátu, získat sílu z vlastní bolesti a najít nová místa pro nové začátky.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Břišníkovi a Smrtelném Nářku vypráví o síle lásky a návratu. Břišník, krásná dívka žijící v malé vesnici, se zamiluje do Nářka, muže z jiného světa. Tráví spolu mnoho šťastných dnů, ale když se jednoho dne Nářek neobjeví, Břišník se rozhodne ho hledat a neúnavně bojuje se všemi překážkami, aby ho našla. Nakonec narazí na konec světa mrtvých, ale po setkání s Nářkem se musí vrátit zpět do světa živých, kde zjistí, že všechno se změnilo. Musí se naučit žít s bolestí ztráty a najít nová místa pro nové začátky. Tento příběh ukazuje důležitost přijetí ztráty, získání síly z vlastní bolesti a víry v návrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka