Krátké české pohádky před spaním pro děti

Aegirův host

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná země, kde vládla mocná zvěř a skřítci prováděli tajemné rituály. Na dně moří se však odehrávaly ještě větší zázraky. Tam totiž sídlil Aegirův host, král všech mořských bytostí. Jeho vévodství bylo plné tajemství a v každém koutu se skrývalo něco, co by člověk neměl mít možnost spatřit. A právě jedna z těchto příběhů se má stát součástí naší pohádky…

Aegirův host – Příběh o moři a mořském králi

Hluboko v hlubinách oceánů se skrývají kouzelné světy, obývané mořskými bytostmi, jež navzdory svému vzhledu a způsobu života mohou být pro člověka velmi přitažlivé a fascinující. Jedním z nejmocnějších a nejmilejších mořských králů je Aegir, což znamená „mořský oheň“ a jeho příznačným symbolem jsou obrovské mohutné vlny a bouře, jež rozvíří i největší lodě plující po mořích a oceánech. A právě Aegirův host je název, který se nejsvětlejším způsobem zrcadlí jeho nemanželskými dcerami, jež se skryly před očima lidí na dně moře, aby mohly zpívat své písně a vytvářet kouzelné a nebezpečné vodní proudy.

I. Pravidla Aegirova hosta – Darování sirenek

Jen málokdo z lidského rodu má tu čest a privilegium být pozván na Aegirův host, jež se koná vždy jednou za rok a to v období, kdy nastane rovnodennost, tedy kdy se den a noc vyrovnávají. Ten, kdo se dostane na tuto akci, musí dodržovat přísná pravidla, aby neohrozil ani svůj vlastní život, ani životy ostatních účastníků.

Jedním z nejdůležitějších pravidel Aegirova hosta je darování sirenek. Sireny jsou totiž největší zbraní Aegirovy moci a jeho dcer si je váží jako malé poklady. Pokud se tedy chystáte na Aegirův host, měli byste s sebou přinést nějakou cennou pokladnici, výnos z lovu, darovat Aegirovým dcerám sireny, aby se jimi mohly inspirovat a na oplátku získat jejich přízeň a ochranu. Pokud totiž někdo přijde na host bez daru či zneuzná mé jsem nebo vodu jako suverénního pana, on by mohl být Aegirem nevítaný a jeho osud by nemusel být příliš příznivý.

II. Život na dně moře – Jak Aegirovy dcery oslavují rovnodennost

Jakmile dostanete na Aegirův host, ocitnete se v úžasném a zároveň nebezpečném světě dcer mořského krále. Na břehu moře se budou tančit, zpívat, pijani z almara, které jim podávají nekonečné zásoby vína a jedů. Každá dcera má vlastní konchové rohy, jež použijí jako hudební nástroje a tvoří komorní hudbu připomínající zvuky kštice, břehu a vln líně šplouchajících na pobřeží.

Kromě hudby a zpěvu, Aegirovy dcery oslavují rovnodennost všemožnými způsoby. Závody na jedovaté řasách, zápasy okolo potápěčů a lovci perel, ale i míru, kterou zde vládne. Na dně moře se totiž nachází fantasiový svět, plný podivuhodných stvoření, zářících klenotů, magických bytostí a kouzelných zdrojů, které se stávají útočišti Aegirových dcer.

III. Nebezpečí Aegira – Když se z hosta stane noční můra

Ačkoliv Aegirův host působí jako neskutečná pohádka, měli byste být opatrní a nepodcenit nebezpečí, které skrývá. Aegirův hněv totiž dokáže vyvolat hroznou bouři, zachvět více než několik kontinentů daří se mu i změnit proudy vody, čímž může způsobit nejen velké škody, ale i zahubit mnoho životů.

V případě, že se ke Aegirovi dostane někdo, kdo nerespektuje jeho moc a sílu oceánů, může se stát nečekaná tragédie. Kudy se lidstvo halí do hříchu, kde diskuze je jen naplňování zisku, mohou mít katastrofické účinky, a když se neposlechne, co mají v oceánu nabídnout, mohou královské nymfy změnit svou přezdívku nebezpečné víly. Proto vám nabízíme tento příběh a varování, aby jste si vždy uvědomovali, že i na dně moře se skrývají síly, jež bychom neměli podceňovat.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh Aegirova hosta je pohádka o nebezpečích a kouzlech, které skrývá moře a jeho obyvatelé. Aegir je mocný mořský král, jehož potomci žijí na dně oceánů. Jedině ti, kteří dodržují pravidla Aegirova hosta a darují jeho dcerám sireny, se mohou dostat na jeho slavnost. Na této akci se dějí neuvěřitelné věci, dcery krále oslavují rovnodennost a zpívají pod mořskými vlnami. Avšak i přesto, že se zdá, že všechno je pohádkové, existuje zde nebezpečí. Aegir může vyvolat bouře a zemětřesení, které mohou zabít mnoho lidí. Proto bychom se měli naučit respektovat sílu oceánu a jeho obyvatel, aby nás nepronásledovalo neštěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka