Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o zlobivé kryse

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno v jedné zemi se odehrávala pohádka o zlobivé kryse. Byla to malá krysa s velikým egem a nebezpečnou povahou. Působila neustálé trable a obyvatelé země byli s ní velmi nespokojeni. Jednoho dne se však stalo něco, co změnilo krysin život navždy…
H2: Pohádka o zlobivé kryse: Jak se zloba vymstila

H3: Úvod

Byla jednou jedna krysa, která byla velmi zlobivá. Neustále se snažila ostatním zvířatům život znepříjemňovat a pořádala jim malé neplechy. Žádné zvíře ji nemělo rádo a všichni se snažili s ní co nejmíň kontaktovat. Krysa však neustále hledala nějakou kořist a tak se jednoho dne dostala k sobě do nor k myšce.

H3: Setkání

Jednoho dne tak došlo k setkání obou zvířat. Krysa hladově hledala kořist a tak se dostala do nor kytičky Myší. Ta se ale bála, že ji Krysa něco zlého udělá, a tak se ji snažila vymýtit. Krysa si ale nechala říct a nenechala se odradit. Postupně se začaly bavit a Krysa si uvědomila, že nic nezíská tím, že je zlobivá.

H3: Rozhodnutí Krysy

Krysa se rozhodla, že už nebude zlobivá. Chtěla se stát dobrým a milým zvířátkem, které se bude snažit užitečně pomáhat ostatním. Začala se učit nové přístupy k životu a snažila se přemýšlet nad tím, co ji dříve vlastně nutilo být zlou.

H3: Odplata Myšky

Jednoho dne se tak Krysa rozhodla vyplatit Myšce za to, že ji přijala. Rozhodla se ji připravit lahodnou večeři a dát jí dar. Myšce se samozřejmě Krysin výkon velmi líbil a nevěřila vlastním očím. Krysa se ale rozhodla, že to není konec a že bude Myšku pomáhat i nadále.

H3: Život po změně

Když se Krysa rozhodla, že už nebude zlobivá, změnil se jí život zcela. Už nebyla k opovržení ostatními zvířaty, ale naopak, všichni ji hledali. Když viděli, že se Krysa změnila, začali ji chtít mít přátelsky. To Krysu velmi těšilo a už nikdy se nevzdávala svého nového způsobu myšlení.

H2: Závěr

Pohádka o zlobivé kryse je příběhem o tom, že nezáleží na tom, jak se někdo zrodil, ale na tom, zda chce být lepší. Díky své změně se Krysa stala příkladem pro ostatní zvířata, která se také snažila měnit. Pokud jsou lidé a zvířata ochotni přestat být zlá, mohou se stát lepšími a život se jim zlepší.

Ponaučení z Pohádka o zlobivé kryse

Pohádka o zlobivé kryse ukazuje, že není důležité jak se člověk nebo zvíře zrodilo, ale jak se snaží stát se lepším. Když Krysa přestala být zlobivá a začala pomáhat ostatním, její život se úplně změnil. Začala být ráda viděna ostatními zvířaty a stačilo změnit jen svůj přístup k životu. Tento příběh ukazuje, že každý má možnost se změnit a být lepší. Pokud někdo začne jednat dobře a snaží se pomáhat ostatním, přitáhne si pozornost lidí a zvířat a nalezne si nové kamarády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka