Krátké české pohádky před spaním pro děti

Antonínův Nos a kouzlo zlaté mince (Anthony’s Nose and the Magic of the Golden Coin)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou malá vesnička uprostřed lesů a hor, kde žil mladý chlapec jménem Antonín. Antonín byl zvědavý a dobrodružný, rád zkoumal okolní přírodu a tajemství lesů. Jednoho dne se vydal na procházku lesy a narazil na hrad, který stál na kopci. Na tom kopci se také nacházel obrovský balvan, který lidé nazývali Antonínův Nos kvůli svému tvaru. Antonín prozkoumával hrad, když se najednou setkal s kouzelným skřítkem. Ten mu ukázal, že kouzlo jedné zlaté mince umí uvolnit sílu Antonínova Nosu a otevřít cestu k neuvěřitelným dobrodružstvím. A tak začala Antonínova cesta plná nebezpečí i odvahy, s cílem najít tu kouzelnou minci a použít ji k tomu, aby ochránil svůj domov a své blízké.
H2: Antonínův Nos a kouzlo zlaté mince – Česká pohádka

H3: Úvod

Dávno dávno v dobách předků se odehrává příběh o Antonínově Nose a kouzlu zlaté mince. Antonín byl venkovský chlapec, který žil se svými rodiči v malé chaloupce na okraji lesa. Byl to hodný a snaživý chlapec, který se snažil pomáhat svým rodičům v hospodářství, ať už sbíráním dřeva, nebo chováním zvířat.

H3: Setkání s kouzelnou bytostí

Jednoho dne se Antonín vydal do lesa sbírat houby a tam narazil na kouzelnou bytost. Byla to víla, která ho zastavila a řekla mu, že se mu dostane odměny za jeho dobrotu a snaživost. Antonín byl velmi překvapený, ale zároveň byl také šťastný.

H3: Zlatá mince jako zdroj štěstí

Víla mu poté věnovala zlatou minci, řekla mu, že je kouzelná a přináší štěstí. Antonín si myslel, že je to velmi krásná mince, ale nevěřil, že může být skutečně kouzelná. Víla mu však řekla, že stačí věřit a minci nosit u sebe a štěstí se k němu přikloní.

H3: Antonínova zkušenost se zlatou mincí

Antonín byl rád, že dostal tak krásnou minci a okamžitě si ji vložil do kapsy. Když se vrátil domů, ukázal ji rodičům. Byli nadšení, ale nevěřili, že by mohla být skutečně kouzelná. Antonín se rozhodl, že bude minci nosit u sebe a uvidí, zda skutečně funguje.

H3: Antonínovo štěstí se kouzelnou mincí

Po pár dnech Antonín zjistil, že se mu začalo dařit. Když se vydal pro dřevo, našel velký kus falleného kmene, když šel do školy, setkal se s dívkou, která se mu moc líbila, a když šel na trh, prodal veškeré zboží přesně za cenu, kterou si přál. Antonín si uvědomil, že zlatá mince opravdu funguje a přináší mu štěstí.

H3: Ztráta kouzelné mince

Jednoho dne se Antonín vydal na procházku do lesa a cestou si uvědomil, že zlatou minci z kapsy vypadl. Velmi zarmoucený se vydal zpět, ale minci nikde nenašel. Cítil, že ztratil svůj zdroj štěstí a naděje.

H3: Nalezení mince

Antonín se už téměř srovnal s tím, že minci nenajde, ale jednoho dne se mu to přece jen podařilo. To však nebyla jeho mince, nýbrž ta, kterou viděl v kapse jiného chlapce. Měl nyní zpět svého zdroje štěstí, ale cítil, že to není správné, aby měl něco, co patří někomu jinému.

H3: Rozhodnutí a dobro

Antonín se rozhodl, že najde toho chlapce a vrátí mu minci. Byl to velmi dlouhý a náročný proces, ale nakonec se mu to podařilo. Chlapec, kterému mince patřila, byl velmi vděčný a štěstí se na něj vrátilo.

H3: Víla se vrátila

Víla, která Antonínovi minci původně věnovala, se vrátila a řekla mu, že byl velmi statečný a dobrosrdečný a že to bylo správné rozhodnutí, které udělal. Věnovala mu novou minci, která byla pro Antonína mnohem důležitější než ta původní. Tato mince měla moc pomáhat lidem a pomáhat mu v jeho životě.

H3: Závěr

Antonín si uvědomil, že největší štěstí přichází ze srdce a že dobré skutky budou vždycky odměněny. Měl nový zdroj štěstí, ale tentokrát již ne jen pro sebe, ale pro všechny lidi kolem sebe. Tento příběh ukazuje, že je důležité být statečný a snažit se pomáhat druhým.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Antonínově nosu a kouzlu zlaté mince nás učí o důležitosti pomáhat druhým a být dobrosrdečný. Antonínovi víla věnovala zlatou minci, která přinesla štěstí, ale po nějaké době ji Antonín ztratil. Nakonec ji našel ve kapse jiného chlapce, ale rozhodl se, že ji vrátí jejímu skutečnému majiteli. Antonín ukázal statečnost a dobrosrdečnost tím, že se rozhodl vrátit minci, která nepatřila jemu. Tuto skutečnost si všimla víla, která mu nakonec věnovala novou minci, která byla pro Antonína mnohem důležitější než ta původní. Příběh ukazuje, že největší štěstí přichází ze srdce a že dobré skutky budou vždy odměněny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka