Krátké české pohádky před spaním pro děti

Aegirova Hostina: Pohádka o Námořníkovi a Krásné Dívce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou krásná a tajemná pláže, na které se každou noc odehrávalo kouzelné tajemné setkání. Námořník Aegirova Hostina a krásná dívka se tam pravidelně scházeli, aby spolu trávili nezapomenutelné chvíle. Jejich láska byla silná a nepokojila ji ani tajemné síly, které se kolem nich skrývaly. Příběh této neuvěřitelné lásky se stal nezapomenutelnou pohádkou, která baví malé i velké.
H2: Aegirova Hostina: Pohádka o Námořníkovi a Krásné Dívce

H3: Úvod

Dávno, dávno, za sedmi horami, za sedmi řekami, které se vlévají do moře, žil jeden námořník. Jeho jméno bylo Petr a proplouval už mnoho let všemi oceány a moři světa. Při dlouhých plavbách, které si užil, viděl nepopsatelné krásy, objevil tajemné ostrovy a prožil mnoho dobrodružství. Jednoho dne se ale stalo něco neuvěřitelného, co zcela změnilo jeho život.

H3: Setkání s Krásnou Dívkou

Petrův koráb se plavil už několik dní směrem k neznámému břehu. Když ho zahlédl, Petr hned pochopil, že jde o něco mimořádného. Na břehu stála totiž nejkrásnější žena, jakou Petr kdy viděl. Její vlasy byly dlouhé a zlatavé, oči zářily jako drahokamy a kůže byla tak jemná, jako by byla vyrobena z hedvábí. Měla bílou tuniku a rozevlátou sukni z látky, která se leskla jako mořské vlny.

Petr okamžitě zastavil svůj koráb a vyložil na břeh. Krásná dívka, kterou užomněl, se mu zjevila ve snu v noci, kdy se většinou nevyspal a rozhodl se vybavit unavenou posádku na pláži.

Ovšem dívka byla plná tajemství. Petr se snažil s ní mluvit, ale ona neodpovídala. Jenom se na něj podívala svými zářícími oči a zmizela. Petr se rozhodl, že ji musí dostat, za každou cenu stejně jako jí vidět znovu.

H3: Cesta za Krásnou Dívkou

Petr se rozhodl, že ji musí dostat, za každou cenu. Proplouval mnoha nebezpečnými oblastmi, jóá mu komplikovala cestu k dívce.. Unavený, hladový a žíznící pokračoval pořád dál až dorazil k místu, kde byla krásná dívka naposledy spatřena.

H3: Aegirova Hostina

Petr už nevěděl, jak dál, ale najednou přišla pomoc v podobě starého muže. Starý muž Petrův zápas s únavou, hladem a žízní viděl. Pozval ho na stůl, kde byla připravena úžasná hostina. Starý muž se jmenoval Aegir a byl vládcem hlubin a vod. Petr nevěděl, co se děje, ale snažil se poslouchat.

Aegir mu vysvětlil, že krásná dívka, za kterou Petr touží, je v jeho království. Aby ji tam dostal, musí projít těžkým závodem. Petr se tedy rozhodl, že se závodu zúčastní. Aegir mu vysvětlil, že úkolem je plavat přes celou mořskou šíři a postavit se nebezpečím, které jim budou překážkou.

H3: Závod s Nebezpečím

Petr se vydal na cestu a brzy dorazil na břeh, kde měl závod začít. Zmateně se rozhlédl kolem sebe a zjistil, že je mnoho dalších námořníků, kteří se závodu zúčastní. Pravidla byla jednoduchá: námořníci museli překonat rychle a bezpečně několik nebezpečných překážek a získat křišťálové jablko, které bylo na cílové čáře.

Petrovi se dařilo dobře, ale když už byl téměř u cíle, zahlédl v oceánu něco velkého a nebezpečného. Byla to obří mořská příšera, která ho chtěla sežrat. Petr se nemohl vrátit, musel před nepřítelem utéct a našel způsob, jak ho přelstít. Zavezl mu křišťálové jablko a ujel mu přes nos. Příšera se otočila za jablkem a Petr bezpečně ujel na druhou stranu.

H3: Odplutí s Krásnou Dívkou

Petr vyhrál závod a získal si krásnou dívku jako cenu. Oba se vrátili na břeh a plně si uvědomovali vzácnost toho, co právě zažili. Krásná dívka mu otevřela oči a Petrovi se zjevila neuvěřitelná moc, aby dokázal své sny přeměnit na skutečnost.

Petr a krásná dívka odplulí na korábu společně do dalekých zemí a pluli po celém světě. Navštívili spoustu zemí a poznali mnoho zajímavých lidí. Petr si uvědomil, že to, co je skutečně důležité, je láska a dobrodružství. Po mnoha letech se vrátili na místo, kde se setkali poprvé, a odešli do západu slunce, zatímco se na obzoru mihaly první hvězdy.

H3: Závěr

Pohádkový příběh o námořníkovi a krásné dívce se odehrává v nádherných kulisách oceánů a moří, jakož i v hlubinách a podmořských říších. Hledání a dosažení nejvyšší hodnoty v životě, jakož i nezbytnost cestovat a experimentovat, aby se splnily sny, aby se dívali na krásy světa a nalezli poklad v srdci. A v neposlední řadě, přemýšlet a jednat s odvahou, abychom překonali překážky, které se nacházejí v cestě k našemu cíli, jako udělal Petr, když čelil mořské příšery a zvládl náročnou cestu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Námořníkovi a Krásné Dívce pojednává o životě námořníka Petra, který hledal dobrodružství a objevil tajemné ostrovy. Jeho cesta ho dovedla k pohledné dívce, se kterou se zamiloval na první pohled, ale ta mu neodpovídala na otázky a jen zmizela. Petr se dal na cestu, aby ji našel a zjistil, že se nachází v hlubinách a podmořských říších u vládce Aegira. Aby ji získal, musel projít těžkým závodem, k jehož cíli se dostal pomocí chytrosti a odvahy. Najít a získat pravou lásku, cestování a experimentování s novými věcmi jsou nejvyšší hodnoty v životě. Petr se to naučil, když hledal nádhernou dívku svých snů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka